3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zmarł Robert Kraków, współzałożyciel firmy Razer i wynalazca myszy do gier

Zmarł Robert Kraków, współzałożyciel firmy Razer i wynalazca myszy do gier

Robert „Razerguy” Krakoff, współzałożyciel i były prezes firmy Razer produkującej sprzęt do gier, zmarł w zeszłym tygodniu w wieku 81 lat. Prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o Krakoffie, ale prawdopodobnie poruszyło Cię jego dalekosiężne dziedzictwo.

W 1999 roku Krakoff stał za pierwszą w historii myszą do gier: Skaner Boomslanga. Była to nie tylko podstawa ogromnej linii myszy do gier Razer, ale można by powiedzieć, że zapoczątkowała całą branżę urządzeń peryferyjnych do gier. Poniżej możecie obejrzeć samego Krakoffa w reklamie promującej mysz Razer Boomslang w 2002 roku — wraz z profesjonalnym graczem Johnathanem „Fatal1ty” Wendelem, który podpisał historyczną umowę sponsorską z Razerem na długo przed tym, jak słowo „esports” weszło do leksykonu.

Historie pochodzenia mogą być złożone, a historia Razera jest bardziej złożona niż większość. To nie był tak naprawdę Razer Spółka Do 2005 roku – był to zarejestrowany znak towarowy podmiotu o nazwie Karna, który wynalazł koło enkodera optyczno-mechanicznego, które mogło śledzić ruchy myszy z rozdzielczością 2000 dpi, znacznie wyższą rozdzielczością niż inne myszy w tamtych czasach. (Tak, pierwsza mysz do gier toczone Kołachociaż myszy optyczne stały się rzeczą.)

Karna zbankrutowała w 2001 roku, a Kraków współzałożycielem Razera z obecnym dyrektorem generalnym Min-Liang Tanem w 2005 roku, ale żaden z nich nie wynalazł myszy do gier: To studium przypadku (pdf) Opisuje, jak założyłem agencję marketingową o nazwie Fitch Cała marka Razerw tym nazwę, kultowe logo z trójgłowym pytonem, stronę internetową, opakowanie i, co najważniejsze, projekt i konstrukcję samej myszy Boomslang.

Nic z tego nie jest bezsporne: Pierwsza informacja prasowa Razera Mówi, że Boomslang został „zaprojektowany przez Fitch, Inc. dla kärna”.

Razerzone.com w 1999.
strzał krzyżowy Archiwum internetowe

Ale cytuje też „Roberta Krakowa, dyrektora generalnego Razer” – który nie tylko stanie się twarzą firmy w ciągu pierwszej dekady i zmieni się, ale robi niesamowite wrażenie jako jedna z najbardziej dostępnych publicznych twarzy firmy. miło wiedzieć.

Otrzymasz małą wiadomość od Razerguy Z każdym zakupionym produktem Razera ich publiczny adres e-mail nie był tylko na pokaz. Był znany z tego, że odpowiadał fanom i Usiądź, aby przeprowadzić wywiady z aroganckimi dziennikarzami, którzy ledwo mieli naśladowców. czasem Dawałby im pracę. Według jego strony na Facebooku, sam studiował dziennikarstwo na UCLA, chociaż zrobił to na stypendium piłkarskim.

Był również niezwykle szczery: w 2009 roku Shaun, podobnie nieznany dziennikarz, powiedział mi, że firma nie musiała sprzedawać ani jednego egzemplarza nowej bezprzewodowej myszy Razer Mamba po jej kosztownej wówczas cenie 130 dolarów. . Celem, jak powiedział, jest zainspirowanie dużej liczby graczy innowacjami, wiedząc, że wybiorą myszy i inne towary tańsze niż Razer.

Jako znany leworęczny powiedział mi, że chciałby, aby Razer mógł stworzyć mysz dla leworęcznych, ale nie miał uprawnień jako prezes firmy, aby to zrobić — zarząd najwyraźniej uznał, że to nie ma sensu finansowego . Rok później uśmiechnąłem się, gdy zobaczyłem premierę Razera Pierwsza leworęczna mysz do gierreplika bestsellerowego DeathAddera.

O ile Kraków od lat doradza firmie jako „główny emeryt”, o tyle Razer nie jest jego ostatnim aktem z lekkim marginesem. również założony Nauka MindFXMarka skoncentrowana na sprzedaży napojów energetycznych i suplementów diety, służy jako „zdrowa alternatywa dla napojów energetycznych o wysokiej zawartości kofeiny i produktów przedtreningowych”.

Fitness wydawał się ważną częścią życia Krakowa. on jest Grałem z Los Angeles Rams Przez pięć lat w latach sześćdziesiątych. Z wiekiem Kraków powiedział, że uwielbia grać w tenisa, jazdę na rowerze i treningi fitness. On i jego żona dr Patsy Kraków nawet uciekli Blog Skoncentruj się na poradach fitness i żywieniowych dla seniorów oraz współautor książki o Sekrety młodości.

Ale pod nazwą RM Krakoffmiał też własną karierę literacką – jest autorem kilkudziesięciu książek Od 2009 roku. Po pracy jako copywriter, Kraków powiedział „Włożył swoje przysłowiowe pióro w miejsce ust (atrament smakował jak gówno)”. Zaangażowany zarówno w pisanie beletrystyki, jak i literatury faktu, pisząc wszystko od czarna komedia do fantazje science fiction. przepis na America Unbound: Walka z demonami w ukrytej demokracji on jest… Wiele.

zatrudnienie Facebook Kraków Page powiedział, że podzieli swój czas między Jalisco w Meksyku i Peorię w Arizonie, gdzie lubił być „słonecznikiem i spędzać sześć miesięcy w roku w każdym domu”. Zostawił dwoje dzieci, Scotta i Robina oraz pięcioro „bardzo uroczych” wnuków. Scott wniósł okładki do większości swoich powieści.

„Jesteśmy zasmuceni odejściem współzałożyciela i emerytowanego prezesa Roberta Krakowa, znanego wszystkim jako RazerGuy” – czytamy w oświadczeniu Razera. na Twitterze. „Niezachwiana pasja i pasja Roberta do gier nadal inspirują nas wszystkich i nadal nas inspirują”.

READ  Aktualizacja nowej generacji Grand Theft Auto 5 jest najlepszą wersją do tej pory