3 lipca, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyraźne zmiażdżenie zysków.  Świadomy wzrost akcji późno, ponieważ Tesla Rival wspiera kluczowy cel EV, podnosząc ceny

Wyraźne zmiażdżenie zysków. Świadomy wzrost akcji późno, ponieważ Tesla Rival wspiera kluczowy cel EV, podnosząc ceny

Przejrzysty (LCID) potwierdził cel produkcji pojazdów elektrycznych po ambicjach Tesla (TSLA) Szacunkowe zarobki konkurencji za pierwszy kwartał uległy awarii. Akcje Lucid rosną w późniejszych godzinach handlu.
XŚwiadome dołączanie do start-upów EV Fisker (FSR) I Mikołaj (NKLA), ponownie podkreślając kluczowe cele produkcyjne w obliczu światowych niedoborów chipów. Ale Lucid powiedział w czwartek, że podniesie stawki od 1 czerwca, jednocześnie „szanując obecne stawki dla wszystkich obecnych posiadaczy książek”.


IBD Live: nowe narzędzie do codziennej analizy rynku akcji


wyraźne zyski

Szacunki: Analitycy ankietowani przez FactSet spodziewają się, że Lucid straci 31 centów na akcję przy przychodach w wysokości 55,6 miliona dolarów. Brak numerów sprzed roku.

konsekwencje: Lucid stracił 5 centów na części 57,7 miliona dolarów w przychodach.

horyzontAnalitycy spodziewają się, że Lucid gwałtownie zmniejszy swoją stratę netto na akcję do 1,22 USD przez cały rok ze straty 6,41 USD na akcję w 2021 roku. Oczekuje się, że przychody wzrosną do 1,295 mld USD w 2022 roku z 27 mln USD w zeszłym roku. 2021 liczb tylko przez trzy kwartały.

W pierwszym kwartale Lucid dostarczył 360 pojazdów elektrycznych, podał w czwartek w rachunku zysków i strat. Ma 30 000 rezerwacji na elektrycznego sedana Lucid Air, w porównaniu z 25 000 w lutym i stanowi 2,9 miliarda dolarów potencjalnej sprzedaży.

W czwartek Lucid to powtórzył Zmniejszono docelową produkcję w 2022 r. z 12 000 do 14 000 pojazdów elektrycznych. Zakończyło pierwszy kwartał z 5,4 miliarda dolarów w gotówce, jak czytamy w oświadczeniu, „co ma zapewnić finansowanie firmy na długo do 2023 roku”.

Firma Lucid z siedzibą w Arizonie rozpoczęła produkcję wielokrotnie nagradzanego, luksusowego Lucid Air jesienią 2021 roku. Jednak, podobnie jak inni producenci samochodów, stanęła przed poważnymi wyzwaniami w zakresie dostaw i logistyki.

READ  Leonardo del Vecchio: Śmierć włoskiego miliardera i właściciela Ray-Ban

Lucid powiedział w czwartek, że podwyżki cen różnych modeli Air wejdą w życie na początku czerwca.

„Nadal zajmujemy się wyzwaniami związanymi z globalnym łańcuchem dostaw i logistyką, w tym zamknięciem fabryk związanych z Covid w Chinach”, powiedział dyrektor finansowy Sherry House w oświadczeniu w czwartek. House powiedział, że Lucid ściśle współpracuje z dostawcami, aby złagodzić skutki zakłóceń.

„Patrząc w przyszłość, nadal koncentrujemy się na zwiększeniu produkcji” – dodał dyrektor generalny Peter Rawlinson.

26 kwietnia Lucid ogłosił, że rząd Arabii Saudyjskiej kupi do 100 000 pojazdów Lucid EV w ciągu 10 lat. Saudi Sovereign Wealth Fund jest głównym udziałowcem firmy. Rawlinson nazwał transakcję „kolejnym kluczowym momentem” dla Lucida. Wśród start-upów samochodów elektrycznych Wall Street generalnie widzi realnego rywala Tesli, Lucida.

Lucid Stock, Nicola Stock

Akcje Lucid wzrosły o 0,5% w późnym handlu. Akcje Lucid spadły o 6,9% do 18,85 w sesji zwykłej w giełda dzisiajoraz handel znacznie poniżej kluczowych poziomów wsparcia technicznego.

Akcje Nikoli wzrosły o 6,4% do 7,66 w czwartek, napotykając opór przy 50-dniowej średniej. Akcje Fiskera straciły 6,1% do 9,90, notując poniżej 50-dniowej linii.

Akcje wszystkich trzech nowych pojazdów elektrycznych spadają znacznie poniżej 200-dniowej passy. ten Linie siły względnej W przypadku akcji Lucid i ich start-upów wykazują poważne opóźnienie, co jest oznaką słabszych wyników w stosunku do S&P 500.

Akcje Tesli spadły w czwartek o ponad 8 proc.

Nicola, świadome aktualizacje

Nikola ogłosił w czwartek, że 21 marca rozpoczął produkcję elektrycznej ciężarówki Tre i spodziewa się, że w tym roku dostarczy 300-500 pojazdów elektrycznych. EV będzie kontynuował testy napędzanej wodorem ciężarówki Tre dalekiego zasięgu w drugiej połowie 2023 roku.

W pierwszym kwartale strata netto wzrosła do 21 centów na akcję z 14 centów rok wcześniej. Nikola odnotował 1,9 miliarda dolarów przychodów z usług. Analitycy spodziewali się, że Nikola straci 25 centów na akcję z tytułu przychodów z tokenów.

READ  Ropa naftowa w USA skacze do 125 USD za baryłkę, najwyższego od 13 lat z powodu możliwego zachodniego zakazu rosyjskiej ropy

We wrześniu 2020 r. krótki sprzedawca Hindenburg Research zaatakował akcje Nikoli, oskarżając ją o „ocean kłamstw”. Nicolas pracuje teraz pod nowym kierownictwem wyższego szczebla.

Późną środą Fisker potwierdził, że planuje rozpocząć produkcję SUV-a Ocean 17 listopada; To partnerstwo z nią magna (MGA) w produkcji. Fisker donosi, że rezerwacje dla oceanu wynoszą obecnie ponad 45 000, czyli o prawie 50% więcej niż w lutym.

W pierwszym kwartale Fisker stracił 41 centów na akcję wobec szacunków straty 39 centów i straty 11 centów rok wcześniej.

Znajdź Aparnę Narayanan na Twitterze pod adresem Umieść tweeta.

Może Ci się spodobać:

Oto 5 najlepszych akcji, które możesz teraz kupić i obejrzeć

Akcje do obejrzenia: Najwyżej oceniane IPO, duże spółki i wzrostowe akcje

Znajdź najnowsze akcje trafiające do stref zakupu dzięki MarketSmith

Dlaczego IBD upraszcza wyszukiwanie najlepszych akcji

Szukasz kolejnych wielkich zwycięzców giełdowych? Zacznij od tych 3 kroków