14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Warner Bros Discovery i Viacom18 podpisują wyłączne partnerstwo w zakresie treści dla Indii – Deadline

Warner Bros Discovery i Viacom18 podpisują wyłączne partnerstwo w zakresie treści dla Indii – Deadline

Warner Bros Discovery podpisał wieloletnią umowę licencyjną z firmą Viacom18, na mocy której usługa JioCinema stanie się od przyszłego miesiąca nowym domem transmisji strumieniowej treści HBO, Max Original i Warner Bros. w Indiach.

Partnerstwo, które obejmuje wyłączne prawa do treści cyfrowych i liniowych, obejmuje seriale HBO, takie jak Dom smokaI Ostatni z nasI Dziedziczenie I biały lotos; Oryginalna seria Max, w tym I tak po prostu…I twórca pokoju I gospodyni; Oraz nadchodzące filmy Warner Bros i tytuły biblioteczne, w tym Harry’ego PotteraI Władca Pierścieni i Wszechświat DC filmy.

Umowa z JioCinema zastępuje wcześniejsze partnerstwo Warner Bros Discovery w zakresie transmisji strumieniowej z Disney + Hotstar w Indiach, które zakończyło się 31 marca, kiedy Disney zdecydował się nie odnawiać długoterminowej umowy licencyjnej.

Chociaż produkt w języku angielskim jest uważany za niszowy w Indiach, według ostatnich badań jego zasięg rośnie, indyjscy internauci narzekają w mediach społecznościowych, że nie mają dostępu do czwartego sezonu HBO Dziedziczeniektóry zaczął wypuszczać swoje cotygodniowe odcinki 26 marca.

JioCinema, usługa przesyłania strumieniowego uruchomiona przez Mukesh Ambani’s Reliance Industries w 2016 roku, została niedawno zintegrowana z Viacom18, spółką joint venture pomiędzy Reliance Industries i Paramount Global, w ramach strategicznego partnerstwa wspieranego przez Jamesa Murdocha i Uday Shankar’s Bodhi Tree Systems.

Viacom18 nabył również prawa do transmisji na żywo turnieju krykieta Indian Premier League (IPL), który wcześniej był również transmitowany przez Disney + Hotstar, w ramach umowy o wartości 3 miliardów dolarów ogłoszonej w zeszłym roku. Disney nabył prawa do liniowej transmisji turnieju za około 3 miliardy dolarów.

„Marki Warner Bros Discovery są niezwykle popularne w Indiach i cieszymy się, że możemy współpracować z Viacom18, aby dostarczać lokalnym fanom wysokiej jakości treści HBO, Max Original i Warner Bros.” — powiedział Clement Schwebig, prezes Warner Bros Discovery India, Azja Południowo-Wschodnia i Korei. Ta nowa umowa pokazuje nasze zaangażowanie w Azji Południowej, ponieważ staramy się zapewniać rozrywkę publiczności na większej liczbie platform i dalej ulepszać naszą działalność regionalną jako całość”.

READ  „Ona nie przeprosiła” - ostateczny termin

Ferzad Palia, szef SVOD i biznesu międzynarodowego, Viacom18, powiedział: „JioCinema stała się największą platformą transmisji wydarzeń sportowych na żywo. Naszym celem jest zbudowanie najbardziej angażującego miejsca rozrywki dla wszystkich Hindusów.

„Strategiczne partnerstwo z Warner Bros Discovery to ważny kamień milowy na naszej drodze do dostarczania najlepszych hollywoodzkich treści naszym elitarnym klientom. Wierzymy, że Warner Bros Discovery wyznacza światowy standard treści premium, a to partnerstwo pozwala nam tworzyć najlepsze kompleksowe treści” -jedno miejsce docelowe dla naszych użytkowników.”