14 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Virgin Orbit wystawia na aukcję pozostałe aktywa o wartości 36 milionów dolarów, gdy firma upada

Virgin Orbit wystawia na aukcję pozostałe aktywa o wartości 36 milionów dolarów, gdy firma upada

WASHINGTON (Reuters) – Virgin Orbit, zbankrutowana firma Richarda Bransona, która uruchomiła satelitę, ujawniła we wtorek, że zamknie się na stałe po sprzedaży aktywów o wartości 36,4 miliona dolarów, w tym umowy sprzedaży większości swojej siedziby w Long Beach w Kalifornii. Mała firma startowa Rocket Lab USA Inc. (RKLB.O)

Rocket Lab, weteran małej firmy rakietowej z siedzibą mniej niż milę od Virgin Orbit, wygrał główny zakład produkcyjny zbankrutowanej firmy rakietowej za 16 milionów dolarów podczas aukcji w poniedziałek, zgodnie z aktami sądowymi, które ujawniły wyniki tygodniowego procesu przetargowego. długi rozdział 11.

Umowa kupna obejmuje maszyny i urządzenia, które były wykorzystywane do produkcji flagowej rakiety Virgin Orbit LauncherOne, która została wystrzelona z brzucha Boeinga 747. Na rozprawie zaplanowanej na środę musi zostać zatwierdzona przez sąd upadłościowy.

W oświadczeniu, w którym dziękuje swoim pracownikom, inwestorom i innym interesariuszom, Virgin Orbit powiedział, że sprzeda swoje aktywa łącznie czterem zwycięskim oferentom i zaprzestanie działalności.

„Całkowity dochód został ustalony w drodze rygorystycznej i konkurencyjnej aukcji, która zwiększa wartość majątku i skraca pozostały okres restrukturyzacji firmy” – czytamy w oświadczeniu. „Dziedzictwo Virgin Orbit w przemyśle kosmicznym zostanie zapamiętane na zawsze”.

Założona przez miliardera Bransona w celu wysyłania małych satelitów w kosmos, firma Virgin Orbit zwolniła w marcu 85% ze swoich 750 pracowników i złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 na początku kwietnia po tym, jak firma walczyła o zapewnienie długoterminowego finansowania po nieudanym starcie z Wielkiej Brytanii. w styczniu.

Większość z około 100 pracowników, którzy pozostali w firmie w wyniku postępowania upadłościowego, zostanie zwolniona w ciągu najbliższego tygodnia, powiedziała osoba zaznajomiona z ostatecznymi planami firmy.

Virgin Orbit planuje również sprzedać swoje aktywa lotnicze, w tym zmodyfikowanego Boeinga 747 „Cosmic Girl”, hipersonicznemu Stratolaunch za 17 milionów dolarów. Stratolaunch był głównym oferentem tych aktywów na początku maja.

READ  Najwyższe ceny płyt CD dzisiaj, 14 kwietnia

Główne miejsce startowe Virgin Orbit na pustyni Mojave w Kalifornii zostanie sprzedane firmie Launcher Inc. do silników rakietowych i statków kosmicznych. Jeszcze nie zamknięte.

Virgin Orbit powiedział w tym miesiącu, że otrzymał ponad 30 listów z zainteresowaniem od potencjalnych oferentów za swoje aktywa, wyższą kwotę niż firma się spodziewała, osoba zaznajomiona z procesem powiedziała Reuterowi w tym czasie.

We wtorkowym oświadczeniu stwierdzono, że Virgin Orbit postanowiła „nie kontynuować aukcji” dotyczącej zapasów silników rakietowych LauncherOne firmy, które są podstawą jej działalności startowej.

„W tej chwili nie wybrano żadnego oferenta, który wygrał licytację, ani następnego najwyższego licytanta na takie aktywa” – czytamy we wniosku. Rzeczniczka powiedziała, że ​​trwają dyskusje na temat tego, co zrobić z silnikami rakietowymi.

(Raportowanie Joey’a Rowletta; montaż autorstwa Chrisa Reese’a)

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.