1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Vivek Sharma, wiceprezes Meta Horizon, opuszcza firmę

Vivek Sharma, wiceprezes Meta Horizon, opuszcza firmę

Facebook otwiera Horizon World, wirtualny świat awatarów dla każdego, kto ma co najmniej 18 lat w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Dzięki uprzejmości Meta

Rzecznik firmy zajmującej się wirtualną rzeczywistością w mediach społecznościowych Meta Horizon, Vivek Sharma, powiedział w piątek, że odchodzi z firmy.

Sharma była z rodzicem na Facebooku nie żyje W ciągu ostatnich sześciu lat zajmował ważne pozycje na rynku gier, a ostatnio w powstającej jednostce biznesowej związanej z Metaverse.

Jako wiceprezes Horizon, Sharma z siedzibą w Seattle nadzorował kilka projektów rzeczywistości wirtualnej, takich jak serwis społecznościowy Horizon Worlds, który jest podobny do gry online Second Life przystosowanej do rzeczywistości wirtualnej. Inne produkty Horizon obejmują aplikację do współpracy w miejscu pracy opartą na rzeczywistości wirtualnej Horizon Workrooms oraz aplikację do obsługi wydarzeń na żywo Horizon Venues, która tego lata została przeniesiona do głównej aplikacji Worlds.

„Dzięki jego przywództwu rodzina produktów Horizon zbudowała silny zespół z ambitną wizją i to dopiero początek” – powiedział rzecznik Meta w oświadczeniu. „Meta nadal jest źródłem rozwoju wspaniałych liderów i jesteśmy podekscytowani, widząc, co Vivek osiągnie w swoim następnym rozdziale”.

Rzecznik dodał, że zespół Horizon będzie teraz podlegał bezpośrednio Vishalowi Shahowi, wiceprezesowi Metaverse Corporation.

Meta obstawia, że ​​meta, zbiór światów cyfrowych, do których ludzie mogą uzyskać dostęp za pośrednictwem VR i powiązanych technologii rzeczywistości rozszerzonej, reprezentuje kolejną granicę informatyki.

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg Powiedział W najnowszym odcinku podcastu „The Joe Rogan Experience” jego firma wypuści nowe gogle VR w październiku, w miesiącu, w którym Meta zwykle organizuje konferencję Connect VR.

Zegarek: Czym jest metawers i dlaczego wydaje się na niego miliardy dolarów?