27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wojna na Ukrainie: Siły Kijowa intensyfikują kontrofensywę, ponieważ Rosja twierdzi, że się powstrzymuje

Wojna na Ukrainie: Siły Kijowa intensyfikują kontrofensywę, ponieważ Rosja twierdzi, że się powstrzymuje

Władze w Kijowie pozostają bardzo niejasne w swoich działaniach, utrwalając mgłę wojny.

Po tygodniach przygotowań armia ukraińska mogła w końcu rozpocząć większość swojej ofensywy, próbując przebić się przez rosyjską obronę w nadziei na sukces niezbędny do kontynuowania wojny.

Zgodnie z prowadzoną od kilku dni polityką, władze w Kijowie zachowują się bardzo niejasno w swoich działaniach, utrwalając mgłę wojny.

Rosja poinformowała w piątek, że odparła kilka ukraińskich ataków na południu Ukrainy, zwłaszcza na Zaporożu.

„W ciągu ostatnich 24 godzin siły ukraińskie kontynuowały próby przeprowadzenia ataków w obwodzie jużno-donieckim i zaporoskim” – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony, podkreślając, że ataki te zostały odparte dzięki „zdecydowanym działaniom (.. .) przez jednostki sił rosyjskich”.

Wielu obserwatorów, w tym amerykański ośrodek analityczny Institute for the Study of War (ISW), uważa, że ​​„rozpoczęła się ukraińska kontrofensywa”, choć nie spodziewają się „jednej dużej operacji”, lecz szeregu różnych skoordynowanych działań, jak ma to miejsce w przypadku Teraz.

Od tygodni Kijów starannie planuje swoją ofensywę, podejmując nowatorskie działania w celu ukształtowania pola bitwy: ataki dronów na Moskwę, ataki na rosyjską ziemię i silny rekonesans w celu przetestowania obrony wroga.

Ukraina gra o duże stawki. Mniej zaludniony, odcięty od części swojego terytorium, jego ludność pod częstym ostrzałem z głębokich rosyjskich uderzeń, dokarmiana zachodnim sprzętem wojskowym… Władze wiedzą, że nie będą miały niezliczonych okazji do odparcia Rosjan i odbicia okupowanych terytoria.

READ  Setki demonstrantów szturmuje parlament iracki w obronie duchownego Muktady as-Sadra | Irak