20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zion Williamson z Pelicans został zwolniony z działalności na dwa tygodnie

Zion Williamson z Pelicans został zwolniony z działalności na dwa tygodnie

Andrzej LopezESPN2 minuty na przeczytanie

Metairie, LA — Napastnik New Orleans Pelicans, Zion Williamson, wrócił na boisko, ale nadal będzie poddany ponownej ocenie w ciągu dwóch tygodni od kontuzji prawego ścięgna podkolanowego, która wykluczyła go z gry od 2 stycznia.

Dwutygodniowa ponowna ocena odbędzie się 5 kwietnia, a od tego momentu pozostały tylko trzy mecze sezonu regularnego – z Memphis (5 kwietnia), Nowym Jorkiem (7 kwietnia) i Minnesotą (9 kwietnia).

Trener Pelicans, Willie Green, powiedział, że powrót Williamsona przed końcem sezonu regularnego jest zdecydowanie możliwy.

„Nie mogę potwierdzić, czy wróci, czy nie, ale zobaczymy” – powiedział Green w środę. „To bardzo pozytywne dla niego i dla naszego zespołu. To był kolejny z tych lat, w których zaczął naprawdę dobrze, zagrał w All-Star Game, a kontuzje były trudne do zniesienia. Jest częścią gry, ale było zdecydowanie ciężko .

„Więc jestem pewien, że czuje ulgę, że znów zaczyna czuć się normalnie, na ziemi”.

Green powiedział, że Williamson nie pracował w tej chwili na boisku, ponieważ zespół wolniej podchodził do kontuzji.

Williamson pierwotnie uszkodził sobie ścięgno podkolanowe 2 stycznia, ale kontuzjował je ponownie przed przerwą w All-Star, przygotowując się do powrotu.

„Zaczął się trochę poruszać, biegać, strzelać” – powiedział Green. „Ale robimy to powoli”.

Green dodał, że Williamson jest „zachwycony” zrobieniem kolejnego kroku w procesie rehabilitacji, polegającego na większej aktywności w koszykówce.

Pelicans mają bilans 35-37 i remisują z Los Angeles Lakers o jedenaste miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Do szóstego miejsca brakuje im 1,5 gry – i możliwość uniknięcia gry o mistrzostwo.

Williamson notował średnio 26,0 punktów i 7,0 zbiórek w 29 meczach, które rozegrał w tym sezonie i na pewno wzmocni drużynę, która bez niego nie byłaby taka sama.

READ  Wyniki Mayweather vs Deji: dolna karta na żywo i aktualizacje głównych wydarzeń

Nowy Orlean miał bilans 23-14, kiedy Williamson był kontuzjowany, a wynik 12-23 Pelicans bez niego stawia ich na piątym miejscu z najniższym odsetkiem wygranych od tamtego czasu.

Obrońca Pelicans, Jose Alvarado, który nie grał od 27 lutego z reakcją stresową w prawej goleniu, wykazuje coraz większą poprawę i będzie kontynuował rehabilitację i ponowną ocenę za dwa do trzech tygodni.