21 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Utah Jazz chcieli ogromnego zwrotu z handlu All-Star Rudym Gobertem i osiągnęli to

Utah Jazz chcieli ogromnego zwrotu z handlu All-Star Rudym Gobertem i osiągnęli to

The Minnesota Timberwolves Był zainteresowany handlem Rudy Gobert Źródła ligowe mówią kilka tygodni temu sportowiec. Doszli do wniosku, że potrzebują prawdziwej osłony krawędzi. Oni wiedzieli Jazz Byli otwarci na przejście z pozycji All-Star. Wiedzieli, że kilka zespołów pytało o niego.

Wiedzieli również, że dyrektor generalny Jazz Danny Ainge i dyrektor generalny Jazz Justin Zanik byli cierpliwi. Czekali na właściwą ofertę.

Transakcja została sfinalizowana w piątek po południu, drugiego dnia wolnej agencji. Zmienił się w ogromny film. Gobert, jeden z najlepszych graczy w historii marki Jazz, jedzie do Minnesoty po pakiet Dynamite, który obejmuje młodszych graczy Walker Kessler A Jared VanderbiltA Właściciel BeasleyA Patryk BeverlyA Leandro Bolmarocztery wybory w pierwszej rundzie – trzy z niechronionych – i pierwsza runda z pięciu najlepszych chronionych w 2029 roku.

Przez chwilę nie było wątpliwości, że ten handel będzie miał miejsce.

Źródła podają, że Jazz początkowo nalegał na włączenie Timberwolves jako młodego napastnika Jaden McDaniels w opakowaniu. To nie bez powodu. McDaniels jest jednym z najmłodszych wschodzących napastników w lidze, takim, jakiego każdy zespół stara się znaleźć. Minnesota nie chce go uwzględniać.

W związku z tym, według źródeł, pakiet materiałów filmowych, z którymi Timberwolves chciał się rozstać, gwałtownie się rozrósł. W końcu Jazz wyszedł z dwoma młodymi graczami, Kesslerem i Vanderbiltem, którzy, jak wierzyli, mogą się rozwijać, a także szeregiem typów i graczy, których Jazz mógłby użyć do zmiany zastałego składu w locie.


Walker Kessler z Auburn był 22. wyborem w drafcie NBA 2022 i jest graczem, który według Jazza może się rozwijać. (John Reed/USA dzisiaj)

Jazz wiedzą, że zmieniają Minnesotę w zachodniego konkurenta w handlu. Joubert jest prawdopodobnie celebrytą z Galerii Sław. jest trzy razy NBA Defensywny gracz roku. Jest czterokrotnym i czterokrotnym All-Star w NBA. on i Miasta Karola Antoniego Od razu stanowiłoby jedno z najlepszych frontowych pól w lidze. kiedy dodasz Antoniego EdwardsaTimberwolves mają wielką trójkę, która może rywalizować z każdym.

READ  Joel Embiid z Philadelphia 76ers mówi, że poprosił trenera Toronto Raptors, Nicka Norse'a, aby przestał narzekać na przejęcie.

Umowa sprawia, że ​​Timberwolves to świetny zespół na papierze, a Jazz wie, że pomogli im w tym.

Jednocześnie, jak podają źródła, muzycy jazzowi uważali superkontrakt Jouberta za przeszkodę. Obecny rdzeń Utah osiągnął szczyt jako drużyna drugiej rundy, a Ainge pomyślał, że musi przenieść Goberta, aby się od tego uwolnić. Inne zespoły były zainteresowane i dostępne były inne pakiety. Gdy oferta Minnesoty rozrosła się do czterech premier, selektywnej zamiany oraz Keslera, który został wybrany przez Timberwolves na 22. miejsce w pierwszej rundzie draftu 2022, Jazz uznali, że nadszedł czas, aby przejść dalej, McDaniels lub nie McDaniels.

Pytanie do jazzu, skąd się biorą?

Niektóre rzeczy są jasne. Jazz nie byli nawet bliscy ukończenia poza sezonem. Utah ma Beverly, Paisley, Jordan ClarksonA Mike ConleyA Donovana MitchellaBolmaro Jared Butler A Nikiel Alexander Walker Wszystkie upchnięte w swojej kolekcji w tylnej części. Oczywiście niektórzy z tych graczy muszą się przenieść. Nie możesz mieć ośmiu grywalnych strażników w jednej drużynie.

Źródła League twierdzą, że Jazz nie podlegają negocjacjom z Mitchellem. Chcą budować wokół swojej gwiazdy i chcą to zrobić szybko. Oczywiste zastrzeżenie: jeśli Ainge i Zanik otrzymają ofertę od zespołu, która zbliży się do wolumenu transakcji Goberta, trudno będzie nie słuchać. Ale na razie plan jest taki, że Mitchell będzie z Jazz w przyszłym sezonie.

Jak konkurencyjny będzie stan Utah? To pytanie zostanie rozwiązane, gdy rozpocznie się praca poza sezonem. Zespół Jazz dał sobie wiele sposobów, co jest dobrą wiadomością dla ich fanów. Utah może go zburzyć, wymienić Mitchella na inną misję i prawdopodobnie mieć najlepszą bazę aktywów dla każdego w lidze poza miasto Oklahoma. Albo ponieważ ich powrót z handlu Gobertem jest tak ważny, mogą teraz odwrócić weteranów i przyjąć zwycięskie podejście.

READ  Kevin Durant zamawia transakcję od Brookyn Nets

Budowanie wokół Mitchella wymaga akceptacji, więc wewnętrzne rozmowy muszą mieć miejsce. Pamiętaj, że trzej najbliżsi koledzy z drużyny Mitchella z zeszłego sezonu – Royce O’Neill, Eric Paschall A Trent Las Wymieniony lub w nieograniczonej bezpłatnej agencji, ponieważ Jazz nie zrealizował kwalifikującego się programu. Utah właśnie zatrudnił nowego głównego trenera, Willa Hardy’ego, a Konferencja Zachodnia zapowiada się na niedźwiedzia.

W obecnej sytuacji, aby Utah walczył o playoff w przyszłym sezonie, Mitchell musi być najlepszą wersją samego siebie. Recepcja Jazza z pewnością może pomóc w tej sytuacji w ciągu najbliższych kilku tygodni, w zależności od tego, co zrobi ze składem do końca lipca. Nawet jeśli jest to przebudowa, zespół ma tak wiele zasobów, że proces nie musi być przytłaczający.

Utah posiada trzy typy do wyboru w pierwszej rundzie NBA Draft 2023. Zespół zaplanował kilka wyborów w pierwszej rundzie w 2025, 2027 i 2029. Jazz byli zainteresowani tym, co oferowali Timberwolves ze względu na ochronę. Trzy z pierwszych nie są chronione. W 2027 r. aktualna umowa Jouberta zniknie z ksiąg Minnesoty. Tak więc mniej więcej połowa umowy zostanie zawarta, gdy Gobert nie będzie z Timberwolves lub gdy jest starszym graczem.

Jazz po prostu nie ulegnie Joubertowi grosze na dolarze. Nawet jak na te standardy, Utah dobrze sobie poradziło z tą transakcją. Z tego powodu jazz ma elastyczność, by poruszać się w dowolnym wybranym przez siebie kierunku.

(Górne zdjęcie: Rudi Gobert: Chris Nicholl/USA Today)