10 czerwca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wielka Brytania będzie „biedniejsza niż Polska” do 2030 r., mówi Partia Pracy

Sir Keir Starmer powie, że Brytyjczycy są biedniejsi niż ludzie w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii, przedstawiając plany rządu Partii Pracy w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego.

Lider Partii Pracy wykorzysta przemówienie w poniedziałek rano, aby określić, w jaki sposób jego wizja gospodarcza jest „jedynym pokazem w mieście”, który wyprowadza Wielką Brytanię z „niskich płac, wysokich podatków, pętli zagłady” konserwatystów.

Według analizy danych Banku Światowego bogactwo w Wielkiej Brytanii zostanie wyprzedzone przez rywali z Europy Wschodniej w ciągu najbliższych 20 lat.

Obliczenia partii dotyczące spadku bogactwa Wielkiej Brytanii wskazują, że produkt krajowy brutto (PKB) na mieszkańca Wielkiej Brytanii będzie nadal rósł w tempie 0,5 procent w latach 2010-2021, tak samo jak w latach 2010-2021.

W tym samym okresie było to 3,6 proc. dla Polski, 3 proc. dla Węgier i 3,8 proc. dla Rumunii.

Jeśli ta trajektoria się utrzyma, przeciętny Brytyjczyk będzie biedniejszy niż jego polski odpowiednik do 2030 roku i mniej zamożny niż mieszkańcy Rumunii i Węgier do 2040 roku, powiedział Partia Pracy.

Przemówienie Sir Keira w centrum Londynu ma rozwinąć jego zarys pięciu „zadań”, na których skupi się jego partia, jeśli wygra następne wybory parlamentarne. Ostrzeże, że Wielkiej Brytanii grozi „drenaż mózgów”.

Lider opozycji, zgodnie z krótkim fragmentem przed swoim przemówieniem, powiedział: „Musimy być szczerzy co do ścieżki upadku, na którą torysi skierowali nasz kraj.

„Podczas gdy nasi europejscy sąsiedzi na wschodzie, kraje takie jak Francja i Niemcy, są bogate, Brytyjczycy pozostają w tyle.

„Nie czuję się z tym dobrze; Nie czuje się dobrze na ścieżce, na której wkrótce Wielka Brytania zostanie wyprzedzona przez Polskę. Nie jestem gotów zaakceptować konsekwencji tej porażki.

Dodał: „Nie chcę Wielkiej Brytanii, w której młodzi ludzie w naszych dużych miastach i miasteczkach nie mają innego wyboru, jak tylko wyjechać. Drenaż mózgów, nie tylko w Londynie czy Edynburgu, ale w Lyonie, Monachium i Warszawie. Nie na taką przyszłość zasługuje nasz kraj.

READ  Jeremy Sochan został nominowany w polskiej liście EuroBasket 2022

Lider Partii Pracy Keir Starmer przedstawił w zeszłym tygodniu swoje „pięć zadań”.

(licencjat)

Sir Keir zobowiązał się do zapewnienia wzrostu produktywności w każdej części kraju i zapewnienia najwyższego poziomu zrównoważonego wzrostu w G7. Oczekuje się, że w poniedziałek powie wyborcom, że „osądzi mnie, czy poczujecie się lepiej po pięciu latach laburzystowskiego rządu”.

Partia Pracy powiedziała, że ​​lider partii zobowiąże się do „odblokowania potencjału każdego regionu i każdego narodu”, jeśli wejdzie do 10.

Urzędnicy wyjaśnili, w jaki sposób Sir Gair zapewni rodzinom większy wzrost w ramach swoich planów. Artykuł, który ma zostać opublikowany przed wystąpieniem, mówi, że najwyższy zrównoważony wzrost w G7 oznacza szybszy wzrost dochodów, więcej oszczędności, więcej miejsc pracy i tętniące życiem ulice handlowe.

Po przemówieniu przewodnicząca i Kanclerz Cienia Rachel Reeves poprowadzą okrągły stół liderów biznesu. Lord Sainsbury ujawnił, że przekazał Partii Pracy 2 miliony funtów, co było jego pierwszym wielomilionowym prezentem dla partii od 2016 roku.

Przemawiając przed przemówieniem Sir Keira, prezes Tesco, John Allen, powiedział, że „wiele firm z zadowoleniem przyjmie zaangażowanie Partii Pracy w osiągnięcie zrównoważonego wzrostu gospodarczego”. Rządzie, mogą zacząć działać pierwszego dnia.

Lider torysów Greg Hands powiedział, że plan laburzystów dla rządu obejmuje 90 miliardów funtów „niefinansowanych wydatków”.

Powiedział: „Ostatnim razem, gdy Partia Pracy opuściła urząd, nie było pieniędzy, spirala zadłużenia, rosnące bezrobocie, czego Brytyjczycy nigdy nie zapomną. Wszyscy już wiedzą, co Partia Pracy zrobi z gospodarką – 90 miliardów funtów niesfinansowanych wydatków i nie ma końca … prowadzą do długów i jeszcze większych długów”.