15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Zaginiona matka została znaleziona martwa w 5-metrowym pytonie po tym, jak połknął ją w całości w Indonezji

Zaginiona matka została znaleziona martwa w 5-metrowym pytonie po tym, jak połknął ją w całości w Indonezji

Lokalny urzędnik poinformował w sobotę, że w środkowej Indonezji znaleziono martwą kobietę w brzuchu węża, który połknął ją w całości. Jest to co najmniej piąta osoba pożarta w tym kraju od 2017 roku.

W piątek 45-letnia Farida, mieszkanka wioski Kalembang w prowincji Sulawesi Południowe, została odkryta wewnątrz pytona siatkowego o długości około pięciu metrów (16 stóp).

Sołtys wioski Suardi Rossi powiedział AFP, że matka czwórki dzieci zaginęła w czwartkowy wieczór i nie wróciła do domu, co skłoniło ją do rozpoczęcia poszukiwań.

Suardi powiedziała, że ​​jej mąż „znalazł jej rzeczy… co wzbudziło jego podejrzenia. Następnie mieszkańcy przeszukali okolicę. Szybko znaleźli węża z dużym brzuchem”.

Dodał: „Zgodzili się rozciąć brzuch węża. Gdy tylko to zrobili, natychmiast pojawiła się głowa Faridy”.

Wewnątrz węża znaleziono całkowicie ubraną Faridę.

Graficzne wideo Opublikowane przez TMZ W miarę pojawiania się kolejnych materiałów wydawało się, że wąż został ścięty w zalesionym obszarze Opublikowane przez Daily Mail Na zdjęciu widać ciało kobiety niesione w kocu na oczach zmartwionych mieszkańców wioski.

I inne podobne zdarzenia w ostatnich latach

Pytony siatkowe chwytają ofiarę dziesiątkami ostrych, zakrzywionych zębów, a następnie ściskają ją aż do śmierci, a następnie połkną w całości. Są szeroko rozpowszechnione w Indonezji i innych częściach Azji Południowo-Wschodniej i wiadomo, że zjadają małpy, świnie i inne ssaki.

Pyton siatkowy (Malayopython reticulatus) wije się na szczycie pnia drzewa w zoo Hagenbeek w grudniu 2021 r.

Axel Hemken/Image Alliance za pośrednictwem Getty Images


Doniesienia o zabijaniu ludzi przez węże są niezwykle rzadkie, ale w Indonezji w ostatnich latach kilka osób zmarło w wyniku połknięcia w całości przez węże.

W zeszłym roku mieszkańcy dystryktu Tenangia w południowo-wschodnim Sulawesi zabili ośmiometrowego pytona, który dusił i pożerał rolnika we wsi.

BBC podało, że w 2022 roku w prowincji Jambi w Indonezji zabito kobietę, która została połknięta w całości przez węża. wspomnianycytat z lokalnych mediów.

W 2018 roku A Znaleziono martwą kobietę Wewnątrz siedmiometrowego pytona w mieście Muna w południowo-wschodnim Sulawesi. Służby podały, że ofiara, 54-letnia Taiba, zniknęła podczas oglądania ogrodu warzywnego w pobliżu swojej wioski.

W 2017 r. rolnik z Zachodniego Sulawesi zaginął, zanim znaleziono go żywego, zjedzonego przez czterometrowego pytona na plantacji oleju palmowego. Sześciominutowe wideo uzyskane przez CBS News pokazuje, jak mieszkańcy wioski rozcinają zwłoki węża, aby odsłonić nogi i tułów zmarłej ofiary o imieniu Akbar. Mieszkańcy wsi twierdzą, że ofiara najprawdopodobniej została zaatakowana od tyłu.

„Reputacja za agresywność”

Python siatkowy jest Najdłuższy wąż na świecieWedług Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Pochodzą z Azji Południowej i mogą osiągnąć ponad 20 stóp wysokości.

Według muzeum najdłuższego pytona siatkowego, jaki kiedykolwiek znaleziono na wolności, odkryto w 1912 roku. Miał około 33 stóp długości, czyli „ponad połowę długości kręgielni i sprawia, że ​​wąż ten jest dłuższy od żyrafy”. ”

Zoo w Atlanciew którym żyją pytony siatkowe, mówi, że węże „mają reputację agresywnych”.

W Stanach Zjednoczonych czasami trzyma się węże jako zwierzęta domowe

W zeszłym roku znaleziono 14-metrowego pytona siatkowego Znaleziony martwy Na poboczu drogi na Long Island, co skłoniło do poszukiwań właściciela.

W 2022 roku A.J Pyton siatkowy albinos o długości 16 stóp Kawałek, który od miesięcy przesuwał się po dzielnicy Teksasu, został w końcu uratowany i zwrócony właścicielowi.

READ  Dlaczego irańskie kobiety obcinają włosy?