7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Yellen z Departamentu Skarbu mówi, że IRS musi zostać „całkowicie przebudowany”

Napisane przez Andreę Shalala

LUSAKA, Zambia (Reuters) – Sekretarz skarbu USA Janet Yellen powiedziała w niedzielę, że odbudowa Urzędu Skarbowego będzie jej głównym priorytetem w nadchodzących latach, co stawia ją w bezpośredniej sprzeczności z Republikanami, którzy kontrolują Izbę Reprezentantów.

Yellen powiedziała Reutersowi w wywiadzie w drodze do Zambii, że jest zadowolona, ​​że ​​Kongres zatwierdził nowe fundusze w wysokości 80 miliardów dolarów, aby pomóc agencji lepiej zmniejszyć zaległości w deklaracjach podatkowych i znaleźć 600 miliardów dolarów w niezapłaconych rachunkach podatkowych.

Powiedziała, że ​​zdecydowała się pozostać na stanowisku sekretarza skarbu głównie po to, aby nadzorować wdrażanie przepisów, takich jak ustawa o redukcji inflacji, która obejmowała finansowanie IRS i została uchwalona zgodnie z zasadami partii w zeszłym roku.

Yellen agresywnie naciskała na dodatkowe fundusze, aby pomóc IRS uporać się z tym, co nazwała ogromnymi problemami, w tym „ogromnymi zaległościami” w pracy nad zeznaniami podatkowymi i niedoborem personelu do przeprowadzania skomplikowanych kontroli podatników o wysokich dochodach.

„Jestem podekscytowana ustawą, która została uchwalona i chcę się upewnić, że robi różnicę, w tym IRS” – powiedziała. „Ta agencja musi zostać całkowicie przebudowana, co jest dużym zadaniem”.

Republikanie bezskutecznie starali się odciąć od prawa dziesiątki miliardów funduszy IRS.

Ustawa obejmuje również około 270 miliardów dolarów ulg podatkowych na samochody elektryczne, domowe panele słoneczne i inne zakupy związane z klimatem, które będą nadzorowane przez Departament Skarbu, co czyni Yellen centralną postacią klimatyczną w administracji prezydenta Joe Bidena.

„Chcę zobaczyć postępy w tej pracy. Prawdopodobnie nie jest to najseksowniejsza rzecz na świecie, ale myślę, że jeśli chcesz coś zmienić na świecie, powinieneś obserwować” – powiedziała.

76-letnia Yellen przyznała, że ​​podzielony Kongres zmniejszył szanse na przyjęcie ustawy wspierającej program Bidena, ale powiedziała, że ​​nadal cieszy się z tego stanowiska.

READ  Witalij Gierasimow: Ukraina twierdzi, że zabił rosyjskiego generała w Charkowie

Jej decyzja o pozostaniu zakończyła miesiące spekulacji, że ustąpi w połowie czteroletniej kadencji Bidena.

„To może być ostatnia praca, jaką kiedykolwiek będę miała” – powiedziała Yellen. Wolę to robić niż siedzieć w domu i robić na drutach swetry, czy cokolwiek innego, co się robi na emeryturze”.

I tak, nauczyła się robić na drutach na studiach, a nawet zrobiła na drutach „ładną kurtkę tenisową” dla swojego męża, laureata Nagrody Nobla ekonomisty George’a Akerlofa.

Nie możesz się doczekać jednej rzeczy? Zapytana o debatę z Kongresem na temat podniesienia pułapu zadłużenia, Yellen przykłada dłoń do czoła i wzdycha.

(Reportaż autorstwa Andrei Shalal; montaż autorstwa Chrisa Reese)