9 grudnia, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wall Street jest głęboko pogrążona w bessie, gdy indeks Standard & Poor's 500 osiągnął najniższy poziom od dwóch lat

Wall Street jest głęboko pogrążona w bessie, gdy indeks Standard & Poor’s 500 osiągnął najniższy poziom od dwóch lat

  • Standard & Poor’s 500 osiągnął najniższy poziom od listopada 2020 r.
  • Technologia wrażliwa na stopy, akcje wzrostowe cofają zyski
  • Zapasy energii wśród rzadkich gainerów
  • Indeksy w dół: Dow 0,56%, S&P 0,48%, Nasdaq 0,20%

(Reuters) – Główne indeksy Wall Street pogrążyły się we wtorek w bessy, gdy wczesny wzrost cen akcji osłabł po tym, jak decydenci Rezerwy Federalnej wezwali do dalszych podwyżek stóp procentowych, nawet z ryzykiem spowolnienia wzrostu gospodarczego.

S&P 500. Standardowy (.SPX) Zlikwidował zyski nawet o 1,7% w handlu wczesnym popołudniem, aby osiągnąć minima z końca listopada 2020 r., pozostawiając inwestorów zaniepokojonych tym, jak bardzo spadną dodatkowe akcje przed rozliczeniem. Czytaj więcej

Prezes Louis Fed, James Bullard, opowiedział się za dalszymi podwyżkami stóp procentowych, podczas gdy prezes Fed z Chicago Charles Evans powiedział, że bank centralny będzie musiał podnieść stopy o co najmniej kolejny punkt procentowy w tym roku. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Analitycy z Wells Fargo widzą teraz, że amerykański bank centralny podniesie docelowy zakres stopy funduszy federalnych do 4,75%-5,00% do pierwszego kwartału 2023 roku. Więcej

„To tylko kontynuacja tego, jak Jerome Powell kopał i próbował dać znać rynkom, inwestorom i światu, że będziemy musieli nadal podnosić ceny, aby ta historia inflacji nadal nie była kontrolowana… To będzie bardzo interesujące dla dowiedz się, co się dzieje” – powiedział Brandon Pizzoro, dyrektor ds. inwestycji publicznych w GuideStone Capital Management. Gdyby rynki skończyły dziś na minusie.

Petzuru ostrzegł również przed dalszymi cierpieniami na akcje i powiedział: „Najgorsze jest przed nami, nie za nami”.

Większość indeksów sektorowych S&P 500 spadła, z sektorem energetycznym (.SPNY) Trzymanie się zysku 1,19%.

READ  Ropa załamuje się po słabych danych z fabryki, które wzbudziły obawy o popyt

Akcje wrażliwe na ceny, w tym Amazon.com Inc, Apple Inc, Microsoft Corp i Meta Platforms Inc (META.O) i Tesla Inc (TSLA.O)Pozbywanie się wczesnych zysków.

Benchmarkowa rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych osiągnęła najwyższy poziom od ponad 12 lat dzięki jastrzębim komentarzom urzędników Rezerwy Federalnej.

O godzinie 12:31 czasu wschodniego indeks Dow Jones Industrial Average (.DJI) Indeks spadł o 164,66 pkt, czyli 0,56%, do 29 096,15 pkt, Standard & Poor’s 500 (.SPX) Indeks spadł o 17,49 punktu, czyli 0,48%, do 3637,55 punktu, a Nasdaq Composite Index (dziewiętnasty) Spadł o 21,24 punktu, czyli 0,20%, do 10 781,68 punktu.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na Wall Street wstrząsnęły obawy o to, że zyski przedsiębiorstw ucierpią z powodu rosnących cen, recesji gospodarczej i rosnących stóp procentowych.

Analitycy obniżyli swoje prognozy zysków dla indeksu Standard & Poor’s 500 na trzeci i czwarty kwartał oraz na cały rok. Oczekuje się, że w trzecim kwartale zyski spółek z indeksu S&P 500 wzrosną zaledwie o 4,6% rok do roku, w porównaniu do oczekiwanego wzrostu o 11,1% na początku lipca. Czytaj więcej

Spadające emisje przewyższyły liczbę wnioskodawców o 1,29 do 1 na giełdzie nowojorskiej. Advance wystawia na Nasdaq przewagę liczebną przegranych o 1,01 do 1.

S&P nie odnotował żadnych nowych 52-tygodniowych maksimów i 113 nowych minimów, podczas gdy Nasdaq odnotował 24 nowe maksima i 323 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe relacje Ankiki Biswas, Shrayachi Sanyal i Susan Mathew w Bengaluru; Edytowanie przez Shunaka Dasguptę i Aruna Koyor

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.