19 kwietnia, 2024

Wynik USWNT przeciwko Haiti: dublet Alexa Morgana w pierwszej połowie zapewnia zwycięstwo 3:0 w meczu otwarcia Concacaf W

Kobieca drużyna Stanów Zjednoczonych rozpoczęła turniej Concacaf W 2022 w wielkim stylu od zwycięstwa 3:0 nad Haiti w meczu otwarcia turnieju w Monterrey w Meksyku.

Stany Zjednoczone uniknęły dwóch szans Haiti, w tym nietrafionego rzutu karnego, który odbił się od słupka, ale dwa gole Alexa Morgana w pierwszej połowie i bramka Midge Bourse’a w 84. minucie wystarczyły, by zdobyć dla niego trzy punkty. Amerykanie są w drodze na mistrzostwa świata i kwalifikują się do igrzysk olimpijskich.

Morgan była gwiazdą serialu, gdy w 16. minucie strzeliła krzyżówkę Mallory Bew jednym kliknięciem, aby utrzymać się w ruchu. W 23. minucie po dośrodkowaniu Kelly O’Hary strzeliła głową.

Gwiazda San Diego Wave udała się do domu w 11. minucie, aby wcześnie wywrzeć presję na Haitańczykach. Morgan strzeliła 21 bramek w swoich 21 meczach play-off, w tym co najmniej jedną bramkę w pięciu kolejnych play-offach.

Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami i daniami na wynos z gry:

Haiti miało duże szanse

W skład tej drużyny wchodzi kilku graczy z obecnego składu, którzy brali udział w Mistrzostwach Świata FIFA U-20 Kobiet 2018, a znajomość między drużynami jest dla nich dodatkową zaletą, gdy zmierzą się z drużynami w regionie CONCACAF.

Drużyna miała wielką szansę w siódmej minucie dzięki możliwości rzutu wolnego Kitny Lewis, która o włos minęła dalekiego gola.

Domorny miała wyraźną szansę w 37. minucie, kiedy pokonała kilku amerykańskich obrońców, mając jedynie Murphy’ego, aby dostać się w pole karne, ale nie była w stanie dokończyć meczu.

Technologia VAR zadebiutowała podczas mistrzostw Concacf W Championship

VAR zadebiutował w Concacaf W z kilkoma momentami, w których był używany. Pod koniec meczu USWNT odzyskało dwie bramki, potencjalny rzut karny został wykluczony za sytuację na spalonym, a czerwona kartka wydana Haiti została anulowana.

Krótko przed przerwą Roselord Borgella zderzył się z O’Harą i nawiązał pełny kontakt z kolcami pod wysokim kątem na piłce 50/50 – i wydano czerwoną kartkę – tylko po to, by przejrzeć grę i zamiast tego anulować czerwoną i żółtą skrzynię .

READ  Phillies zajęli pierwsze miejsce po sezonie od 2011 roku, gdy wyznaczono stadion Ligi Narodowej

Spójrz na ten moment tutaj:

USWNT ostatecznie strzelił trzeciego gola, gdy Mewis wykonał zagrywkę w polu karnym, a nieudane wybicie pozwoliło Purce strzelić gola w polu karnym w późnej fazie gry.

Następna

Stany Zjednoczone zmierzą się z Jamajką w czwartek w drugim meczu z trzech meczów fazy grupowej. Gra rozpoczyna się o 19:00 czasu EST Najważniejszy +, z relacjami ze studia o 18:30 czasu wschodniego. Megan Rapinoe, która w tym meczu wystąpiła jako druga połowa, będzie musiała opuścić mecz, w którym zostanie uhonorowana Prezydenckim Medalem Wolności w Białym Domu. Ostatni raz Amerykanie grali na Jamajce w czerwcu 2021 roku, wygrywając towarzyskie 4:0. Zwycięstwo tutaj może umieścić USWNT w doskonałej pozycji, aby awansować do półfinału, co zapewniłoby kwalifikację do Mistrzostw Świata w 2023 roku.

Lisa Bington i Ali Wagner będą komentatorami meczu, a Jenny Chiu będzie dodatkowym reporterem. Gospodarz Poppy Miller wraz z bramkarzem US Hall of Fame Brianą Scurry, byłym kanadyjskim reprezentantem reprezentacji Kaylyn Kyle i trenerką kobiecej piłki nożnej UNLV Jenny Ruiz-Williams będą pełnić rolę analityków w studio przez cały czas trwania zawodów.

Najważniejszy + To jedyne miejsce, w którym można streamować każdą minutę każdego meczu Concacaf W. Szybko i łatwo zarejestruj własne konto już teraz dzięki miesięcznemu bezpłatnemu okresowi próbnemu (od 27 czerwca do 19 lipca) do Używanie GLORY jako kodu wyświetlania. Po prostu kliknij przycisk „Wypróbuj za darmo” i użyj kodu promocyjnego, aby uzyskać natychmiastowy dostęp do najlepszej kobiecej piłki nożnej — NWSL, FA Women’s Super League, UEFA Women’s World Cup oraz Asian Cup — na wszystkich swoich urządzeniach.