29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wiza USA dla obywateli Polski, Danii, Tajwanu, Andory i Austrii

Informacja prasowa

Opublikowano 22 maja 2023 r

Wiza do USA dla obywateli polskich

Obywatele polscy mogą ubiegać się o ESTA, czyli Elektroniczny System Autoryzacji Podróży, poprzez Visa Waiver Program. ESTA została utworzona w 2009 roku w celu przetwarzania danych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Informacje te są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA umożliwia polskim obywatelom odwiedzanie Stanów Zjednoczonych przez okres do 90 dni w celach wakacyjnych, służbowych, transportowych, medycznych lub krótkoterminowych studiów. Obywatele polscy mogą wielokrotnie odwiedzać Stany Zjednoczone z wystawionym zezwoleniem ESTA. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do daty wygaśnięcia paszportu. Jeśli Twój ESTA wygaśnie, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Jeśli planujesz przebywać w USA dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Obywatele polscy, którzy chcą ubiegać się o ESTA, muszą spełniać niezbędne wymagania ESTA. ESTA to zezwolenie na podróż, które można uzyskać online i przetworzyć w ciągu 72 godzin od złożenia wniosku ESTA.

Dokumenty wymagane dla obywateli polskich

 • Ważny dokument podróży lub paszport, na który pozostało co najmniej 6 miesięcy do ubiegania się o wizę ESTA US.
 • Aktualne zdjęcie paszportowe
 • Możesz użyć karty kredytowej lub debetowej lub konta PayPal, aby zapłacić za wizę ESTA US.
 • Prawidłowy adres e-mail, aby otrzymać wizę ESTA US w swojej skrzynce odbiorczej.

Wiza do USA dla obywateli Danii

Ameryka to kraj jak żaden inny. Jako jeden z najważniejszych i najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, co roku odwiedza go duża liczba turystów. Od nieskazitelnych i nieskazitelnych plaż po bogate i naturalne krajobrazy. Góry i lasy sprawiają, że Ameryka jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów do odkrycia. Polityka wizowa Stanów Zjednoczonych podkreśla wiele alternatyw dostępnych dla międzynarodowych gości pragnących odwiedzić ten kraj. W ramach Programu Ruchu Bezwizowego obywatele Danii mogą ubiegać się o ESTA, co oznacza Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. ESTA została utworzona w 2009 roku w celu przetwarzania danych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Informacje te są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA umożliwia obywatelom Danii wjazd do Stanów Zjednoczonych na okres do 90 dni w celach turystycznych, biznesowych, transportowych, medycznych lub krótkoterminowych studiów. Jeśli planujesz przebywać w USA dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Obywatele Danii mogą korzystać z zatwierdzonego zezwolenia ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do daty wygaśnięcia paszportu. Jeśli Twój ESTA wygaśnie, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Wypełnienie formularza online w celu uzyskania ESTA dla USA zajmuje 15 minut.

READ  Navdar rozszerza się na Polskę - Ship Insight

Wymagania dotyczące dokumentów dla obywateli Danii

 • Prześlij zeskanowaną kopię paszportu.
 • Ważny duński paszport
 • Właściwy adres e-mail, aby otrzymać America Easter w swojej skrzynce odbiorczej.
 • Możesz użyć karty debetowej/kredytowej lub konta PayPal, aby uiścić opłatę za złożenie wniosku.
 • Poczekaj, aż USA ESTA dotrze na Twoją pocztę.
 • Wydrukuj swój amerykański ESTA.

Wiza do USA dla obywateli Tajwanu

Tajwan przystąpił do Visa Waiver Programme w 2012 roku, umożliwiając obywatelom Tajwanu korzystanie z łatwiejszego procesu ubiegania się o wizy ESTA i USA. Obywatele Tajwanu mogą ubiegać się o zwolnienie z amerykańskiego elektronicznego systemu autoryzacji podróży (ESTA). ESTA została utworzona w 2009 roku w celu przetwarzania danych podróżnych wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Informacje te są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Obywatele Tajwanu z ważnym zezwoleniem ESTA mogą odwiedzać Stany Zjednoczone w celach turystycznych, biznesowych, transportowych, medycznych lub krótkoterminowych studiów przez maksymalnie 90 dni na wizytę. Jeśli planujesz przebywać w USA dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Obywatele Tajwanu mogą korzystać z zatwierdzonego zezwolenia ESTA podczas wielokrotnych wizyt w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do wygaśnięcia ważności paszportu. Jeśli Twój ESTA wygaśnie, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Przed podróżą do Stanów Zjednoczonych podróżny musi upewnić się, że paszport jest ważny przez co najmniej trzy miesiące od planowanej daty wyjazdu. Wypełnienie formularza online w celu uzyskania ESTA dla USA zajmuje 15 minut.

Wymagania wizowe do USA dla obywateli Tajwanu

 • Dane bimetryczne i paszport elektroniczny z 6-miesięcznym okresem ważności.
 • Adres e-mail, na który można otrzymać wszystkie niezbędne informacje, w tym USA ESTA.
 • Do uiszczenia opłaty wizowej można użyć karty debetowej lub kredytowej.
READ  Matty Cash: „Mam relacje w Polsce, ale nigdy tam nie byłem” | Polska

Wiza USA dla obywateli Polska

Ameryka to niesamowicie różnorodny kraj. Ludzie imigrują tu z całego świata, a wielu z nich ma rodziny zróżnicowane etnicznie i rasowo. Ponieważ każda osoba ma unikalne pochodzenie i wykształcenie, nie ma „jednego” typu Amerykanina, a kraj składa się z wielu różnych religii, ras, tradycji kulturowych i przekonań politycznych. W ramach Visa Waiver Program Andory mogą ubiegać się o ESTA, co oznacza Elektroniczny System Autoryzacji Podróży. Andora jest uczestnikiem Programu Ruchu Bezwizowego od 1991 roku. ESTA została założona w 2009 roku w celu przetwarzania danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Dane są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA umożliwia obywatelom Andory wjazd do USA na okres do 90 dni w celach turystycznych, biznesowych, transportowych, opieki medycznej lub krótkiej wizyty. ESTA umożliwia mieszkańcom Andory ubieganie się o wizę umożliwiającą szybki i bezproblemowy wjazd do Stanów Zjednoczonych. Jeśli planujesz przebywać w USA dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Kolejną zaletą korzystania z ESTA jest to, że obywatele Andory mogą z niej korzystać podczas wielu podróży do Stanów Zjednoczonych. Wydawany jest na dwa lata (lub do wygaśnięcia ważności paszportu, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej). Jeśli Twój ESTA wygaśnie, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Wniosek jest szybki i łatwy do wypełnienia, a odpowiedź otrzymasz w ciągu 72 godzin. Nie musisz udawać się do ambasady lub konsulatu USA ani składać żadnych dodatkowych dokumentów.

Wymagania wizowe do USA dla obywateli Andory

 • Ważny dokument podróży lub paszport do ubiegania się o wizę ESTA USA
 • Ważna karta kredytowa lub debetowa albo konto PayPal do opłacenia wizy ESTA USA.
 • Prawidłowy adres e-mail, aby otrzymać wizę ESTA USA w swojej skrzynce odbiorczej.

Wiza do USA dla obywateli Austrii

Ameryka to kraj jak żaden inny. Jako jeden z najważniejszych i najbardziej rozwiniętych krajów na świecie, co roku odwiedza go duża liczba turystów. Od nieskazitelnych i nieskazitelnych plaż po bogate i naturalne krajobrazy. Góry i lasy sprawiają, że Ameryka jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej fascynujących krajów do odkrycia. W ramach Visa Waiver Program obywatele austriaccy mogą ubiegać się o ESTA, czyli elektroniczny system autoryzacji podróży. Austria jest członkiem programu ruchu bezwizowego od 1991 roku. ESTA (skrót od Electronic System for Travel Authorization) to internetowa aplikacja, która określa uprawnienia obywateli VWP do bezwizowego podróżowania do Stanów Zjednoczonych. Jest to wynikiem programu Visa Waiver (VWP) rządu USA. ESTA została założona w 2009 roku w celu przetwarzania danych osób wjeżdżających do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego (VWP). Dane są wykorzystywane do ustalenia, czy odwiedzający stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa lub imigracji do Stanów Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA umożliwia obywatelom Austrii odwiedzanie Stanów Zjednoczonych przez okres do 90 dni na wizytę w celach turystycznych, biznesowych, transportowych, medycznych lub w celach związanych z krótką nauką. Jednak obywatele austriaccy muszą zarejestrować się w amerykańskim elektronicznym systemie autoryzacji podróży ESTA, aby uzyskać dostęp. Jeśli planujesz przebywać w USA dłużej niż 90 dni, powinieneś ubiegać się o wizę biznesową B1 lub wizę turystyczną B2. Obywatele Austrii mogą korzystać z zatwierdzonego zezwolenia ESTA na wielokrotne wizyty w Stanach Zjednoczonych. Zatwierdzona ESTA jest ważna przez dwa lata lub do wygaśnięcia ważności paszportu. Jeśli Twój ESTA wygaśnie, będziesz musiał złożyć wniosek o nowe zezwolenie. Dzięki ESTA obywatele Austrii mogą wypełnić formularz, który zajmuje nie więcej niż 20 minut, a następnie uiścić opłatę za wniosek i złożyć wniosek. Otrzymasz wiadomość e-mail z odpowiedzią na pytanie, czy Twój ESTA został zatwierdzony.

READ  Kiedy najsłynniejszy polski samochód elektryczny wyjedzie na ulice?

Dokumenty wymagane do wizy do USA

 • Ważny paszport.
 • Kompletny cyfrowy skan paszportu.
 • Prawidłowy adres e-mail, aby otrzymać wizę ESTA USA w swojej skrzynce odbiorczej.
 • Aby uiścić opłatę ESTA, możesz użyć PayPal, karty debetowej lub kredytowej.

Komunikacja medialna
Nazwa firmy: amerykański urzędnik
Osoba kontaktowa: Jindo Barathu Watsona
E-mail: Wyślij e-mail
Telefon: +1 213-617-6700
Adres:350 S Grand Ave 1700
Miasto: Los Angeles
Kraj: Ameryka
Strona internetowa: www.us-visa-online.org/ha/visa/