29 maja, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Weteran ukraiński kamerzysta i dziennikarz zabity pod Kijowem podczas relacjonowania Fox News

Weteran ukraiński kamerzysta i dziennikarz zabity pod Kijowem podczas relacjonowania Fox News

Pierre Zakrevsky, wieloletni fotograf wojenny Fox News, i Oleksandra Kovchinova, ukraińska dziennikarka, zginęli w ataku. Reporter Fox News Benjamin Hall Został ciężko ranny i nadal przebywa w szpitalu.

„Prawda jest celem”, powiedział we wtorek Ministerstwo Obrony Ukrainy, komentując atak na członków załogi Fox News.

Susan Scott, dyrektor naczelna Fox News Media, poinformowała o śmierci Zakrzewskiego. Scott powiedział w notatce personelu, że zginął, gdy pojazd, którym podróżowała załoga Fox News, znalazł się pod ostrzałem.

Śmierć Kovchinovej ogłosił Anton Gerashchenko, doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy. Gerashchenko oskarżył siły rosyjskie o ostrzał artyleryjski.

Zgony pojawiają się, gdy dziennikarze pracujący na Ukrainie znajdują się pod coraz większą krytyką. Brent RenaultWielokrotnie nagradzany amerykański dokument, zginął w niedzielę w ataku, który zranił również dziennikarza Juan Arridondo. Zespół Sky News opublikował na początku tego miesiąca materiał filmowy pokazujący, że zostali poddani brutalnej zasadzce.

Scott przypomniał we wtorek Zakrzewskiego jako dziennikarza, który „był głęboko zaangażowany w opowiadanie historii, a jego odwaga, profesjonalizm i etyka pracy były znane dziennikarzom we wszystkich mediach”.

„Był bardzo popularny – wszyscy w branży medialnej, którzy relacjonowali obcą historię, znali i szanowali Pierre’a” – powiedział Scott.

Scott opisał talent Zakrzewskiego jako ogromny i powiedział, że „nie było żadnej roli, w której by nie wskoczył, by pomóc w terenie – od fotografa, przez inżyniera, przez montażystę, po producenta.

Scott powiedział, że Zakrewski był doświadczonym fotoreporterem, który „relacjonował prawie każdą międzynarodową historię Fox News, od Iraku przez Afganistan po Syrię”. Relacjonował z Ukrainy od lutego.

Honor natychmiast wylał się od kolegów Zakrzewskiego z Fox News.

Nadawca Bill Hammer, który przekazał tragiczne wieści na antenie, nazwał Zakrzewskiego „absolutną legendą” w sieci.

Nadawca John Roberts powiedział, że współpracował z Zakrzewskim „wiele razy na całym świecie” i nazwał go „absolutnym skarbem”.

READ  G7 zakazuje importu rosyjskiej ropy; Stany Zjednoczone nakładają sankcje

Korespondent zagraniczny Trey Ingst, również z Ukrainy, napisał na Twitterze: „Nie wiem, co powiedzieć. Pierre był tak dobry, jak to tylko możliwe.

Wspominają go także rówieśnicy Zakrzewskiego w innych sieciach.

Clarissa Ward, główna korespondentka międzynarodowa CNN, powiedziała, że ​​ma „wielki przywilej” pracy z Zakrzewskim i „jeszcze większy przywilej nazywania go przyjacielem”.

„Niezwykły duch, ogromny talent i jeden z najmilszych i najmilszych kolegów na drodze” – napisał Ward na Twitterze. „Bardzo bolesny”.

Fox News właśnie rozpoznał Zakrzyzowskiego w grudniu jako jeden ze swoich portali społecznościowych Nieznani bohaterowie.Opisywano go wówczas jako dziennikarza „ryzykującego życie w strefach wojennych, aby uzyskać artykuł dla Fox News”.