30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rynek potyka się o akcje Fed, Apple, Tesla i chmurę;  Co teraz robisz

Wzrost kontraktów terminowych Dow Jones: hit produkcyjny Apple iPhone 14 Pro; Widziano duże cięcia na post meta

Kontrakty terminowe Dow wzrosły nieco wcześniej w poniedziałek, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe Nasdaq. Berkshire Hathaway (BRKBZarobki, problemy produkcyjne i raporty Apple iPhone 14 Pro metapodkładki (nie żyje) zwalnia nagłówki wiadomości weekendowych.
XNawet przy mocnym zamknięciu przed piątkową sesją, zwyżka na giełdzie spadła w zeszłym tygodniu, ponieważ główne indeksy spadły po jastrzębich komentarzach prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella.

Nasdaq miał najgorszy tydzień od stycznia, kiedy gigantyczne marki spadły, a oprogramowanie w chmurze uległo awarii.

jabłko (AAPL), Amazon.com (AMZN) i ojcem Google Alfabet (Google) Wszyscy stracili ponad 10% w ciągu tygodnia, z rodzicem na Facebooku metapodkładki (nie żyje), a akcje Tesli i Microsoftu nie są daleko w tyle. Giełda Google, Meta, Amazon.com (AMZN) A Microsoft (MSFT) wszystkie osiągnęły najniższe poziomy podczas bessy. Zapasy jabłek i Tesla (TSLANie, ale są blisko.

podczas gdy, Twilio (TWLO) A Atlassian (Zespół) rozbił się w piątek po rozczarowujących wynikach i wskazówkach, tracąc w ciągu tygodnia ponad 40%. Wiele innych nazw oprogramowania spadło, z zyskami lub bez.

Rajd na rynku próbuje walczyć z Fedem, gdy kluczowy sektor technologiczny załamuje się? To długa prośba. Tak więc, podczas gdy niektóre akcje i sektory wykazują siłę, inwestorzy powinni być bardzo ostrożni w obecnych warunkach.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow wzrosły o 0,5% w stosunku do wartości godziwej. Kontrakty terminowe S&P 500 wzrosły o 0,5%, a kontrakty terminowe Nasdaq 100 o 0,5%. Kontrakty terminowe odwróciły się w górę ze skromnych do solidnych minimów w niedzielę wieczorem.

Chiński eksport niespodziewanie spadł w październiku, podczas gdy przypadki Covid w tym kraju osiągnęły najwyższy poziom od sześciu miesięcy. Hang Seng z Hongkongu odnotował silny wzrost w ciągu nocy, przedłużając ostatnie wzrosty. Inwestorzy nadal mają nadzieję, że chiński rząd złagodzi swoją politykę nieproliferacji, jak spekulowano w mediach społecznościowych.

Ropa naftowa niewiele się zmieniła, a kontrakty terminowe na gaz ziemny wzrosły o 9%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych spadła o 2 punkty bazowe do 4,14%.

Dolar lekko spadł po piątkowym spadku.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.

Aktualności

Platformy Profiler wyeliminują tysiące miejsc pracy, Dziennik Wall Street Wspomniałem o niedzielę. The Wall Street Journal poinformował, że ogłoszenie może nadejść już w środę. Meta pod koniec września zatrudniała ponad 87 000 pracowników. 26 października Meta odnotowała 49% spadek zysku na akcję w trzecim kwartale i obniżyła prognozy w związku z pogarszającymi się odwrotnymi wydatkami. Akcje META spadły o 25% następnego dnia, a akcje nadal spadają.

Akcje Meta wzrosły o ponad 3% na początku poniedziałku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia nowy właściciel Twittera, Elon Musk, zredukował połowę z 7500 pracowników w mediach społecznościowych.

Apple powiedział w niedzielę Że „oczekujemy teraz, że dostawy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max będą niższe niż wcześniej oczekiwaliśmy”. Wynika to z ograniczeń Covid w fabryce Foxconn w Zhengzhou w Chinach. Rewelacje Apple nie są szokujące, biorąc pod uwagę problemy zgłaszane przez Foxconn. Foxconn ostrzegł w poniedziałek, że zamieszanie z Covid uderzy w zyski za czwarty kwartał.

READ  MAE twierdzi, że przemysł naftowy i gazowy musi zrezygnować z wychwytywania dwutlenku węgla jako rozwiązania problemu zmian klimatycznych

Apple powiedział, że 14 Pro i Pro Max nadal są mocne, ale wysyłki potrwają dłużej.

Akcje Apple spadły o 1% w obrocie przed wprowadzeniem na rynek.

Berkshire Hathaway Warrena Buffetta poinformował w sobotę a 20% wzrost zysku operacyjnego. Konglomerat poniósł stratę netto, ponieważ trwała bessa uderzyła w inwestycje.

Akcje BRKB wzrosły o ponad 1%.

Goldman Sachs oczekuje teraz, że zyski indeksu S&P 500 ustabilizują się w 2023 r., w porównaniu z poprzednim celem na poziomie 3%.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

Zwyżka na giełdzie rozpoczęła tydzień przyzwoicie, ale wyprzedała się w środowe popołudnie po jastrzębich komentarzach prezesa Fed Jerome’a ​​Powella. Wskaźniki wyprzedzające rzuciły więcej w czwartek. Akcje spadły w piątek po raporcie o mieszanych pracach, ale ostatecznie zakończyły się solidnym wzrostem tego dnia.

Indeks Dow Jones Industrial Average w ostatnim tygodniu nadal spadł o 1,4% handel na giełdzie. S&P 500 spadł o 3,3%. Indeks Nasdaq Composite spadł o 5,7%, odnotowując największą stratę od tygodnia kończącego się 21 stycznia. Indeks małych kapitałów Russell 2000 spadł o 2,4%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 15 punktów bazowych do 4,16%. 10-letnia rentowność wznowiła swój wzrost po przecięciu 12-tygodniowej zwycięskiej passy i krótkotrwałym spadku około 4%.

Dolar wzrósł w ciągu tygodnia o 0,2 proc., ale w piątek spadł o 1,9 proc., największy jednodniowy spadek od lat. To prawdopodobnie przyczyniło się do awansu giełdowego w piątek.

Rynki widzą teraz 61,5% prawdopodobieństwa podwyżki o 50 punktów bazowych na grudniowym posiedzeniu Rezerwy Federalnej. Październikowy CPI ma zostać podany w czwartek. Listopadowe raporty o zatrudnieniu i CPI zostaną opublikowane przed 14 grudnia podwyżką stóp przez Rezerwę Federalną.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 5,4% do 92,61 USD za baryłkę. Gaz ziemny wzrósł o około 13%.

wrak technologii

Akcje jabłek, które wzrosły do ​​200-dniowej passy, ​​spadły w przeszłości o 11,15% do 138,38. Akcje AAPL spadły o jeden grosz do październikowego minimum, choć wciąż daleko mu do czerwcowego minimum bessy. Microsoft spadł o 6,1%, Google 10,1%, Amazon 12% i META 8,5%, wszystkie do wieloletnich minimów. Akcje Tesli spadły o 9,2%, zbliżając się do najniższego poziomu z 24 października w piątek. To po tym, jak TSLA rozpoczęło tydzień mocnym akcentem, publikując 237,40 do wtorku.

Tymczasem nastały ciemne dni dla oprogramowania w chmurze. Akcje Atlassian spadły o 29% w piątek i 38% w ciągu tygodnia. Akcje Twilio załamały się o 35% w piątek i 43,5% w ciągu tygodnia. płatek śniegu (śnieg), która nie była zgłaszana od kilku tygodni, spadła o 17% w ciągu tygodnia.

READ  Rynki azjatyckie wzrosły, akcje Korei Południowej wzrosły przed raportem o CPI w USA

podczas gdy, fortinet (FTNT). Paycom (PAYC) spadła o 10,3% pomimo dobrych wyników i wskazówek.

Firmy, które chcą obniżyć koszty, mogą ograniczyć wydatki na programy, ponieważ ustalają budżety na 2023 rok.

ETF-y

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) spadła o 1,2% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) stracił 2%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) spadła o 10,2%, przy zachowaniu klucza MSFT. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła tylko o 0,7%, po skoku o 4,65% w piątek, zamykając najwyższy poziom w tygodniowym przedziale.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) wzrosła o 2%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 0,1%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) wzrósł o 0,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 5%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) o 2,4%, tuż poniżej ośmioletniego maksimum. Fundusz wyboru finansowego SPDR (SPDR)XLF) 0,9%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) zrezygnował z 1,5%.

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadła o 9,4% w zeszłym tygodniu, a ETF ARK Genomics (ARKG) spadła o 4,65%. Akcje Tesli są głównym właścicielem wszystkich funduszy ETF Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Analiza wzrostu rynku

Rajd na giełdzie miał zły tydzień, a Fed był jastrzębi i często słabe zyski ważyły ​​główne indeksy. Indeks Dow Jones, który prowadził rynek w górę, odnotował najniższy spadek, ale spadł poniżej 200-dniowej średniej kroczącej. Russell 2000 napotkał opór w pobliżu 200-dniowej linii, ale odrobił straty w piątek, zamykając się powyżej 50-dniowego poziomu. S&P 500 został dźgnięty w 50 dni.

Nasdaq, który nigdy nie osiągnął 50-dniowej średniej kroczącej, spadł, zamykając się poniżej najniższego poziomu. Dzień kontynuacji W środę sygnał niedźwiedzi.

Główne indeksy zwiększyły straty w czwartek, a następnie wzrosły w piątek w wyniku raportu o mieszanych zatrudnieniu.

Negatywny ruch na rynku i znaczące odwrócenia w wielu akcjach doprowadziły do ​​przesunięcia „rynku pod presją”.

Największym inicjatorem był prezes Fed Powell, który wycofał się z rajdu rynkowego, sygnalizując przejście na mniejsze, ale wyższe podwyżki cen funduszy federalnych.

Tymczasem giganci technologiczni, w tym akcje Apple, Tesla, Amazon i Meta, ponieśli ogromne straty. Nazwy oprogramowania chmurowego, takie jak Atlassian i Twilio, wyblakły, z istotnymi czynnikami w zarobkach i najnowszych trendach.

Żetony nie miały stosunkowo złego tygodnia, ale jest kilka firm handlujących blisko szczytów.


Tesla kontra BYD: Którego rozwijającego się giganta EV najlepiej kupić?


Istnieje wiele elastycznych obszarów rynku. Sektor opieki zdrowotnej wydaje się być ogólnie silny. Dobrze sobie radzą firmy energetyczne, w tym szeroka gama górników ropy naftowej, skroplonego gazu ziemnego i węgla, a także kilka zapasów energii słonecznej.

Dobrze sprawdzają się lit i trochę stali. Firmy infrastrukturalne dla branży energetycznej, użyteczności publicznej i telekomunikacyjnej to świetlisty obszar. Ogólnie rzecz biorąc, firmy sieciowe są rzadko spotykaną wiodącą dziedziną technologii. Pojawiają się niektóre restauracje i sklepy detaliczne, które oferują duże zniżki. Wiele instytucji finansowych, zwłaszcza brokerów i domów maklerskich, osiągnęło solidne zyski.

READ  Akcje rosną, a dolar spada przed danymi o inflacji

Trudno jednak zauważyć silne ożywienie na rynku przy tak ogromnych sektorach technologicznych, które się zataczają. Byłoby wystarczająco trudno, aby główne indeksy rozwijały się, gdy nazwy oprogramowania Apple, Google, Tesla i Cloud pozostają w tyle. Ale czy próbujesz iść naprzód z tymi obszarami, które toną lub zapadają się?

Jeśli raporty o inflacji wykażą wyraźny i znaczący spadek, skutkujący spadkiem podwyżek stóp Fed, być może ogromne oprogramowanie w chmurze i oprogramowanie w chmurze mogą spaść. Jednak powrót do przywództwa technicznego może okazać się nieuchwytny. Z drugiej strony, jeśli październikowy raport CPI opublikowany 10 listopada wykaże, że inflacja pozostaje wysoka, akcje spółek technologicznych mogą spowodować poślizg głównych sektorów, aby zakończyć zwyżkę na rynku.

Wtorek to dzień wyborów. Giełda radzi sobie lepiej z podzielonym rządem, a republikanie mają zamiar przejąć kontrolę nad Izbą i prawdopodobnie Senatem. Ale prognozy polityczne spodziewają się, że Partia Republikańska zdobędzie Izbę Reprezentantów przynajmniej przez cały rok, więc nie jest jasne, czy rzeczywiste wyniki we wtorek będą katalizatorem.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Giełda rośnie pod presją. Fed przechodzi od szybkich i wściekłych do powolnych i długich, ale nadal jest jastrzębi. Sektor technologiczny to wrak pociągu. Kluczowe indeksy osłabiły niektóre kluczowe poziomy. Wiodące indeksy i akcje podlegają znacznym wahaniom w ciągu dnia i dnia.

To nie jest dobre środowisko do kupowania akcji. Inwestorzy powinni starać się ograniczać ekspozycję, bezpośrednio lub po prostu poprzez cięcie strat na różnych pozycjach.

Jeśli zwyżka rynkowa wykaże nową siłę, a indeks S&P 500 i prawdopodobnie Nasdaq przekroczą 50-dniowe średnie kroczące, inwestorzy mogą zacząć zwiększać ekspozycję. Ale to prawdopodobnie będzie wymagało stabilizacji technologii i danych o inflacji, aby pokazać trochę chłodu.

Jeśli warunki się poprawią, będziesz chciał być gotowy. Powstaje wiele zapasów, a wiele z nich nie jest zbyt daleko w tyle. Zbuduj więc własne listy obserwacyjne, bądź cierpliwy i bądź zaangażowany.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie nadążać za trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co uprościć to narzędzie IBD spalonyklasa najlepsze zapasy

Zdobądź kolejne zwycięskie akcje z MarketSmith

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

5 zapasów w pobliżu punktów zakupu bez tego ryzyka