30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyobraź sobie inny świat.  Teraz wyobraź sobie 5000 więcej.

Wyobraź sobie inny świat. Teraz wyobraź sobie 5000 więcej.

Luis Calzada A Artysta wizualizacji naukowych Współpracując z Europejskim Obserwatorium Południowym, wybrał innego gorącego Jowisza: Vegę b.

„Ta gwiazda, która znajduje się zaledwie 25 lat świetlnych od nas, jest tematem powieści Carla Sagana The Connection” – powiedział Calsada. Powiedział, że książka wywołała zainteresowanie, które skłoniło go „do podjęcia studiów astronomicznych. ” Potem zbudowałem karierę jako malarz naukowy. Tak więc ta książka Carl Sagan i Vega byli obecni w decydującym momencie mojego życia. Tak więc widok planety odkrytej wokół niej był bardzo ekscytujący”.

Podczas swoich lat w „Star Trek: The Next Generation”, Will Wheaton stał się znajomy Z wyimaginowanymi światami i nowymi formami życia. Wybrał YZ Ceti b, który jest nieco mniejszy niż Ziemia i krąży wokół czerwonego karła oddalonego o 12 lat świetlnych, co czyni go interesującym bliskim do badań.

„To nie ma sensu, że w świecie tak rozległym jak nasz, jesteśmy jedynym inteligentnym (świadomym) gatunkiem” – powiedział Whitton w e-mailu. „Więc kiedy patrzę w nocne niebo, nie wyobrażam sobie, że ktoś inny patrzy za siebie. Wiem, że tak.”

Dodał, że jest mało prawdopodobne, aby dowody pojawiły się w naszym życiu, więc „najpilniejszym wyzwaniem, przed jakim stoimy jako gatunek, jest troska o jedyną planetę, na której możemy żyć, dopóki nie będziemy mogli sobie wyobrazić przyszłych pokoleń w bardzo odległym Jak to będzie wyglądać, nasze wnuki mogą nawiązać pierwszy kontakt” .

Mając zaledwie 500 milionów lat, Kepler-51 jest jednym z najmłodszych układów gwiezdnych na tej liście. Peter Gao powiedział, że chociaż astronomicznie jest jeszcze dzieckiem, system rzeczywiście jest domem dla wielu planet o tajemniczych właściwościach, Świat drużyny w Carnegie Institution for Science.

Dr Zhao powiedział, że trzy planety układu nazywane są „super zaciągnięciami”, o niezwykle niskiej gęstości, przypominającej styropian lub watę cukrową i „kwestionujące nasze zrozumienie tego, w jaki sposób planety powstały i jak ewoluowały”.

READ  Przeżycie ponownego wejścia na orbitę jest głównym celem czwartego lotu testowego statku kosmicznego SpaceX

Dodał: „Kocham ich, ponieważ kocham dobre puzzle, a ich obecność pokazała, że ​​wszechświat jest zawsze bardziej pomysłowy niż my”.