13 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wayne Rooney zgadza się być trenerem DC United

Wayne Rooney zgadza się być trenerem DC United

Była gwiazda Anglii, Wayne Rooney, uzgodniła warunki kontraktu z DC United, aby zostać jego trenerem, łącząc go z klubem MLS, w którym grał w 2018 i 2019 r., poinformowali w niedzielę ludzie z organizacji.

Rooney przyleciał na międzynarodowe lotnisko Dulles z Londynu w niedzielę wieczorem i został powitany przez pracowników Rory Moleda i Sam Legge. W krótkim wywiadzie przed zwolnieniem 36-latek powiedział, że ma „pewne sprawy do załatwienia” z kontraktem, ale nie może się doczekać „wyzwania” zarządzania United, które Piątek przegrał w Filadelfii 7-0równa się dziennikowi MLS z rejestrowaniem marginesu.

DC 5-10-2 za 17 punktów, zremisował z Chicago o najniższy numer w 28-zespołowej lidze.

Przedstawiciele zespołu powiedzieli, że nie chcą komentować. Długoletni agent Rooneya, Paul Stretford, nie podróżował z Rooneyem, ale spodziewano się, że przyjedzie do Waszyngtonu w tym tygodniu.

Ci, którzy byli bliscy sytuacji, którzy wypowiadali się pod warunkiem anonimowości, aby swobodnie omówić sprawę, powiedzieli, że obie strony miały wkrótce zawrzeć wieloletnią umowę wartą co najmniej 1 milion dolarów rocznie, najwyższą pensję trenerską w historii klubu.

Po zakończeniu transakcji i otrzymaniu pozwolenia na pracę, Rooney zastąpi tymczasowego trenera Chada Ashtona, Kto zastąpił Hernana Losadę Sześć meczów w sezonie. Ashton będzie do tego czasu kierował zespołem. Następnie oczekuje się, że Ashton powróci na stanowisko asystenta, które piastował przez większość ostatnich 15 lat. Jedna osoba powiedziała, że ​​Rooney będzie działał jako konsultant zespołu, dopóki nie otrzyma przepustki, co zwykle zajmuje od dwóch do trzech tygodni.

Ashton został poinformowany o decyzji trenera w weekend, a poprzez wirtualne spotkanie drużynowe w niedzielę, przedstawiciele klubu poinformowali piłkarzy o zbliżającym się przybyciu Rooneya.

Rooney – legenda Manchesteru United i największy strzelec Anglii – przeszedł na emeryturę w styczniu 2021 roku, wkrótce po tym, jak został trenerem Derby County, angielskiej drużyny podczas drugiego wyjazdu. Odszedł w zeszłym miesiącu po tym, jak Derby, który ma problemy finansowe, spadł do trzeciej ligi.

READ  Gwiazda UConn, Adama Sanogo, odszedł, aby kontynuować karierę w NBA

Jedna osoba powiedziała, że ​​Rooney planuje zatrudnić asystenta z kręgów angielskich i spróbować przekonać graczy z Europy, o których wie, że podpiszą kontrakt z United podczas okienka transferowego – które trwa do 4 sierpnia – lub przed sezonem 2023.

Wśród celów, jak powiedziała ta osoba, jest urugwajski napastnik Luis Suarez, 35-letni były gwiazdor Liverpoolu, Barcelony i Atletico Madryt, który gra jako wolny agent. United ma dwa miejsca otwarte dla określonych graczy, ocenę MLS dla przejęć z najwyższej półki.

Od czasu opuszczenia United po sezonie 2019, Rooney pozostaje w przyjaźni z niektórymi graczami DC i kierownikami zespołów, którzy kilkakrotnie konsultowali się z nim w sprawie potencjalnych transferów piłkarzy.

United nie zakwalifikowało się do play-offów od drugiego roku Rooneya w MLS. Planował grać w Waszyngtonie przez co najmniej jeden sezon, ale ponieważ jego rodzinie nie było wygodnie mieszkać za granicą, On i klub zgodzili się na separację. Nie jest jasne, kiedy dołączy do niego jego żona i czworo dzieci.

W niedzielę pozostało niejasne, czy United spełniło wymagania Różnorodna polityka zatrudnienia MLS, który wymaga co najmniej dwóch kandydatów w kolorze innym niż biały spośród finalistów na stanowiska personelu technicznego. Żadne inne nazwiska nie pojawiły się publicznie.

Liga udziela koncesji w „okolicznościach łagodzących”. United nie musiało przestrzegać tej polityki, gdy Ashton zastąpiła Losadę, ponieważ zajmowała stanowisko tymczasowo.

Rzecznik Major League Soccer powiedział, że liga przedstawi aktualizację w poniedziałek.