22 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wydaje się, że wiele osób nie ma pojęcia, z czego zrobione jest ziele angielskie

Jeśli spojrzysz na analitykę wyszukiwarek, zobaczysz, że co roku tysiące osób pyta Google, czym są przyprawy iz czego są zrobione. Ku zaskoczeniu wielu, w rzeczywistości nie jest to mieszanka wielu różnych aromatów i przypraw, ale zmielone jagody drzewa występującego w tropikalnych częściach obu Ameryk.

Nic z tego nie będzie zaskoczeniem dla koneserów kuchni meksykańskiej, bliskowschodniej czy karaibskiej, dlatego przepraszamy za stwierdzenie oczywistości dla wielu.

Dla mniej zaznajomionych ze smakami przyprawa jest przygotowywana po prostu przez zmielenie suszonych jagód Pimenta DuecaJest to drzewo, które pochodzi z Ameryki Środkowej i może rosnąć szczęśliwie w większości ciepłych części planety.

Przyprawa ma wiele nazw, w tym pieprz jamajski, pieprz mirtowy lub ziele angielskie.

Obecnie jest szeroko stosowany w kuchniach na całym świecie, a nawet w wielu europejskich potrawach, od szwedzkich klopsików po portugalskie gulasze. W języku polskim przyprawa nazywa się ziele polskie, co jest bardzo dziwne, biorąc pod uwagę, że Brytyjczycy są zazwyczaj przeciwni doprawianiu potraw.

Uważa się, że słowo ziele angielskie zostało opracowane przez pierwszych europejskich kolonistów, którzy dotarli do obu Ameryk, którzy czcili przyprawy do mieszania smaków cynamonu, gałki muszkatołowej i goździków (niektóre z ich ulubionych smaków ze „Starego Świata”).

W innym „Jak to się stało, że ludzie tego nie wiedzieli?” Nowości, niedawno ujawniono, że wiele osób w Internecie nie wie, z czego robi się paprykę. Zgadza się, nie ma krzewu papryki odpowiedzialnego za aromat gulaszu.

READ  Wizualizacja NASA pokazuje czarne dziury tańczące z gwiazdami