25 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wspomnienia księcia Harry’ego „Step Up” biją rekordy sprzedaży

Wspomnienia księcia Harry’ego „Step Up” biją rekordy sprzedaży

Niektórzy krytycy w Wielkiej Brytanii pisali o książce w oszałamiających kolorach, nazywając ją superlatywami, które nie zawsze były komplementarne. a Recenzja w The Guardian Opisał to jako „błędną próbę odzyskania narracji”, która jest „na przemian sympatyczna i absurdalna”. krytyk Pisanie dla BBC Nazwał to „najdziwniejszą książką, jaką kiedykolwiek napisał członek rodziny królewskiej” i powiedział, że czasami brzmi jak „najdłuższy pijacki, wściekły tekst, jaki kiedykolwiek wysłano”. w niezależnych, Bibliografia Powiedział, że dziennik był „bogato szczegółowy, a czasami pięknie napisany”, dodając, że „jeśli Harry zamierzał podpalić swoją rodzinę, zrobił to przynajmniej z pewnym stylem”.


Co bierzemy pod uwagę przed skorzystaniem z anonimowych źródeł. Czy znasz źródła informacji? Jaki jest ich motyw, żeby nam powiedzieć? Czy sprawdził się w przeszłości? Czy możemy potwierdzić informacje? Nawet jeśli odpowiada na te pytania, The Times korzysta z anonimowych źródeł w ostateczności. Reporter i co najmniej jeden redaktor znają tożsamość źródła.

Do czasu wydania książki wiele z jego podżegających zarzutów zostało już podjętych w prasie. Tydzień przed publikacją The Guardian opublikował artykuł szczegółowo opisujący fizyczną konfrontację między księciem Williamem a księciem Harrym. Jak opisuje to Harry w książce, William powalił go na ziemię. W tym samym tygodniu kopie „Spire” zostały omyłkowo sprzedane na początku Hiszpanii i rozchwytywane przez serwisy informacyjne. Z całego świata napływają dziesiątki historii: książę Harry powiedział w książce, że zabił 25 osób w Afganistanie. Książę Harry napisał, że jego brat zachęcił go do przebrania się za nazistę na bal przebierańców. Książę Harry stracił dziewictwo ze starszą kobietą na polu za pubem.

ciągłe kroplowanie dla wykrycie Doprowadziło to niektórych obserwatorów do zastanowienia się, czy sama książka będzie zawierała jakieś nowe informacje. Zamiast zniechęcać kupujących, szał medialny, który następował po każdym nowym wydaniu, zdawał się pomagać w sprzedaży książki.

READ  Biały Dom mówi, że Biden zgodził się spotkać z Putinem „w zasadzie” dopóki Rosja nie najedzie na Ukrainę

„Mówiliśmy:„ Czy to zaszkodzi sprzedaży, czy ludzie myślą, że przeczytali tę historię? powiedział Finlay, dyrektor zarządzający Transworld. „Nagłówki są interesujące, ale nie to jest najciekawszą rzeczą w książce. Myślę, że wszystko, co zrobiono, to podsycenie zainteresowania opinii publicznej.”

ReaderLink, główny dystrybutor książek, powiedział, że zamówienia w przedsprzedaży skoczyły po artykule w The Guardian szczegółowo opisującym sprzeczkę między braćmi. Według Jamesa Daunta, który kieruje firmą, brytyjska sieć księgarni Waterstones odnotowała wzrost liczby rezerwacji w sklepach po opublikowaniu artykułu.

Pytanie brzmi, czy Speer nadal będzie sprzedawał się szybko, czy też zainteresowanie osłabnie wraz z ustąpieniem medialnej burzy. Przed publikacją książki niektórzy w branży wierzyli, że zainteresowanie zniknie po wysokiej początkowej sprzedaży. Ale DeVito powiedział, że Barnes & Noble spodziewa się, że książka będzie jednym z największych wydawnictw 2023 roku. Dodała, że ​​​​w książce są „doświadczenie i talent”. Ghost Writer, JR Moringer, co pomogłoby zachować atrakcyjność książki. (W podziękowaniach Harry opisuje Moringera jako „współpracownika, przyjaciela, powiernika i okazjonalnego partnera sparingowego”).

ReaderLink, który dostarcza książki do głównych sprzedawców detalicznych, takich jak Target i Walmart, powiedział, że zamówił około 300 000 egzemplarzy „Spare”. Ale zamiast wysłać wszystkie książki do ReaderLink na raz, Penguin Random House zwrócił część z nich, aby mogli zabrać książki prosto do sklepów na wypadek, gdyby tak wiele książek wyciekło, że trzeba było przesunąć datę publikacji.