10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Moscow Car Fire

Wybuch samochodu w Moskwie zabija córkę największego propagandzisty Putina: państwowe media

Córka rosyjskiej „propagandy” blisko związanej z prezydentem Prezydent Rosji Władimir Putin Podobno zginęła w eksplozji samochodu w sobotę wieczorem w Moskwie, która mogła być przeznaczona dla jej ojca. Wiele międzynarodowych mediów i Washington Post Zgłosiłem wypadek, ponieważ na filmach widać było całkowicie płonący samochód.

Daria Dugin, córka Aleksandra Dugina, była podobno w samochodzie, gdy samochód eksplodował w sobotę wieczorem.

Rosyjska oficjalna agencja informacyjna TASS poinformowała, że ​​„Toyota Land Cruiser Prado eksplodowała w pobliżu wsi Veliky Vyazumi na przedmieściach Moskwy, co doprowadziło do śmierci kierowcy, jak podały organy ścigania”. Washington Post.

The Washington Post Wspomniałem o tej notatce.

„Córka głównego doradcy Putina Aleksandra Dugina zginęła w eksplozji samochodu w rejonie Moskwy, według rosyjskich mediów państwowych TASS. Daria Dugina podobno jechała samochodem swojego ojca z festiwalu, w którym uczestniczyli, kiedy doszło do eksplozji, pochłaniając płonące samochód, powiedział TASS znajomy Dugina”.

Strażak stara się ugasić pożar w magazynie części samochodowych w Sankt Petersburgu 17 października 2015 r. Wybuch samochodu w Moskwie 20 sierpnia 2022 r. podobno pochłonął życie Darii Dugin, córki adwokata Putina. „
Zdjęcie: OLGA MALTSEVA/AFP za pośrednictwem Getty Images

Ukraińskie media Prawda podały, że Aleksander Dugin jest siłą napędową rosyjskiej propagandy od inwazji na Krym w 2014 roku i jednym z architektów inwazji na Ukrainę w 2022 roku.

„Dugin znajduje się na liście sankcji USA wobec osób winnych agresji na Ukrainę. Dugin jest założycielem ideologicznego ruchu „Neo-eurazjatyzm”, a jego działalność polityczna ma na celu stworzenie eurazjatyckiego supermocarstwa poprzez połączenie Rosji z byłym ZSRR republik w nowej Unii Eurazjatyckiej”. Dugin jest uważany za teoretyka rasizmu i wzywał do zabijania Ukraińców. Prasa międzynarodowa nazywa go „Rasputinem Putinem” lub „umysłem Putina”, który pomógł ukształtować poglądy Putina na Rosję. Dugin był także redaktorem naczelnym „Umysłu Putina”. Rosyjski kanał propagandowy telewizji Tsargrad TV.

READ  Rosja „siłą eksmitowała” Chersoniu: ukraińscy urzędnicy

Aleksander Dugin powiedział pod koniec kwietnia, że ​​każdy kraj dostarczający broń Ukrainie w walce z Rosją powinien być przygotowany na to, że Rosja z kolei dostarczy broń każdemu z agresorów.

„Jeśli Stany Zjednoczone i kraje europejskie po cichu dostarczają broń na Ukrainę, dlaczego nie Rosja dostarcza również różne systemy broni swoim partnerom i pełnomocnikom” – pisał wówczas Dugin.

Oznacza to, że Rosja zaopatruje Kubę, Wenezuelę lub jakikolwiek inny kraj w broń w pobliżu Stanów Zjednoczonych

Wojna rosyjsko-ukraińska wchodzi w tym tygodniu w próg swojego półrocza, a środa wyznacza półmetek.

Rosja zaczęła budować siły wzdłuż północnych i zachodnich granic Ukrainy pod koniec stycznia i zaczęła atakować Ukrainę 24 lutego 2022 roku. Od tego czasu obie strony poniosły ciężkie straty. Obejmuje to ukraińskich cywilów, zagranicznych bojowników, ukraińskie wojsko i ponad 44 000 Rosjan.

Rosja nie podbiła Kijowa, Lwowa i Odessy, ale zajęła wiele obszarów we wschodniej części Ukrainy. Rosja zajęła większość obwodu Donbasu, w tym Ługańsk, Siewierodonieck, Donieck i Mariupol. Okupowali Krym w 2014 roku.

Rosja zajęła również główne miasta na południu Chersoniu i Melitopol, powoli posuwając się w kierunku Odessy i południowo-zachodniego Naddniestrza w pobliżu granicy z Mołdawią.

Ukraina jest w stanie wysokiej gotowości w przyszłym tygodniu, przygotowując się do świętowania dnia niepodległości. prezydent Wołodymyr Zełenski Powiedział, że Rosja może zrobić coś „szczególnie złego” podczas świętowania wolności.