7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

DuckDuckGo caught tracking users

Złe wieści, jeśli używasz DuckDuckGo

Istnieje wiele przeglądarek i wyszukiwarek, które nie pochodzą od Google. Kliknij lub dotknij tutaj, aby porównać naszą wyszukiwarkę. Większość ludzi wie, że przeglądarki i wyszukiwarki mogą śledzić Twoją aktywność online.

Aby zwalczyć ogólny pogląd gigantów technologicznych, kilka wyszukiwarek przeszło w kierunku większej prywatności i twierdzi, że nie zbiera żadnych identyfikowalnych informacji. Jednym z nich jest DuckDuckGo, który odfiltrowuje również potencjalne niestandardowe wyniki wyszukiwania.

Ale z hasłem „Prywatność. Uproszczone” okazuje się, że Twoje dane wcale nie są prywatne. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, dlaczego DuckDuckGo jest w gorącej wodzie z milionami użytkowników.

Oto historia

Aby zapewnić większe bezpieczeństwo i prywatność, wielu korzysta z wyszukiwarek, takich jak Brave lub DuckDuckGo, które uniemożliwiają zbieranie danych. Ale osiągającOkazuje się, że DuckDuckGo ma wspólną umowę dotyczącą treści wyszukiwania z Microsoft.

Oznacza to, że wyszukiwarka celowo umożliwia śledzenie firmy Microsoft na innych stronach internetowych. Mimo że nadal nie zbiera i nie przechowuje danych osobowych, umowa umożliwia firmie Microsoft śledzenie Twojego adresu IP po kliknięciu reklamy.

DuckDuckGo potwierdziło śledzenie, z dyrektorem generalnym i założycielem Gabrielem Weinberg Wyjaśnienie na Twitterze Że wyniki wyszukiwania są całkowicie anonimowe, w tym reklamy. „W przypadku reklam współpracowaliśmy z firmą Microsoft, aby chronić kliknięcia reklam” — powiedział.

Co możesz z tym zrobić

DuckDuckGo pracuje nad usunięciem klauzuli z umowy. Weinberg wyjaśnił, że obecna umowa „nie pozwala nam robić więcej dla nieruchomości należących do Microsoftu”, ale „niestrudzenie pracujemy za kulisami, aby zmienić te wymagania”.

Czekając na śledzenie zmian w DuckDuckGo, możesz wypróbować kilka innych opcji:

  • uruchom stronę: została nazwana „najbardziej prywatną wyszukiwarką na świecie”, uruchom stronę Korzysta z możliwości Google bez śledzenia swoich użytkowników. Używając go, czujesz się jak w Google, ale nie musisz się martwić o śledzenie firmy i sprzedawanie danych temu, kto zaoferuje najwyższą cenę. Kliknij lub dotknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
  • bing: dzięki większej liczbie sugestii autouzupełniania Google A Lepsze wyszukiwanie wideo, Bing to potężna opcja wyszukiwania. Nadaje również priorytet opublikowanym artykułom, które z czasem zyskały duży ruch, nowszym artykułom zawierającym wiele trafnych terminów. Sprawdź to tutaj.
  • odważny: Przeglądarka ukierunkowana na prywatność ma własną wyszukiwarkę wbudowaną w przeglądarkę. odważne poszukiwania Nie śledzi Ciebie ani wyników wyszukiwania i nigdy nie sprzedaje Twoich danych firmom reklamowym. Kliknij lub dotknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji.
READ  Film Super Mario przełożony na kwiecień 2023 r.

Czytaj

Jak zmienić domyślną przeglądarkę i wyszukiwarkę na Macu?

Nowa wyszukiwarka ukierunkowana na prywatność chce zastąpić Google