16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Yankees są warci 7,1 miliarda dolarów, ponieważ wartości drużyn MLB szybują wśród zamieszania telewizyjnego

Yankees są warci 7,1 miliarda dolarów, ponieważ wartości drużyn MLB szybują wśród zamieszania telewizyjnego

Johna LeeESPN3 minuty na przeczytanie

Oswaldo Cabrera miażdży HR w lewo dla Yankees

Oswaldo Cabrera czeka na wiszącej zjeżdżalni i rozgrywa swoją trzecią rundę wiosennego treningu pod ścianą.

Rosną wartości franczyzowe ligi baseballowej, Jednak według Forbesa zamieszanie spowodowane niedawnym ogłoszeniem upadłości Diamond Sports i trwającą dezintegracją modelu regionalnej sieci sportowej może zmienić transmisje baseballowe w tym sezonie i później.

New York Yankees zajęli pierwsze miejsce na liście opublikowanej w czwartek przez Forbes jako najlepsza drużyna baseballowa, warta 7,1 miliarda dolarów, co oznacza wzrost o 18% w stosunku do 2022 roku.

Za Yankees podążają Los Angeles Dodgers z 4,8 miliarda dolarów (wzrost o 18%), Boston Red Sox z 4,5 miliarda dolarów (wzrost o 15%), Chicago Cubs z 4,1 miliarda dolarów (wzrost o 8%) i San Francisco Giants z 3,7 miliarda dolarów ( wzrost o 8%) o 6%).

Ogólnie rzecz biorąc, przeciętna wartość zespołu MLB wzrosła w ciągu ostatniego roku o 12% do 2,32 miliarda dolarów, a przychody wzrosły o 7,8% do 10,3 miliarda dolarów. Większość tych pieniędzy pochodziła z 64% wzrostu przychodów z biletów, w tym z treningów posezonowych i wiosennych.

Jako najcenniejsza drużyna w baseballu, Yankees zarobili 143 miliony dolarów w telewizji kablowej w 2022 roku, emitując mecze w sieci YES, najbardziej dochodowej i najczęściej oglądanej regionalnej sieci sportowej w kraju. W sumie 30 drużyn MLB wygenerowało około 2,3 miliarda dolarów przychodów z telewizji krajowej w 2022 roku, co stanowi 22% ich łącznych przychodów przed obsługą zadłużenia.

W przeciwieństwie do MLB, NHL zarobiła 838 milionów dolarów w telewizji krajowej, co stanowi 14% jej całkowitych przychodów, podczas gdy NBA zarobiła 1,31 miliarda dolarów, czyli 13% swoich przychodów. NFL dzieli przychody z mediów po równo między zespołami.

Upadek lokalnej telewizji dotknął drużyny z mniejszych rynków, takie jak Arizona Diamondbacks, Cincinnati Reds, Cleveland Guardians, Colorado Rockies, Minnesota Twins, Pittsburgh Pirates, Oakland Athletics i San Diego Padres. Nie każda drużyna poza Rockies i Padres – której notowania wzrosły z powodu zwiększonych przychodów ze stadionów z biletów, apartamentów i reklam – odnotowała wzrost oglądalności ze względu na ryzyko obniżek opłat za lokalną telewizję.

Ostatnim sprzedanym zespołem MLB był New York Mets, który został zakupiony przez zarządzającego funduszem hedgingowym Steve’a Cohena za 2,42 miliarda dolarów w listopadzie 2020 roku. Mets zajmują szóste miejsce w rankingu Forbesa z kwotą 2,9 miliarda dolarów.

Rodzina Lerner, która jest właścicielem Washington Nationals, ogłosiła w kwietniu zeszłego roku, że rozważa sprzedaż franczyzy, którą Forbes wycenił na 2 miliardy dolarów.

Właściciel Los Angeles Angels, Arte Moreno, powiedział w sierpniu zeszłego roku, że on również rozważa sprzedaż franczyzy, ale ostatnio zmienił zdanie, ogłaszając dwa miesiące temu, że jego franczyza – wyceniana przez Forbesa na 2,7 miliarda dolarów, za Metsami – już nie istnieje. na sprzedaż.

READ  Każdy medal USA na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022