24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania twierdzi, że działania Rosji w elektrowni w Zaporożu mogą zagrozić jej bezpieczeństwu”

Wielka Brytania twierdzi, że działania Rosji w elektrowni w Zaporożu mogą zagrozić jej bezpieczeństwu”

Widok ukazuje zniszczony budynek kompleksu elektrowni atomowej w Zaporożu podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w Enerhodarze, obwód zaporoski, Ukraina, na tym zdjęciu zamieszczonym 17 marca 2022 r. Służba prasowa Państwowej Wytwórni Energetyki Jądrowej Energoatom/ Materiały informacyjne za pośrednictwem serwisu Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

5 sierpnia (Reuters) – Wielka Brytania poinformowała w piątek, że działania podjęte przez siły rosyjskie w elektrowni atomowej w Zaporożu prawdopodobnie podważyły ​​bezpieczeństwo normalnej pracy elektrowni.

Wielka Brytania powiedziała: „Siły rosyjskie mogły wykorzystać większy obszar obiektu, w szczególności pobliskie miasto Enerhodar, aby odpocząć, wykorzystując chronioną pozycję elektrowni jądrowej, aby zmniejszyć ryzyko dla jej sprzętu i personelu przed nocnymi atakami ukraińskimi. ” W aktualizacji wywiadu na Twitterze.

Intencje Rosji wobec stacji pozostają niejasne pięć miesięcy po zajęciu przez nią Ukrainy. Wielka Brytania poinformowała, że ​​jej siły mogą działać w pobliżu elektrowni, po tym jak wykorzystała stacjonujące tam jednostki artyleryjskie do namierzenia ukraińskiego terytorium na zachodnim brzegu Dniepru.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe raporty Gopi Babu w Bengaluru; Montaż przez Jacqueline Wong

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Szef Senatu wzywa USA do zamrożenia współpracy z Saudyjczykami