18 października, 2024

Wyniki końcowe Copa America 2024: Argentyna pokonuje Kolumbię 1:0, a Messi jest kontuzjowany

MIAMI GARDENS, Floryda (AP) – Lionel Messi poruszył ramionami. Filiżanka podskoczyła mu w dłoniach. Łzy frustracji, które popłynęły mniej więcej godzinę temu, zamieniły się w śmiech i uściski dwukrotnego mistrza Copa America i mistrza Pucharu Świata.

Messi był zmuszony oglądać większą część drugiej połowy i dogrywki z powodu kontuzji nogi. Jednak Argentyna wygrała drugi z rzędu Copa America, pokonując Kolumbię 1:0 w niedzielny wieczór. Bramka Lautaro Martineza w 112. minucie.

Trener Argentyny Lionel Scaloni powiedział przez tłumacza: „Lionel jest najlepszym zawodnikiem w historii. Nigdy nie chce opuszczać boiska. Ma spuchniętą kostkę i chce dalej grać. Najlepszy z tych zawodników. Chce grać nie dlatego, że chce jest arogancki lub samolubny. Chce dalej grać.” „Gra, ponieważ nie chce zostawić swoich kolegów z drużyny… Urodził się, by grać na boisku”.

Wygląda na to, że Messi doznał kontuzji bezkontaktowej podczas… Bieg i upadek w 64. minucieOśmiokrotny zdobywca Złotej Piłki zakrył twarz rękami,… Usiadł na ławce i płakał.

Następnie Martinez wbiegł na ławkę rezerwowych, aby uściskać swojego 37-letniego kapitana po golu, który zapewnił Argentynie rekordowy 16. tytuł Copa America.

Po tym, jak Messi zdawał się kuleć po ostatnim gwizdku zabrzmi po północy, skinął na swoich starszych kolegów z drużyny, aby podnieśli razem z nim trofeum: 36-letniego Nicolasa Otamendiego i Angela Di Marię, który zamierza zakończyć karierę w reprezentacji. Kiedy białe kartki spadły, cała trójka przytuliła się do siebie.

„Prawda jest taka, że ​​trudno to opisać” – powiedział Di Maria. „Napisałem to w ten sposób. Wczoraj wieczorem przy kolacji powiedziałem zawodnikom, że mi się to śniło. Dlatego powiedziałem, że to mój ostatni Copa America. Śniło mi się. że dotarliśmy do finału i wygraliśmy turniej, dzięki czemu mogłem wyjść w ten sposób.

READ  Marcowe szaleństwo: Gonzaga znów odpada jako faworyt

„Zawsze będę wdzięczny temu pokoleniu, które dało mi wszystko i pomogło mi zdobyć to, czego zawsze chciałem, i dziś odchodzę w ten sposób. Nie mogło być lepiej” – powiedział Di Maria.

W meczu, który rozpoczął się z godzinnym i 22-minutowym opóźnieniem na stadionie Hard Rock, Argentyna zdobyła trzeci z rzędu główny tytuł po Copa America w 2021 r. i Pucharze Świata w 2022 r. oraz zremisowała z Hiszpanią, która wygrała Mistrzostwa Europy w 2008 r. i 2012 r. i Puchar Świata w 2010 roku.

Argentyna przerwała także passę 28 meczów bez porażki Kolumbii, która rozpoczęła się od porażki 1:0 z Argentyną w lutym w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2022. Martinez również celuje.

Martinez strzelił swojego pierwszego gola w 97. minucie meczu po wspaniałym podaniu Giovaniego Lo Celso po tym, jak Leandro Paredes wyrwał piłkę kolumbijskiemu zawodnikowi. Paredes wymienił podania z Martinezem, po czym podał piłkę do Lo Celso, który podał ją do Martineza, który bardzo szybko minął obrońcę Carlosa Cuestę.

Martinez podbiegł do piłki, dotknął jej, wszedł w pole karne i strzelił prawą nogą spomiędzy ramion bramkarza Camilo Vargasa, zdobywając dwudziestego dziewiątego gola w reprezentacji i piątego w turnieju.

Trener Kolumbii Nestor Lorenzo powiedział, że kilku kolumbijskich zawodników zakończyło mecz z powodu poważnych skurczów mięśni. Temperatury sięgały lat 80., a wilgotność wynosiła około 73%.

„Nie jest łatwo zagrać w finale” – powiedział Lorenzo za pośrednictwem tłumacza. „Dla nikogo nie jest to łatwe. Rozegrali sześć meczów w 21 dni i zaczynają odczuwać rezultaty. Wszyscy opuścili boisko zmęczeni i wyczerpani”.

W swoim 39. i być może ostatnim występie w Copa America Messi strzelił tylko jednego gola w turnieju. Upadł w 36. minucie Jego lewa kostka doznała kontuzji po meczu z Santiago Ariasem Ale Na boisko wrócił trzy minuty później.

READ  Decyzje trenerskie Steelers, w tym status OC Matt Canada, w toku: Źródła

Messi natychmiast po upadku na boisko w drugiej połowie patrzył na ławkę rezerwowych i wydawało się, że wiedział, że jego mistrzostwo dobiegło końca. Opuszczając boisko, zdjął prawy but i z frustracji uderzył go mocno, przez co wyglądało na to, że jego kostka spuchła. Stał obok ławki z bosą prawą stopą i uniósł ręce, gdy jego koledzy z drużyny wbiegali na boisko, gdy Martinez strzelił gola.

Start został opóźniony z 20:00 czasu wschodniego do 21:22 z powodu… Problemy z kontrolą tłumu Poza stadionem, w tym grupy kibiców naruszające bramki bezpieczeństwa w obiekcie, w którym odbędą się Mistrzostwa Świata w 2026 roku.

Kilka dni po odejściu zawodników Urugwaju Brali udział w bójce Z klipów wideo opublikowanych przez brytyjskie gazety wynika, że ​​kibice reprezentacji Kolumbii po meczu półfinałowym w Charlotte w Karolinie Północnej wspinali się po płotach i balustradach, aby wejść na mecz finałowy, podczas gdy urzędnicy nie byli w stanie ustalić, kto kupił bilety, a kto nie.

Stadion Hard Rock wydał po meczu oświadczenie, w którym stwierdził, że obiekt „jest dumny z organizowania przez cały rok wydarzeń światowej klasy w bezpieczny i udany sposób”.

W oświadczeniu czytamy: „Rozumiemy, że posiadacze biletów są sfrustrowani, którzy nie mogli wejść na stadion po zamknięciu jego obwodu, dlatego będziemy współpracować z CONMEBOL, aby rozwiązać te indywidualne problemy. Ostatecznie nie ma nic ważniejszego niż zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich gości.” Oraz pracowników, to zawsze będzie nasz priorytet.”

Kolumbia była bardziej agresywna i zmusiła bramkarza Emiliano Martineza do czterech interwencji w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie Argentyna zaczęła stanowić większe zagrożenie.

Nicolas Tagliafico myślał, że strzelił gola w 75. minucie, ale sędzia nie uznał gola ze względu na spalonego. Vargas zawiesił Nicolasa Gonzaleza, który zastąpił Messiego w 95. minucie.

Kilku zawodników straciło równowagę w drugiej połowie niedzielnego meczu. Trawa została obficie spryskana po występie kolumbijskiej gwiazdy popu Shakiry w drugiej połowie, co spowodowało wydłużenie przerwy.

READ  USC i UCLA dołączą do konferencji Big Ten, zmieniając krajobraz sportowy uczelni

Ze względu na występ czas trwania pierwszej połowy został wydłużony z 15 minut do około 25 minut.

To był Lorenzo Krytyk dogrywki Przed finałem zwrócił uwagę na kary nałożone na trenerów za spóźniony powrót na boisko na drugą połowę wcześniej w turnieju. W niedzielę powiedział, że najlepszym rozwiązaniem będzie zachowanie ciągłości przepisów dotyczących przerw w przerwie meczu, „aby chronić kondycję i zdolności fizyczne zawodników”.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kolumbijczyk James Rodriguez z sześcioma asystami.