15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Założyciel Crypto Exchange Binance mówi, że jest „znowu słaby” po katastrofie Luny

Założyciel Crypto Exchange Binance mówi, że jest „znowu słaby” po katastrofie Luny

Pomimo katastrofy Luny fortuna Chanpenga Zhao wynosi około 14,9 miliarda dolarów

Changpeng Zhao, założyciel giełdy kryptowalut Binance, kilka dni temu napisał na Twitterze, że „znowu był biedny” po utracie miliardów dolarów w kryptowalucie w wyniku krachu na rynku, który zniszczył fortuny wielu inwestorów. Aktywa giełdy kryptowalut Luna spadły do ​​zaledwie 2200 dolarów z 1,6 miliarda dolarów w szczytowej cenie tokena miesiąc temu. W tweecie Zhao twierdził, że Binance posiada 15 milionów tokenów Luna, które zostały nabyte przez giełdę w zamian za inwestycję 3 milionów dolarów w sieć Terra, na której powstała Luna. Dodał, że tokeny Luny „nigdy nie zostały przeniesione ani sprzedane”.

Upadek Luny rozpoczął się, gdy jej siostrzana waluta TerraUSD straciła powiązanie z dolarem amerykańskim. Ceny tokenów zostały połączone. Kiedy cena TerraUSD spadła, inwestorzy ścigali się, aby sprzedać swoje udziały. Cena Luny spadła ze względu na spadek TerraUSD.

Pomimo załamania i spadku ceny Luny, wartość netto Zhao wynosi około 14,9 miliarda dolarów od niedzieli, według brytyjskiej gazety The Guardian. Bloomberg. wzmiankowany Forbes Raport.

W innym tweecie Zhao wezwał zespół Terra do uczynienia wynagradzania inwestorów detalicznych najwyższym priorytetem. Napisał: „Aby dać przykład w ochronie użytkowników, Binance porzuci tę sprawę i poprosi zespół projektowy Terra, aby najpierw zrekompensował użytkownikom detalicznym, a na końcu Binance, jeśli tak się stanie”.

Według danych Binance, Terra Luna spadła o 99,15 procent w ciągu ostatnich kilku dni. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi 924,99 mln USD.

READ  NVDA, DJT, ACN i inne

Terra Luna, technologia blockchain wykorzystująca krypto-stablecoins, została założona przez Daniela Shena i Do Kwona w styczniu 2018 roku. Token został po raz pierwszy udostępniony inwestorom w ramach prywatnej sprzedaży tokenów w sierpniu 2018 roku, pozyskując 32 miliony dolarów od inwestorów, w tym Binance, OKEx i Huobi.

Założył Zhao Binance, która pod względem dziennych obrotów wyrosła na największą giełdę kryptowalut na świecie. Binance ma średni dzienny wolumen przekraczający 2 miliardy, przy ponad 14 transakcjach na sekundę. Zapewnia pomoc w handlu kryptowalutami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.