22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

GettyImages-1190574665.jpg

ZŁAMANY: Kevin Magnussen powraca fantastycznie do F1 z Haasem w 2022 r.

Kevin Magnussen podpisał wieloletni kontrakt na ekscytujący powrót do Formuły 1 z Haas w 2022 roku, po decyzji zespołu o rozstaniu się z Nikitą Mazepin przed rozpoczęciem sezonu.

Po jeździe w Formule 1 dla McLarena (2014-15) i Renault (2016), Magnussen ścigał się dla Haasa od 2017 roku aż do jego zwycięstwa. trzymaj się z dala od sportów Pod koniec sezonu 2020.

Duński kierowca przeniósł się następnie do Stanów Zjednoczonych, brał udział w samochodach sportowych i IndyCar i miał dołączyć do zespołu Peugeot World Endurance Championship w 2022 roku.

Ale Magnussen, 29 lat, zamiast tego nieoczekiwanie wróci do Formuły 1 dla drugiego roku kierowcy, Micka Schumachera na przyszły sezon, po decyzji Haasa – ogłoszony w ostatnią sobotę Rozwiązanie umowy Mazepina ze skutkiem natychmiastowym.

Czytaj więcej: Haas rozstaje się z Nikita Mazepin „ze skutkiem natychmiastowym”

Magnussen ostatni raz jeździł z zespołem podczas Grand Prix Abu Zabi 2020

Szef zespołu Guenther Steiner powiedział: „Cieszę się, że mogę powitać Kevina Magnussena z powrotem w zespole Haas F1. Szukając kierowcy, który może dodać wartość zespołowi, nie wspominając o bogatym doświadczeniu w Formule 1, Kevin był prostą decyzją dla nas.

Natychmiastowa dostępność Kevina oznacza, że ​​możemy wykorzystać go jako źródło do testów przedsezonowych wraz z Mickiem Schumacherem i Pietro Fittipaldi.Petro będzie w tym tygodniu numerem 1 z półdniowym testem w czwartek – to dla niego świetna okazja , Mick i Kevin robią Reszta jest przed Grand Prix Bahrajnu.

Przeczytaj więcej: Analiza – dlaczego Haas sprowadził Magnussena z powrotem do Formuły 1

„Kevin był kluczowym elementem naszych poprzednich sukcesów – nie tylko wtedy, gdy obaj zdobyliśmy najlepsze miejsca w Formule 1 w 2018 roku. W zeszłym roku nadal pokazywał, że jest elitarnym kierowcą wyścigowym, dodając do swojego życiorysu zwycięstwa i miejsca na podium.

„Jako weteran zarówno w garażu, jak i w pomieszczeniu inżynieryjnym, zapewni nam solidny punkt odniesienia poprzez ciągły rozwój VF-22. Wszyscy czekamy na ponowne powitanie Kevina w tym tygodniu w Bahrajnie.”

Formuła 1 2022: Test w Barcelonie w lutym
Kierownik zespołu Guenther Steiner (po lewej) i właściciel Gene Haas (po prawej)

Magnussen dodał: „Byłem oczywiście bardzo zaskoczony, ale równie podekscytowany odebraniem telefonu od zespołu Haas F1. Patrzyłem w innym kierunku, jeśli chodzi o moje zobowiązania do 2022 roku, ale możliwość powrotu do rywalizacji w Formule 1 i z zespół, który dobrze znam, był po prostu bardzo atrakcyjny.Chciałbym bardzo podziękować zarówno Peugeotowi, jak i Chipowi Ganassi Racing za natychmiastowe uwolnienie mnie – obaj są świetnymi organizacjami.

„Oczywiście chciałbym również podziękować Gene Haasowi i Guentherowi Steinerowi za możliwość wznowienia mojej kariery w Formule 1 – wiem, jak bardzo są konkurencyjni i jak chętnie wracają do akcji tydzień po tygodniu. Mieliśmy mocne związek i nasza pozytywna relacja pozostały nawet po moim odejściu pod koniec 2020 roku.

„Byłem na bieżąco informowany o rozwoju VF-22 i możliwościach pakietu. Jest praca do wykonania, ale jestem podekscytowany, że mogę być jej częścią. Nie mogę się doczekać powrotu do tyłu za kierownicą bolidu Formuły 1 w Bahrajnie”.

Abonenci F1 TV Pro mogą oglądać przedsezonowe testy Bahrajnu na żywo i na żądanie, a także uzyskać dostęp do ekskluzywnych relacji na żywo, a także podsumowań Tech Talk. Zapisz się teraz I zaoszczędź 20% na rocznej subskrypcji F1 TV Pro. Oferta ważna w wybranych regionach w internecie i aplikacjach do 13 marca. Akceptacja regulaminu i warunków

Oficjalne relacje z testów przedsezonowych są również dostępne na żywo w wybranych regionach za pośrednictwem nadawcy F1.

READ  Matt Eberflus sugeruje, że zatrudnienie trenera defensywy może wkrótce nastąpić – NBC Sports Chicago