17 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wembley | Wiadomości piłkarskie

Węgierscy kibice, którzy starli się z policją podczas meczu z Anglią w zeszłym miesiącu na Wembley, nie będą mogli uczestniczyć w finałowym meczu kwalifikacyjnym ich drużyny do Mistrzostw Świata w Polsce 15 listopada.

Podczas meczu 12 października Metropolitan Police poinformowała, że ​​doszło do „niewielkich zakłóceń” ze strony fanów za granicą po tym, jak funkcjonariusze weszli na trybunę, aby aresztować osobę za przestępstwo nadużycia porządku publicznego na tle rasowym.

W dokumencie opublikowanym przez FIFA w poniedziałek stwierdzono, że kibice zostaną wykluczeni z meczu na świeżym powietrzu w wyniku niewłaściwego zachowania, a węgierska federacja nałoży grzywnę w wysokości 75 000 franków szwajcarskich (tylko 60 000).

FIFA potwierdziła rozpoczęcie działań dyscyplinarnych dzień po meczu, A w ówczesnym oświadczeniu powiedział, że „zdecydowanie potępił” zamieszki na Wembley.

21 września komisja dyscyplinarna FIFA nakazała Węgrom rozegranie dwóch domowych meczów FIFA za zamkniętymi drzwiami za rasistowskie wykorzystywanie angielskich graczy Raheema Sterlinga i Jude’a Bellinghama w rundzie kwalifikacyjnej w Budapeszcie.

W związku z incydentem federacja została ukarana grzywną w wysokości 200 000 franków szwajcarskich (mniej niż 160 000).

Węgry musiały rozegrać swój własny mecz rundy kwalifikacyjnej z Albanią 9 października za zamkniętymi drzwiami.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej przystępny odtwarzacz wideo

Kwalifikacje do Mistrzostw Świata pomiędzy Albanią a Polską zostały zawieszone, ponieważ kibice rzucali rakietami na boisko, gdy polscy piłkarze świętowali swoją bramkę.

W lipcu organ zarządzający europejską piłką nożną UEFA zakazuje stadionowi dwóch meczów dla federacji węgierskiej Po śledztwie dotyczącym zachowania ich kibiców podczas meczów Euro 2020 w Budapeszcie i Monachium.

To pozwolenie będzie miało zastosowanie do ich następnego turnieju UEFA, który rozpocznie się w Lidze Narodów od czerwca przyszłego roku.

W międzyczasie kolejni przeciwnicy Anglii, Albania, zagrają za zamkniętymi drzwiami na swój ostatni mecz kwalifikacyjny 15 listopada w Andorze, po porażce 12 października podczas meczu z Polską na ojczystej ziemi.

READ  Polskie partie polityczne przedstawiają plany kampanii przed wyborami powszechnymi w przyszłym miesiącu

Mecz w Tiranie został zawieszony Po rzuceniu butelek na boisko Carol Sviedersky strzeliła dla Polski w 77. minucie.

Pieniądze Aston Villi wezwano do Polski

Obrońca Aston Villi, Matty Cash, po raz pierwszy znalazł się w polskiej kadrze przed eliminacjami do Mistrzostw Świata w przyszłym miesiącu z Andorą i Węgrami.

Dzieje się tak po tym, jak 24-latek złożył wniosek o obywatelstwo polskie za pośrednictwem matki i dziadka. Podpisano w zeszłym miesiącu.

Cash pierwszy raz rozmawiał z polskim FA o możliwości zmiany wiary trzy lata temu, a gdy został obywatelem, umieścił na Instagramie wiadomość z napisem „najważniejszy i dumny dzień”.

Potwierdził wezwanie w polskim tweecie w poniedziałek.

Polska zajmuje obecnie drugie miejsce w grupie I eliminacji do Mistrzostw Świata, trzy punkty za Anglią, a 12 listopada zmierzy się z Andorą we własnym meczu z Węgrami 15 listopada.