14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wyniki Nate Diaz vs. Jorge Masvidal: zwycięzca, najważniejsze momenty i reakcje

Wyniki Nate Diaz vs. Jorge Masvidal: zwycięzca, najważniejsze momenty i reakcje

Nie zapisuj meczu bokserskiego pomiędzy Natem Diazem i Jorge Masvidalem w tym samym folderze, w którym znajduje się „walka” Anderson Silva kontra Chael Sonnen.

Po prostu sobotnia walka w Honda Center w Anaheim była świetną zabawą, a pokazowa walka pomiędzy Silvą i Sonnenem nie była prawdziwą walką.

Diaz wygrał większościową decyzją decyzję nad Masvidalem, ale wynik meczu nie był do końca jasny, biorąc pod uwagę punktację sędziów (97-93, 98-92, 95-95). Dwóch 39-letnich bokserów pokazało swoją niesamowitą wytrzymałość, zadając w walce ponad 1400 ciosów.

Konsekwentne działania Diaza, choć niezbyt mocne, zaimponowały sędziom szybkością jego pracy. Nie było jednak wątpliwości, że ciosy Masvidala były znacznie silniejsze i bardziej szkodliwe.

Podbródek Diaza wciąż robi wrażenie. Diaz nigdy nie cofnął się o krok, niezależnie od tego, ile ciosów przyjął, i przez całą walkę zadawał ciosy. Oto niektóre z hitów nagranych przez Diaza.

Sędziowie faworyzowali wzrost Diaza nad siłą ciosów Masvidala i dlatego dwóch z trzech uznało zwycięzcę ze Stockton w Kalifornii.

Po walce Diaz nazwał swoje zwycięstwo „misją wykonaną”. Obaj mężczyźni spotkali się w pierwszej w historii walce BMF o tytuł UFC. Masvidal wygrał przez nokaut techniczny, gdy lekarz przerwał walkę z powodu makabrycznej rany nad okiem Diaza.

W wywiadzie po meczu Diaz wyraził zainteresowanie ponownym spotkaniem z Jake’em Paulem. W sierpniu 2023 roku stoczył mecz bokserski z Paulem, który przegrał jednogłośną decyzją. Paul zaliczył powalenie w piątej rundzie tej walki.

Paul, który ma kontrakt z Professional Fighters Association, zaproponował, że zmierzy się z Diazem w rewanżu w klatce SmartCage tej organizacji, ale ten odrzucił ofertę 15 milionów dolarów.

Paweł zamieścił swoje wypowiedzi w mediach społecznościowych Światowa reakcja Aby rozwiązać tę kwestię po zapoznaniu się z apelacją Diaza. Powiązania biznesowe z UFC mogą uniemożliwić Diazowi przyjęcie oferty Paula, ale zobaczymy, co wydarzy się w przyszłości.

Walka Diaz-Masvidal wydawała się ogromnym sukcesem komercyjnym. Centrum Hondy w Anaheim było pełne fanów, głośne i pełne energii.

the Ogłoszono obecność Frekwencja na wydarzeniu wyniosła 18 040, co robi wrażenie. Być może sprawdzone zdolności marketingowe Diaza otworzą przed nim nowe możliwości. Powołał także obecnego mistrza wagi średniej UFC Leona Edwardsa, ponieważ Diaz nadal chce zdobyć tytuł UFC.

Diaz przegrał z Edwardsem przez jednogłośną decyzję w czerwcu 2021 roku, ale znokautował go w piątej rundzie, co sugeruje, że może odnieść pewien sukces w walce z obecnym mistrzem.

Biorąc pod uwagę jego wiek, może to wydawać się trudne, ale Diaz udowodnił, że potrafi wzbudzać emocje wśród fanów, czemu UFC nie może się oprzeć.

READ  Obraz play-offów NFL 2023: zaktualizowano rankingi AFC i NFC oraz scenariusze play-offów na 18. tydzień