30 marca, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street rośnie w oparciu o dane o inflacji, ale napięcia geopolityczne zniwelowały zyski

Wall Street rośnie w oparciu o dane o inflacji, ale napięcia geopolityczne zniwelowały zyski

  • Ceny producenta w USA wzrosły mniej niż oczekiwano
  • Walmart podskakuje na silnych oczekiwaniach, inni detaliści szybują
  • Indeksy wzrosły: Dow 0,03%, Standard & Poor’s 0,74%, Nasdaq 1,4%

(Reuters) – We wtorek indeksy S&P 500 i Nasdaq wzrosły, ale zyski zostały odwrócone po doniesieniu, że rosyjskie pociski przeleciały nad Polską zabiły dwie osoby, nieco podważając nadzieje, że spowolnienie inflacji osłabi podwyżki stóp procentowych przez Unię Europejską. Rezerwa Federalna USA.

Dwie osoby zginęły w wybuchu we wsi Przyodo we wschodniej Polsce, niedaleko granicy z Ukrainą – poinformowali strażacy.

Associated Press zacytowała wysokiego rangą urzędnika wywiadu USA, który powiedział, że eksplozja została spowodowana przez rosyjskie pociski przelatujące nad Polską. Jednak Pentagon powiedział we wtorek, że nie może potwierdzić doniesień, że rosyjskie pociski przeleciały nad Polską.

Rosja zbombardowała rakietami miasta na Ukrainie, co według Kijowa było najcięższą falą ataków rakietowych od prawie dziewięciu miesięcy wojny, podczas gdy polski premier wezwał do pilnego posiedzenia rządowej komisji ds. bezpieczeństwa narodowego i obrony.

„Wycofanie zostało wywołane doniesieniami o lądowaniu rosyjskiej rakiety w Polsce” – powiedział Steve Sosnick, główny strateg w Interactive Brokers. „Może to przerodzić się w coś znacznie gorszego, ale w tej chwili rynki są nerwowe, a nie spanikowane”.

Akcje spadły około południa, po wcześniejszym wzroście w trakcie sesji po tym, jak dane pokazały, że ceny producenta w USA wzrosły mniej niż oczekiwano.

„Nadal obserwujemy niestabilny obrót na rynkach” – powiedział Matthew Maskin, główny strateg inwestycyjny w John Hancock Investment Management.

„Jeszcze nie wyszliśmy z lasu, jeśli chodzi o wojnę rosyjsko-ukraińską. Otrzymujemy coraz lepsze dane na temat inflacji, ale nadal istnieją obawy dotyczące wzrostu”.

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) S&P 500 wzrósł o 9,73 punktu, czyli 0,03%, do 33 546,43. (.SPX) wzrósł o 29,4 punktu, czyli 0,74%, do 3 986,65, Nasdaq Composite (dziewiętnasty) Dodał 156,76 punktów, czyli 1,4%, do 11 352,98 punktów.

READ  „Hiszpański Stonehenge” wyłania się z tamy dotkniętej suszą

Wtorkowy raport o inflacji pokazał, że ceny producentów wzrosły o 8% w ciągu 12 miesięcy do października, wobec szacowanego wzrostu o 8,3%.

Wtorkowe wzrosty akcji opierały się na rajdzie, który rozpoczął się pod koniec zeszłego tygodnia od chłodniejszego niż oczekiwano raportu cen konsumpcyjnych.

akcje Wal-Martu (WMT.N) Podskoczył o 7% po tym, jak główny detalista w USA podniósł swoje roczne prognozy sprzedaży i zysków, korzystając ze stałego popytu na artykuły spożywcze pomimo wyższych cen.

Akcje innych detalistów, w tym Target Corp (TGT.N) i Costco (KOSZT.O)również wzrosła po raporcie Wal-Mart.

Dodatkowe raporty Louisa Krauskopfa i Karoliny Mandel w Nowym Jorku, Shubham Batra, Sruthi Shankar, Amruta Khandekar i Anika Biswas; Dodatkowe raporty autorstwa Daveka Jaina. Montaż przez Chunak Dasgupta i Arun Koyoor

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.