5 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wells Fargo oskarżony o przeprowadzanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami z mniejszości: raport

Wells Fargo oskarżony o przeprowadzanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych z kandydatami z mniejszości: raport

Były dyrektor generalny Wells Fargo Bank twierdzi, że firma przeprowadziła pozorne rozmowy kwalifikacyjne dla kandydatów z mniejszości na już obsadzone stanowiska i twierdzi, że została zwolniona za zwrócenie uwagi na sprawę.

Joe Bruno, były dyrektor generalny Wealth Management w biurach Wells Fargo w Jacksonville na Florydzie, Powiedział New York Times, Firma będzie przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami z mniejszości na stanowiska w celu przestrzegania nieformalnej polityki promującej różnorodność, ale zauważyła, że ​​kandydaci często przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne na stanowiska obiecane przez kogoś innego.

W ten wtorek, 12 października 2021 r., zdjęcie przedstawia lokalizację Wells Fargo w Filadelfii. (AP Photo/Matt Rourke/AP Newsroom)

Bruno mówi, że został zwolniony zeszłego lata po tym, jak powiedział swoim przełożonym, że wywiady były „nieodpowiednie” i „niesłuszne moralnie i etycznie”.

The Times podał, że Bruno był jednym z siedmiu obecnych i byłych pracowników Wells Fargo, którzy powiedzieli, że zostali poinstruowani, aby przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną z „różnymi” kandydatami na stanowiska, nawet jeśli podjęto już decyzję o mianowaniu innego kandydata.

Recesja jest teraz podstawowym scenariuszem dla Wells Fargo

Oddział Wells Fargo w Chicago

Oddział Wells Fargo widziany na przedmieściach Evanston, Chicago, Illinois (Reuters / Reuters)

Wendy Williams zaprzecza zarzutom Fargo dotyczącym jej zdrowia psychicznego i wzywa do „wyzysku finansowego”

„W zakresie, w jakim poszczególni pracownicy angażują się w zachowanie opisane przez The New York Times, nie tolerujemy tego” – powiedziała The Times rzeczniczka Wells Fargo, Rachel Burton.

W oświadczeniu dla Fox News Digital Wells Fargo powiedział, że nie może zweryfikować twierdzenia Bruno.

„Przeanalizowaliśmy wszystkie konkretne zarzuty, którymi podzielił się z nami reporter przed opublikowaniem artykułu, i nie byliśmy w stanie potwierdzić tych zarzutów jako faktycznych” – powiedział rzecznik firmy.

READ  Poprawione: Perspektywy niższych cen mieszkań na lokalnym rynku mieszkaniowym, jak pokazano na jednej z interaktywnych map

Rzecznik dodał, że Wells Fargo „będzie kontynuował nasz wewnętrzny przegląd i jeśli znajdziemy dowody niewłaściwego zachowania lub braków w naszych wytycznych lub wdrażaniu, podejmiemy zdecydowane działania”.

Gospodarka USA spada, prezes Wells Fargo ostrzega: „Nie ma wątpliwości”

W sierpniu 2020 r., wśród masowych protestów i zamieszek po zabójstwie George FloydWells Fargo zgodził się zapłacić prawie 8 milionów dolarów, aby uregulować roszczenie z Departamentu Pracy, zarzucając firmie dyskryminację dziesiątek tysięcy czarnych kandydatów do pracy.

Miesiące wcześniej firma Zgodził się na ugodę w wysokości 3 miliardów dolarów Aby rozwiązać skandal dotyczący fałszywych kont, przyznał, że przez pomyłkę zebrał miliony dolarów opłat i odsetek, uszkodził ratingi kredytowe niektórych klientów i nielegalnie wykorzystał prywatne informacje klientów.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

Firma przyznała, że ​​nierealistyczne cele sprzedażowe doprowadziły do ​​otwarcia milionów kont bez wiedzy klientów lub pod fałszywymi pretekstami.