25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zespół CNN donosi o wybuchach w pobliżu stolicy Ukrainy

Zespół CNN donosi o wybuchach w pobliżu stolicy Ukrainy

Rosyjskie oficjalne wiadomości podały w czwartek, że ukraińskie siły bezpieczeństwa zbombardowały promoskiewski region Doniecka we wschodniej Ukrainie, powołując się na doniesienia przedstawicielstwa Donieckiej Republiki Ludowej we Wspólnym Centrum Kontroli i Koordynacji Zawieszenia Broni (JCCC).

Państwowa agencja informacyjna RIA Novosti zacytowała raport, mówiąc, że ostrzał odbywał się w kierunku wsi kopalnianej Trudowskaja na obrzeżach Doniecka o godzinie 2:40 w nocy. Wystrzelono dziesięć 120-mm pocisków moździerzowych, które są bronią ciężką zabronioną przez prawo. Według doniesień porozumienia mińskie.

Rosyjska telewizja państwowa donosiła również o silnym pożarze w zajętych przez separatystów terenach wschodniej Ukrainy. CNN nie było w stanie natychmiast zweryfikować tych raportów.

Departament Stanu USA ostrzegł, że Rosja może używać tzw. fałszywych flag, w tym zarzutów, że Ukraina atakuje Donieck, aby usprawiedliwić inwazję.

jakieś tło: 2015 Porozumienie mińskie w stolicy Białorusi, próbując zakończyć krwawy dziesięciomiesięczny konflikt na wschodzie Ukrainy. Ale nigdy nie została w pełni wdrożona, ponieważ jej główne problemy pozostają nierozwiązane.

Umowa została podpisana przez przedstawicieli Rosji, Ukrainy, przywódców separatystów oraz Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Została później ratyfikowana decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ. To położyło kres najgorszym bitwom tamtych czasów.

READ  Tajwan krytykuje Elona Muska, twierdząc, że „nie jest na sprzedaż” i nie jest częścią Chin