24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W lutym inflacja w Polsce rośnie

W lutym inflacja w Polsce rośnie

regionie dzisiaj

Poniedziałek, 20 marca 2023, 10:05

Zdjęcie kolbet / Shutterstock.com

Inflacja cen konsumpcyjnych w Polsce wyraźnie wzrosła w lutym, głównie za sprawą wyższych kosztów żywności, mediów i transportu, wynika ze wstępnych danych GUS z siedzibą w Warszawie.

Wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w lutym o 18,4% rok do roku, po stałym wzroście o 16,6% w styczniu.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły maksymalnie o 22,3%. W dalszej kolejności nastąpił wzrost cen energii elektrycznej, gazu i pozostałych paliw o 22,1%.

Ceny biletów transportowych również odnotowały dwucyfrowy roczny wzrost o 20%, podczas gdy opłaty za rozrywkę i kulturę wzrosły o 16,3%.

W ujęciu miesięcznym ceny konsumpcyjne wzrosły w lutym o 1,2%, aw styczniu o 2,5%.

Wspieraj Budapest Business Journal

Budowa branży dziennikarskiej godnej tej nazwy jest kosztownym przedsięwzięciem. Od 27 lat wydawcy, redaktorzy i reporterzy Budapest Business Journal starają się dostarczać wiadomości biznesowe, które działają, informacje, którym można zaufać, prawdę, dokładność i bez strachu i przychylności.

Firmy wydawnicze na całym świecie mają trudności ze znalezieniem modelu biznesowego, który pozwoliłby im na dalsze doskonalenie się bez uszczerbku dla wyników. Niedawno niektórzy eksperymentowali z pomysłem zaangażowania swoich najważniejszych interesariuszy, czytelników.

Chcemy dać taką samą możliwość naszym czytelnikom. Chcemy zaprosić Cię do pomocy w dostarczaniu wysokiej jakości magazynu biznesowego, którego potrzebujesz. Naciśnij nasz przycisk Support BBJ i możesz wybrać, ile i jak często przesyłasz nam swoje datki.

READ  PharmaCielo podpisało umowę inwestycyjną na wejście do Polski