28 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

USC i UCLA dołączą do konferencji Big Ten, zmieniając krajobraz sportowy uczelni

USC i UCLA dołączą do konferencji Big Ten, zmieniając krajobraz sportowy uczelni

Obie uczelnie ogłosiły zamiar wymiany konferencji w osobnych oświadczeniach w czwartek. Pac-12 powiedział, że był „niezwykle zaskoczony i rozczarowany” tym ruchem.

Dołączą do konferencji z takimi osobami jak University of Michigan, Pennsylvania State i Ohio State, tworząc 16-osobową konferencję, która będzie rywalizować z Południowo-Wschodnią Konferencją (SEC).

Niecały rok temu podobny ruch wstrząsnął światem uniwersyteckiego futbolu, gdy uniwersytety w Teksasie i Oklahomie przyjęły zaproszenia do SEC z Wielkiej 12.

Według USC, Big Ten zagłosował za przyjęciem obu uniwersytetów jako członków z dniem 2 sierpnia 2024 r.

Ta zmiana ma poważne konsekwencje dla przyszłych umów dotyczących praw medialnych. USC twierdzi, że wprowadzi obecną umowę z Pac-12 do czasu jej wygaśnięcia w 2024 roku.

„Ostatecznie Wielka Dziesiątka jest najlepszym domem dla lekkoatletyki USC i Trojan, gdy wkraczamy w nowy świat sportów zespołowych” – powiedział w oświadczeniu Mike Boone, dyrektor USC Athletic Center. „Skorzystamy również ze stabilności i siły konferencji; sportowego kalibru Wielkiej Dziesiątki; zwiększonej widoczności, ekspozycji i zasobów, które konferencja zapewni naszym studentom-sportowcom i programom; oraz możliwości rozszerzenia zaangażowania nasza pasja absolwentów w całym kraju.”

Oświadczenie UCLA zwróciło uwagę na zwiększone szanse na rezygnację sportowców z konferencji, odnosząc się do nazwy, wizerunku i podobieństw. W zeszłym roku NCAA pozwoliło sportowcom Aby zarabiać na podpisywaniu podpisów lub umów indosowych.

„Członkostwo w Big Ten oferuje ekscytujące nowe możliwości rywalizacji dla Bruins i szerszą krajową platformę medialną dla naszych studentów-sportowców, aby konkurować i prezentować swoje talenty. W szczególności ten ruch poprawi możliwości związane z nazwiskiem, wizerunkiem i wizerunkiem poprzez większą ekspozycję na studentów-sportowców i zaprezentuj nowe partnerstwa z podmiotami w całym kraju” – powiedział kanclerz UCLA Gene Block i dyrektor ds. Lekkoatletyki Martin Garmond.

Uniwersytet Kalifornijski w Los Angeles zwrócił również uwagę na „lepsze telewizyjne przedziały czasowe dla naszych gier drogowych”, jednocześnie uznając wydłużenie czasu podróży na mecze na świeżym powietrzu.

The Obecni członkowie Big Ten Są to Illinois, Indiana, Iowa, Maryland, Michigan, Minnesota, Nebraska, Wisconsin, Michigan, Northwest, Ohio, Pensylwania, Purdue i Rutgers.

Wielka dziesiątka wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​jednogłośnie głosowała za przyjęciem obu uniwersytetów po rozpatrzeniu ich wniosków o przyjęcie.

READ  Elijah Topuria dominuje nad Joshem Emmettem w wygranej Superstars

„Jako krajowy lider w dziedzinie nauk akademickich i lekkoatletyki od ponad 126 lat, Big Ten historycznie cenił swoje członkostwo, mając wspólny cel, jakim jest kierowanie misją akademicką i sportową studentów-sportowców pod parasolem szkolnictwa wyższego” – powiedział komisarz Kevin Warren. . „Jestem wdzięczny za wspólne wysiłki kierownictwa kampusu, administratorów lekkoatletyki, Rady Prezydenta i doradców, którzy są świadomi zmieniającego się krajobrazu lekkoatletycznego uczelni, systematycznie przeglądają każdy wniosek i podejmują odpowiednie działania w oparciu o nasz konsensus”.

Pac12 powiedział w swoim oświadczeniu, że „będzie się dalej rozwijać” pomimo pozostawienia obu nerek.

„Od dawna znamy się jako Konferencja Mistrzów i jesteśmy niezłomni w naszym zaangażowaniu w rozszerzenie tego tytułu” – powiedziała Konferencja Pac-12 w oświadczeniu. „Będziemy nadal rozwijać nowe i innowacyjne programy, które bezpośrednio przynoszą korzyści naszym instytucjom członkowskim, i czekamy na współpracę z obecnymi i potencjalnymi członkami, aby wspólnie poprowadzić przyszłość lekkoatletyczną uczelni”.

Jacob Leaf z CNN przyczynił się do powstania tego raportu.