7 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W wieku 56 lat zmarł Brad William Henke, zawodnik NFL, który stał się aktorem

W wieku 56 lat zmarł Brad William Henke, zawodnik NFL, który stał się aktorem

Brad William Henke, były gracz NFL, który później zwrócił się ku aktorstwu i stał się znany między innymi z roli strażnika więziennego w „Orange Is the New Black” podczas 25-letniej kariery filmowej i telewizyjnej, zmarł we wtorek. Miał 56 lat.

Jego śmierć została potwierdzona przez jego menadżera, Matta Delpano, który nie podał dokładnej lokalizacji ani przyczyny, ale powiedział, że aktor zmarł we śnie. W maju 2021 r. Pan Henke Udostępniono na Instagramie że miał 90% zator w tętnicy iw następnym miesiącu Powiedział, że otrzymał dwa aparaty ortodontyczne w jego sercu, wśród innych dolegliwości.

Pan Henke grał Desi Piscatellę, homoseksualnego funkcjonariusza więziennego w Litchfield Federal Prison, w ponad dwudziestu odcinkach „Orange Is the New Black” na Netflix od 2016 do 2018 roku. Jego postać była integralną częścią dramatu w czwartym i piątym. sezonów, aw 2017 roku brał udział w obsadzie Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych Wystąpić jako zespół w fantastycznym serialu komediowym.

Chociaż „Orange” można uznać za przełomową rolę Mr. Henke, jego kariera aktorska rozpoczęła się w 1996 roku od „Mr. Wrong”, filmu z udziałem Ellen DeGeneres, Billa Pullmana i Joan Cusack. Wystąpił także w dziesiątkach innych filmów i programów telewizyjnych, w tym w „Kosmicznym meczu”, „Ostry dyżur”, „Sądząc po Amy”, „Dexterze”, „Październikowej drodze” i „Zagubionych”.

Urodzony jako Brad William Henke 10 kwietnia 1966 roku w Columbus w stanie Arizona, wychował się w Littleton w Kolorado. Pod koniec lat 80. grał w piłkę nożną na Uniwersytecie Arizony. Został wybrany przez New York Giants w 1989 roku jako defensywny liniowy o wzroście 6 stóp i 3, 275 funtów, ale został odcięty, zgodnie z wywiadem z 1998 roku Z obywatelem TucsonNastępnie grał w Denver Broncos i był w drużynie, kiedy przegrali Super Bowl w 1990 roku z San Francisco 49ers.

READ  aresztowanie aktora Josepha Gatta; Stosunek seksualny z domniemanym nieletnim – termin

Jego kariera piłkarska zakończyła się na początku lat 90. po kilku kontuzjach i podjął szereg prac, w tym asystenta trenera piłki nożnej w kalifornijskim college’u. Jednak nieoczekiwane spotkanie z byłym zawodnikiem Oakland Raiders, Rodem Martinem, skierowało go na nową ścieżkę.

„Rodd wspomniał, że aktorzy byli potrzebni do grania piłkarzy w reklamach, więc spróbowałem tego i dostałem jednego dla Pizza Hut” – powiedział Hinke The Tucson Citizen. „Kiedy tam byłem, facet zaprosił mnie na lekcje aktorstwa. Poszedłem i uderzyło mnie, że to jest to, co chcę robić.”

Kariera aktorska pana Henke rozwijała się z każdym kredytem, ​​a także głębią i rodzajem ról, które dostał. W wywiadzie w 2021 r z CGMagazineHenke powiedział, że na początku swojej kariery uczył się biznesu i podejmował pracę, aby zarabiać pieniądze. „Ostatnio po prostu próbowałem to zrobić z miłości do niego” – powiedział. „Tylko dlatego, że uwielbiam tworzyć postacie — zastanawiać się, jak mówią, jak stoją, wszystkie fizyczne rzeczy i wszystkie emocjonalne rzeczy”.

Panie Henke dla telewizji Tell-Tale W 2020 roku rola Toma Cullena w telewizyjnym miniserialu The Stand, najnowszej adaptacji powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, z Whoopi Goldberg i Alexandrem Skarsgardem w rolach głównych, była wymagająca, ale satysfakcjonująca.

„To było najlepsze doświadczenie aktorskie, jakie miałem do tej pory w całej mojej karierze” – powiedział. „Nie miałem wielu okazji w mojej karierze, gdzie zaproponowano mi tę pracę na trzy miesiące przed jej rozpoczęciem. Wiele razy tuż przed jej rozpoczęciem. Miałem więc dużo czasu, aby nad nią popracować i przygotować się i myśl o tym i śnij o tym.”

Pełna lista ocalałych nie była natychmiast dostępna.

Jezusa Jimeneza Współudział w przygotowywaniu raportów.