24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Will Zalatores i Matt Fitzpatrick wygrywają US Open.  Jon Ram potyka się o 18

Will Zalatores i Matt Fitzpatrick wygrywają US Open. Jon Ram potyka się o 18

Brooklyn, Massachusetts. Ośmiu graczy znalazło czas na szczycie tabeli liderów, wszyscy wyrzuceni – niektórzy gorzej niż inni – podczas US Open, który wydawał się najtrudniejszym testem w golfa w zimne, wietrzne popołudnie w klubie country.

Sobota była klasycznym US Open, liczy się przetrwanie.

Czy Zlatoris A Matt Fitzpatrick Ograniczył uszkodzenia do minimum, co dało im kolejne poważne pęknięcie w mistrzostwach na 18 dołkach i czują się znacznie dłużej.

Zalatoris, który przegrał w playoffach PGA Championship w zeszłym miesiącu na Southern Hills, popełnił tylko jednego bogeya, oszałamiający wyczyn nad potwornym torem Brookline, dla 3 do 67 lat.

„Czułem się, jakbym kręcił 61” – powiedział Zlatoris. „Za każdym razem, gdy popełniłem błąd, uchodziło mi to na sucho lub robiłem coś cudownego”.

Fitzpatrick grał w ostatnim secie na mistrzostwach PGA. Teraz 27-latek z Anglii jest na znanym terenie w The Country Club, gdzie wygrał American Amateur w 2013 roku. Jest równie konsekwentny i przejechał trzy gołębie na ostatnich pięciu dołkach w 68.

Najbardziej wymowne: nie zrobili żadnego podwójnego ghostingu.

To właśnie obaliło obronę mistrza US Open Jan Ram Od ołowiu w ostatnim dołku. Hiszpan myślał, że widział wszystko, łącznie z kulą, którą grał wierzchem dłoni z podstawy drzewa na ósmym dołku, dopóki nie wziął trzech uderzeń piasku w dwóch bunkrach.

Pierwszy strzał Rama z bunkra trafił w jego wargę i prawie wpadł na jego odcisk. Jego kolejny strzał znalazł ślepą uliczkę w bunkrze na greenie, po czym dwa trafienia dały 71 i padł 1 do 1 w plecy.

Ram był niewzruszony jego zamachem na ostatnim dołku. Jeśli już, powiedział, że robi się ciemno i nie zauważył swojej kuli siedzącej na piasku. USGA wysłało ostateczny zestaw o 15:45, aby zmaksymalizować ekspozycję telewizyjną. A może spróbuj tolerować zbyt wiele.

READ  Dana White odwołuje konferencję prasową przed walką UFC 279 po tym, jak za kulisami wybuchł *** show

Tak czy inaczej, nie był w nastroju do szukania gdziekolwiek poza przyszłością.

„Mam 18 dołków i jestem tylko jednym strzałem” – powiedział. „To jest najważniejsza rzecz”.

Zalatoris i Fitzpatrick osiągnęli wynik 4 do 206, ten sam wynik 54 dołków, gdy US Open był w The Country Club w 1988 roku.

To nie tak, że Ram miał pełne prawo do objęcia przewodnictwa. Sobota na Brookline była tak zimna, że ​​Ram był ostatnim z ośmiu graczy, który miał przynajmniej część przewagi w pewnym momencie. Trzech z nich nie znalazło się nawet w pierwszej dziesiątce, w tym dwukrotny główny mistrz Colin Morikawa.

Morikawa, który dzielił prowadzenie z 36 dołkami Joel Dahmin, miał podwójnego bogeya w siódmym i trzynastym miejscu i mógł mieć trzecią po wcięciu klina pod numerem 4, z wyjątkiem tego, że zrobił 25 stóp dla ducha. Zakończył z wynikiem 77.

Siedmiu z 12 najlepszych graczy w sobotę popełniło co najmniej jednego podwójnego bogeya.

Rory McIlroy Nie było go na tej liście. Jego krwawienie było powolne, głównie z rakiety, która nie działała. Zrobił jednego birdie w swojej 73. rundzie.

To wszystko, a ten US Open nie został jeszcze przesądzony.

„To był jeden z najtrudniejszych dni na polu golfowym od dłuższego czasu” – powiedział McIlroy. „Po prostu musiałem to poprawić i zrobiłem to w obronie dziewiątki. I myślę, że granie dzisiaj na dziewiątym obronie było naprawdę dobrym wysiłkiem, jak sądzę. Po prostu utrzymanie się w mistrzostwach. To wszystko, co próbowałem zrobić Po prostu trzymaj się w pobliżu”.

Po szalonej trzeciej rundzie Fitzpatrick został wymieniony jako faworyt +330 w Caesars Sportsbook, a następnie Zalatoris (+350), Rahm (+400), Scotty Scheffler (+550) i McIlroy (+800).

W trzeciej rundzie do zgarnięcia było dwudziestu trzech graczy. Zostało tylko dziewięć i pozostało 18 dołków, wszystkie oddzielone trzema strzałami.

READ  MLB, Players Association kontynuuje dziś wieczorem dyskusję na temat międzynarodowego projektu / oferty kwalifikacyjnej

Obejmuje to lokalną gwiazdę – może nie z grupy Frances Ouimet, ale Keegan Bradley Wystarczająco duży w Beantown, by usłyszał, jak jego imię śpiewa głośno i dumnie, gdy zbliża się do Osiemnastej Zielonej. Były mistrz PGA opisał to jako „prawdopodobnie najważniejszą atrakcję mojego życia”.

Dało im to powód do radości. Bradley odpowiedział od trzech do siedmiu dołków, z pasją i ptaszkiem, pięć z nich na ostatnich 11 dołkach z 69.

Spóźniło się na dwa kawałki Adam Hadwin (70) i ​​Schefflera. McIlroy znów był w 3 z? Sam Burns (71) Wadhmen, który nie zrobił birdie w swojej 74. turze, ale został w grze, ponieważ nie popełnił żadnych błędów.

Średni wynik to 73,5 i tylko siedmiu graczy złamało remis. Denny McCarthy Wyrównaj odcięcie numer 3. Ukończył 68, zanim liderzy dotarli do kursu. Pod koniec dnia był związany na jedenastym miejscu z pięcioma kulami.

W US Open wszystko grało jak ona.

„Wiedziałem, że to będzie trudne” – powiedział Dahmin. „Nie wiedziałem, że to będzie takie trudne”.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.