14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wymagania dotyczące listy Oscarów „zwymiotuj” – The Hollywood Reporter

Wymagania dotyczące listy Oscarów „zwymiotuj” – The Hollywood Reporter

Richard Dreyfuss krytykuje nowe wymagania Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej dotyczące różnorodności i integracji.

the Szczęki Aktor Margaret Hoover w piątkowym odcinku program telewizyjny linia ognia że filmy muszą spełniać minimalne wymagania dotyczące reprezentacji i włączenia, aby kwalifikować się do Oscara za najlepszy film „zmuś mnie do zwymiotowania”.

„To jest forma sztuki” – kontynuował. To także forma handlu, zarabiania pieniędzy, ale jest sztuką. Nikt też nie powinien mi mówić jako artyście, że powinienem ulegać najnowszym, najnowszym pomysłom na to, czym jest moralność”.

W 2020 roku Akademia ogłosiła, że ​​​​w 2021 roku rozpocznie wdrażanie kryteriów włączenia, aby „zachęcać do uczciwej reprezentacji na ekranie i poza nim, aby lepiej odzwierciedlić różnorodność widzów kinowych”. Od 2024 roku filmy muszą spełniać minimalne wymagania, aby mogły zostać uznane za najlepszy film.

Dreyfuss, zdobywca Oscara w 1978 roku dla najlepszego aktora pierwszoplanowego PA dziewczynoDodał: „A czym ryzykujemy? Czy naprawdę ryzykujemy zranienie ludzkich uczuć? Nie można tego uzasadnić. I trzeba pozwolić, by życie było życiem”.

the amerykańskie graffiti Następnie aktor przystąpił do obrony roli Laurence’a Oliviera w filmie z 1965 roku Otellow którym Olivier zagrał główną rolę Szekspira w Blackface.

„Wspaniale zagrał czarnego człowieka” – powiedział Dreyfuss Hooverowi. „Czy powiedziano mi, że nigdy nie będę miał szansy zagrać czarnego mężczyzny? Czy komuś innemu mówi się, że jeśli nie jest Żydem, nie powinien grać Kupiec wenecki? Czy jesteśmy szaleni? Czy nie wiemy, że sztuka to sztuka? To jest bardzo opiekuńcze. To bezmyślne traktowanie ludzi jak dzieci”.

Hoover kontynuował swoje pytanie Bliskie spotkania trzeciego stopnia przedstawiciel, jeśli „istnieje różnica między kwestią reprezentacji a tym, kto może reprezentować inne grupy?… a sytuacją czarnej twarzy, wyraźnie w tym kraju, biorąc pod uwagę historię niewolnictwa i wrażliwość na rasizm czarnych ludzi”.

READ  Meghan Markle otrzyma nagrodę Woman of Vision Award 2023

Odpowiedział: „Nie powinno go tam być… ponieważ ona opiekuje się. Ponieważ sugeruje, że jesteśmy zbyt słabi, aby zranić nasze uczucia. Musimy spodziewać się zranienia naszych uczuć i uczuć naszych dzieci. Po prostu nie wiemy, jak wstać i zdenerwować łobuza w twarz”.