19 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania zgłasza się do FA po starciu podczas losowania Polski

Harry Kane i menedżer Gareth Southgate skomentowali niefortunny incydent pod koniec pierwszej połowy

Kapitan Anglii Harry Kane ogłosił starcie z Związkiem Piłki Nożnej (FA) pomiędzy Harrym Maguire i Polakiem Kamilem Klikiem w środę po eliminacjach do Mistrzostw Świata.

Trzy Lwy straciły pierwsze punkty w kampanii w grupie 1, ponieważ w Warszawie przegrywały 1:1.

Damien Siemensky Kane przełamał impas w drugiej połowie, aby zatrzymać punktację, ale poprzednia sprzeczność stanowiła jeden z największych punktów dyskusji w grze.

Co było powiedziane?

„Pół czasu temu wydarzył się incydent, który został zgłoszony towarzyszom z FA” – wyjaśnił Kane BBC Radio Five na żywo Po ostatnim gwizdku.

„Zajmują się tym i badają, my pójdziemy stamtąd.

„Mówiono, że coś zrobiono, a nie powiedziano. Nie zrobiliśmy tego [had the] Możliwość obejrzenia scen i porozmawiania z młodym mężczyzną. „

Anglia Polska 2021

Szef Anglii Gareth Southgate otrzymał żółtą kartkę pod koniec pierwszej połowy po tym, jak Maguire i Click przeszli od żółtego do palca.

„Rozumiemy, co to jest. Złożono raport i musimy dowiedzieć się trochę więcej o tym, co się stało” – powiedział. BBC.

– W tej chwili wciąż zbieramy wszystkie dowody, więc nie mam sensu dalej zgadywać.

Przed incydentem zawodnicy z Anglii zostali skonfrontowani z kwiatami, gdy po raz kolejny zdjęli kolana z krajowego tłumu, jak to się stało, gdy w zeszłym tygodniu pojechali do Budapesztu, aby zmierzyć się z Węgrami.

FA odpowiedź

W czwartek rzecznik FA potwierdził, że incydent był obserwowany: „FIFA jest w trakcie analizy oficjalnych raportów z zawodów.

„Istotne informacje zostaną ocenione przez kompetentne organy dyscyplinarne w celu podjęcia decyzji o kolejnych krokach”.

Wielkie zdjęcie

Pomimo niepowodzenia w wygraniu kampanii kwalifikacyjnej po raz pierwszy, Wielka Brytania jest na dobrej drodze do osiągnięcia Kataru 2022.

Trzy Lwy mają cztery punkty przewagi nad drugą w kolejności Albanią w grupie I i mogą zakwalifikować się do pozostałych dwóch meczów w październiku, jeśli wygrają oba mecze z Andorą i Węgrami i uzyskają inne wyniki.

READ  Polska: Deficyt obrotów bieżących zacieśnia wsparcie dla eksportu...

Czytaj więcej