24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

WhatsApp przygotowuje się do udostępnienia obsługi czatu stron trzecich

WhatsApp przygotowuje się do udostępnienia obsługi czatu stron trzecich

Kredyty obrazkowe: Aytak Unal/Agencja Anadolu/Getty Images

Na miesiąc przed ostatecznym terminem wejścia w życie ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) WhatsApp przygotowuje się do umożliwienia korzystania ze swojej aplikacji innym sieciom komunikacyjnym.

W wywiadzie z PrzewodowyDick Brewer, dyrektor techniczny w WhatsApp, powiedział, że firma jest gotowa zaoferować interoperacyjność na platformie ponad 2 miliardom użytkowników.

„Istnieje prawdziwe napięcie pomiędzy oferowaniem łatwego sposobu zapewnienia tej interoperacyjności stronom trzecim przy jednoczesnym zachowaniu standardów prywatności, bezpieczeństwa i integralności WhatsApp. Myślę, że jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy” – powiedział publikacji. .

Unia Europejska zgodziła się uwzględnić interoperacyjność przesyłania wiadomości w ramach DMA w 2022 r. Zasada ta zmusza operatorów takich jak WhatsApp i Messenger do udostępnienia swoich usług innym aplikacjom do czatowania.

Meta dodaje także obsługę innych aplikacji do czatowania w Messengerze. Początkowo eksperymenty te będą skupiać się na czatach jeden na jednego, podczas których ludzie będą mogli wysyłać tekst, dźwięk, wideo, zdjęcia i pliki między aplikacjami. tak jak WABetaInfo To doświadczenie zostało już wcześniej zgłoszone i pojawi się w nowym podmenu u góry skrzynki odbiorczej o nazwie „Rozmowy z osobami trzecimi”.

Brewer, który w zeszłym roku pracował nad wdrożeniem kompleksowego szyfrowania dla Messengera, powiedział Wired, że będzie to usługa opcjonalna, która pozwoli uniknąć spamu i oszustw.

„Mogę wybrać, czy chcę uczestniczyć w otwartej wymianie wiadomości ze stronami trzecimi. Jest to ważne, ponieważ może to być ogromne źródło spamu i oszustw.

Firmy chcące współpracować z systemem Meta będą musiały podpisać umowę, której szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione. Aby zapewnić interoperacyjność, WhatsApp będzie wymagał kompleksowego szyfrowania. Jednak niedawno ogłoszone przez Apple zmiany w App Store mogą służyć jako wskazówka, że ​​warunki mogą nie być jasne.

Niedawno założyciel protokołu przesyłania wiadomości open source Matrix, Matthew Hodgson Wskazał w hadisie Współpracował z WhatsApp w wersji „beta”, aby protokół działał z kompleksowym szyfrowaniem.

READ  Ogłaszamy przepustkę na sezon 2 RA All-Star Game

Naklejka z YouTube'a

Nie jest jasne, czy inni operatorzy, tacy jak Telegram, Viber i Google, planują dodać obsługę interoperacyjności z WhatsApp.

Brewer powiedział Wired, że czaty stron trzecich i natywne czaty WhatsApp mogą nie osiągnąć parytetu funkcji, ponieważ interoperacyjność może spowodować nowe problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy w centrum uwagi znalazły się aplikacje łączące wiele usług przesyłania wiadomości w jednym miejscu. W październiku ubiegłego roku właściciel WordPress.com, Automattic, kupił Texts.com za 50 milionów dolarów. Beeper rozmawiał z założycielem smartwatcha Pebble, Erikiem Migicowskim, o swoich wysiłkach – które zostały wstrzymane przez Apple – mających na celu udostępnienie iMessage na telefonach z Androidem.