16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W tym roku może pojawić się nowy globalny lider LNG - RT Business News

W tym roku może pojawić się nowy globalny lider LNG – RT Business News

USA na drodze do zostania największym na świecie eksporterem skroplonego gazu ziemnego (LNG) w 2022 r., brytyjski gigant energetyczny Shell Powiedział W swojej rocznej prognozie dla rynku skroplonego gazu ziemnego.

Eksport LNG wzrósł w 2021 r. pomimo szeregu nieoczekiwanych przestojów, które wpłynęły na dostępność LNG do dostawy. Stany Zjednoczone prowadziły wzrost eksportu o 24 mln ton rok do roku i oczekuje się, że w 2022 roku staną się największym eksporterem LNG na świecie,Shell powiedział w raporcie opublikowanym w poniedziałek.

Na koniec 2021 r. Stany Zjednoczone zajmowały dopiero trzecie miejsce w światowym eksporcie LNG, po Australii i Katarze.

Według Shella, za wzrost eksportu LNG Ameryka zawdzięcza dwóm krajom, a Chiny i Korea Południowa odnotowały w zeszłym roku wzrost popytu na LNG. Dążąc do przejścia na czystsze źródła energii, Pekin zwiększył import LNG o 12 mln ton (do 79 mln), omijając Japonię i stając się największym na świecie importerem LNG.

W 2021 r. chińscy nabywcy LNG podpisali długoterminowe kontrakty na ponad 20 mln ton rocznie, wskazując na ciągłą rolę LNG w przejściu z węgla na gaz w zasilaniu kluczowych sektorów i pomagając osiągnąć ambicję osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2060 r.stwierdzono w raporcie.

LNG zwiększa również swoją rolę jako zapasowego nośnika energii w przypadku awarii zasilania. Na przykład Brazylia potroiła w zeszłym roku import skroplonego gazu ziemnego z powodu uporczywych susz, które ograniczyły produkcję energii elektrycznej w elektrowniach wodnych.

Ogólnie rzecz biorąc, Shell przedstawia świetlaną przyszłość dla LNG, stwierdzając, że „Oczekuje się, że globalne zapotrzebowanie na LNG przekroczy 700 mln ton rocznie do 2040 r.„- 90% wzrost w stosunku do popytu w 2021 r. Oczekuje się, że Azja stanie się głównym konsumentem jako”LNG zastępuje źródła energii o wyższej emisji, pomagając rozwiać obawy dotyczące jakości powietrza i pomagając w osiąganiu celów w zakresie emisji dwutlenku węgla.

„W miarę, jak kraje rozwijają niskoemisyjne systemy energetyczne i dążą do zerowej emisji, skupienie się na czystszych formach gazu i środkach dekarbonizacji pomoże LNG pozostać niezawodnym i odpornym źródłem energii przez kolejne dziesięciolecia.Wael Sawan, szef Departamentu Energii Odnawialnej Shell, powiedział w raporcie.

READ  Bank Japonii utrzymuje swoją politykę pieniężną na niezmienionym poziomie

Więcej historii o ekonomii i finansach znajdziesz na stronie RT .Dział Biznesowy

Możesz podzielić się tą historią w mediach społecznościowych: