13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

„Zelda”, a nie „Mario” to prawdziwa gwiazda Nintendo

„Zelda”, a nie „Mario” to prawdziwa gwiazda Nintendo

Został wydany w zeszłym tygodniu przez Nintendo The Legend of Zelda: Kingdom’s Tearsdługo wyczekiwana kontynuacja Oddech dziczy W rzeczywistości najpopularniejsza gra wideo w 2023 roku. Królewskie łzy Gracze wracają do tego samego świata, co Oddech dziczy Ale dodaje kilka nieznanych obszarów i unikalną mechanikę. Królestwo Hyrule obejmuje teraz klimatyczną mozaikę lasów, ruin i świątyń, zwaną Wielką Niebiańską Wyspą, a także podziemną sieć zdradzieckich jaskiń zwanych Głębinami. Link uczy się również nowego zestawu mocy runicznych, w szczególności Ultrahand, które pozwalają mu łączyć różne zwykłe przedmioty w nadbudówki, takie jak mosty, a nawet rydwany. Link może budować buggy, łodzie, poduszkowce, a nawet czołgi i odrzutowce. To jest rodzaj Pojawiająca się gra I inżynieria wsteczna Które fani pokochali Zelda na Nintendo Switchu.

łzy Królestwo Następuje ciężka praca. Oddech dziczy Jest to bez wątpienia najbardziej wpływowa gra wideo swojej generacji. Była to pierwsza gra z otwartym światem z serii i chociaż tytuły z otwartym światem były obfite do czasu premiery gry na Switchu w 2017 r., Oddech dziczy Przekształcił konkurencyjny krajobraz na swój obraz. przyłączać się Oddech dziczy W zasadzie był alpinistą. Potrafi wspinać się na najwyższe szczyty i lecieć na paralotni na długich dystansach wśród zapierających dech w piersiach widoków. Może też wykorzystać swoje specjalne moce, aby zyskać większą kontrolę nad rozległym obszarem gry. Link może wspiąć się na wodospad lub przejść przez jezioro, nazywając serię lodowców schodami. Może tymczasowo przytrzymać coś w miejscu, uderzyć nim wiele razy dowolną liczbą broni, a następnie obserwować, jak narastający pęd wysyła go w połowie Hyrule. Te przedmioty skutecznie zmieniły Hyrule w ogromną piaskownicę. Możesz mniej więcej zignorować minimalną fabułę gry Udaj się do czterech zakątków królestwa i odzyskaj wiele, abyś mógł pokonać Yada Yada godzinami, a zamiast tego wystrzel w dowolnym kierunku i ciesz się podbijaniem terenu. Oddech dziczy Energetyzujący Zelda. Na nowo odkrył gry z otwartym światem. Od pokoleń stał się standardem dla wysokobudżetowych gier przygodowych, sprzedawanych na konsolach i gier dla jednego gracza.

To także postawiło Nintendo w ciekawej sytuacji, np Zelda Można powiedzieć, że zaćmienie Mario Jako chorąży firmy i Switch. Nie wynika to z braku prób lub braku sukcesów Marioczęść. Najnowsza duża gra z serii, Super Mario OdysejaTylko kilka milionów sztuk za Oddech dziczy w dożywotniej sprzedaży; Obydwa tytuły mają mniej niż 20 milionów egzemplarzy w dożywotniej sprzedaży dla najlepiej sprzedającej się gry na konsolę, Mario Kart 8 Deluxe. Ale Epicki I Dziki oddech Jako dwa z klasycznych tytułów premiery maskotek Switcha, mają one bardzo różną skalę. Epicki Przedstawił Cappy – w zasadzie realistyczną czapkę Mario – i jego mechanikę przechwytywania: gracz może tymczasowo rzucić Cappy, aby „posiadać” rzeczy, zbierać przedmioty, powalać wrogów, W przeciwnym razie zwiększa ruch Mario. To była sprytna mechanika w tradycji charakterystycznych sztuczek z tamtych czasów Mario Gry, takie jak pralka elektryczna Super Mario wschód słońca i zmienne grawitacyjne Galaktyka Super Mario. Ale jego nowość była raczej ograniczona. Epickipomimo swojego tytułu, była krótką i słodką grą z krótką podstawową fabułą i słabymi zachętami do zebrania 880 Księżyców Mocy (zamiast zwykłych gwiazd), mniej atrakcyjnym celem niż oczyszczenie 120 kapliczek w Oddech dziczy. Epicki Tak naprawdę nie został zaprojektowany z myślą o 100-godzinnym czasie gry, z którego zwykle korzystają gracze Oddech dziczy. prawdziwa długowieczność w Mario Na Switchu w spin-offach dla wielu graczy: Mario kartI Mario imprezaI Mario Strikers.

W zależności od tego, jak patrzysz na franchising, Mario Wydaje się to albo zachwycająco proste, albo coraz bardziej karłowate. Film Super Mario Bros nowo rozbić Globalny dochód ze sprzedaży biletów wyniósł miliard dolarów i stworzył piękny, kapryśny spektakl zarówno dla nostalgicznych dzieci, jak i dorosłych, ale pod względem fabularnym film miał trudności z rozwinięciem ponadczasowej idei gier —Mario ratuje księżniczkę Peach przed królem Koopą— w historię godną filmu fabularnego (a może kontynuacji lub dwóch). Mario and the Mushroom Kingdom zawsze było nieco kreskówkowe; Link, Zelda i Hyrule zawsze były bardziej tradycyjnie ekscytujące, choć wciąż nieco wyciszone w porównaniu z głównymi tytułami przygodowymi dla jednego gracza na innych konsolach. Zelda Rozrosła się do najlepszej w swojej klasie serii przygodowych gier akcji. Kilka ostatnich głównych linii Mario Gry były przyzwoicie zabawnymi platformówkami z puzzlami – nic rewolucyjnego. Mario Seria przemawia do młodych i lojalnych dzieci, podczas gdy Zelda Wydaje się, że jest coraz bardziej zdeterminowany, aby przemawiać do wszystkich grup wiekowych i wiarygodnie konkurować z bardziej dojrzałymi franczyzami tego gatunku, takimi jak Pierścień Eldena (który był podobnie ekspansywny i awaryjny), pasmo śmierci (który był podobnie świetny do wędrówek przełajowych) i horyzont (Wciąż pozornie cholernie młoda seria nadal dzieli się datami premier z kluczowymi pretendentami roku). Jest to dość imponujący wyczyn dla Nintendo, które nadal konkuruje z Sony i Microsoftem, produkując mniej wydajny sprzęt i zamiast tego stawiając na pierwszym miejscu własny rozwój unikalnych koncepcji rozgrywki.

Pierwotnie Nintendo miało Plan Aby wprowadzić kilka nowych funkcji w Królewskie łzy W serii aktualizacji dot Oddech dziczy. Zespół pracujący nad tymi funkcjami połączył programowanie tylko w samodzielną kontynuację, ponieważ pomysłów stało się zbyt wiele i były zbyt złożone, aby można je było zaimplementować jako zawartość do pobrania (chociaż Oddech dziczy Mam kilka skromnych rozszerzeń). Rezultatem jest gra, która nie ma ograniczeń w swojej geografii i kreatywności. Pomimo ogromnego sukcesu tej kontynuacji, nie wyobrażam sobie, aby Nintendo ponownie wykorzystało te zasoby do trzeciej pozycji z rzędu, zwłaszcza że Switch i walki Aby grać w najnowsze i najlepsze gry, takie jak łzy. Prawdopodobnie zagramy następnego dnia Zelda na nowej konsoli. w międzyczasie, Mario Może podnieść swoje gamingowe aspiracje w ostatnich latach pracy Switcha. Jest też nowe szepty Donkey Kong, aby ożywić serię po prawie dekadzie przerwy. Wciąż jest czas na trzy klasyczne maskotki – coś w rodzaju power trio, nazwijmy to tak – aby razem wysłać tę konsolę z hukiem. Na razie Switch należy do Linka.

READ  Ankieta: Co sądzisz o nowej linii Final Fantasy Pixel Remaster?