19 października, 2024

USA kontra Australia: USA pokonują Australię i awansują do meczu o złoty medal olimpijski w Paryżu

Reprezentacja USA w koszykówce kobiet pokonała w półfinale Australię. Zwycięstwo było ostatnim krokiem w dążeniu do ósmego z rzędu złotego medalu olimpijskiego, a Team USA podjął wyzwanie z otwartymi ramionami.

Stany Zjednoczone spisały się dobrze w ataku, a Brianna Stewart i Jackie Young prowadzili zespół z odpowiednio 16 i 14 punktami, trafiając 7 z 16 rzutów za trzy punkty i trafiając ogółem __% swoich rzutów. Jednak obrona USA była szczególnie silna, zanotowała 10 przechwytów i pięć zablokowanych strzałów, a po tych chybieniach zdobyła 19 punktów. Stany Zjednoczone również radziły sobie dobrze w szybszym tempie, zdobywając szybkie 26 punktów.

Reprezentacja USA osiągała dotychczas w rozegranych meczach dobre wyniki, pokonując w fazie grupowej Japonię, Belgię i Niemcy. Australia w środowym meczu ćwierćfinałowym z łatwością pokonała Serbię, a w drodze do półfinału Stany Zjednoczone pokonały Nigerię 88:74.

Drużyna USA przedłużyła swoją passę zwycięstw do 59 meczów, a passa sięga 1992 roku. Drużyna USA zmierzy się teraz w niedzielnym meczu o złoty medal ze zwycięzcą meczu Francja kontra Belgia, natomiast Drużyna Australii w ramach rywalizacji zmierzy się z przegranym tego meczu o brązowy medal.

On żyje22 aktualizacje

• Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonuje Australię miażdżącym zwycięstwem różnicą 21 punktów

USA wygrały 85:64 i w niedzielę przystąpiły do ​​rywalizacji o złoty medal. To był dominujący występ Stanów Zjednoczonych, które pokonały Australię w dążeniu do ósmego z rzędu złotego medalu.

• Po miażdżącym zwycięstwie w półfinale amerykańska drużyna zmierzy się ze zwycięzcą meczu Francja-Belgia. Mecz rozpocznie się za niecałe dwie godziny – o 21:00 czasu paryskiego.

• Brianna Stewart zakończyła mecz z 16 punktami i prowadziła zespół, Jackie Young – 14, a Kahlia Cooper – 11 z ławki. Świetny mecz rozegrała także Aja Wilson, która zgromadziła 10 punktów i osiem zbiórek. Ogólnie rzecz biorąc, był to dość wyrównany mecz dla Stanów Zjednoczonych, w którym wszyscy gracze z wyjątkiem jednego strzelili gole i tylko dwa zbiórki.

Wszyscy australijscy gracze strzelili swoje najlepsze gole z ławek rezerwowych: Isobel Borlase strzeliła 11 goli, a Tess Madgin i Mariana Tolo strzeliły po 10 goli.

• Na zaledwie cztery minuty przed końcem meczu Australia zdołała odrobić kilka strat i obecnie wynik wynosi 78-56. Jest mało prawdopodobne, że uda jej się dobrze wrócić, ale nie ma wątpliwości, że australijska drużyna wciąż ma pewne zdolności bojowe.

Christy Wallace trafiła dwoma rzutami wolnymi i powiększyła prowadzenie Australii do 20 punktów, ale Naphesa Collier trafiła zza pola karnego i podwyższył wynik na 80-58.

• Kahlia Cooper zdobyła bramkę po szybkim kontrataku, a Australia potrzebowała kolejnej przerwy na żądanie. Wynik wynosił teraz 73-43, a USA prowadziły 30-0.

• Team USA 66, Australia 40 na koniec trzeciej kwarty

Stany Zjednoczone nadal powiększają przewagę i są bliskie zwycięstwa. Australia miała problemy w ataku, ale Stany Zjednoczone wykonały świetną robotę w obronie, w dużej mierze nie popełniając fauli. Trafiła także 6 z 12 trójek, co stanowi ogromny postęp w porównaniu z niektórymi jej poprzednimi występami na tych igrzyskach olimpijskich.

• Diana Taurasi wchodzi na boisko z ławki rezerwowych i dostaje swoje pierwsze minuty w tym meczu. Taurasi, która ma 42 lata, brała udział w igrzyskach olimpijskich sześć razy i zasugerowała, że ​​będą to jej ostatnie igrzyska olimpijskie, ale jeśli wynik się utrzyma, w niedzielę będzie walczyć o szósty z rzędu złoty medal.

• Australia zażądała przerwy, podczas gdy Stany Zjednoczone kontynuowały atak, obejmując prowadzenie 58-36 na niecałe pięć minut przed końcem trzeciej kwarty. Aja Wilson zdobył jak dotąd 10 punktów i osiem zbiórek i ma za sobą kolejny mocny mecz dla Stanów Zjednoczonych.

22-punktowa przewaga Stanów Zjednoczonych jest jak dotąd największa, a na tym etapie sytuacja wygląda całkiem solidnie i stabilnie.

• Rozpoczęła się druga połowa, a Australia objęła zdecydowane prowadzenie. Alana Smith otworzyła wynik hat-trickiem, a uderzenie Aji Wilsona zablokował Izzy Magbigor. Jednak Jackie Young wykonał dwa rzuty wolne i było 47-30.

• USA 45, Australia 27 w pierwszej połowie

Tess Madgin z Australii zakończyła pierwszą połowę hat-trickiem, ale to drużyna z USA jak dotąd miała przewagę.

Obecnie Stany Zjednoczone potrafią trafić 4 z 9 rzutów za trzy punkty, a ich skuteczność w strzelaniu wynosi 53%. Jednak to obrona naprawdę zabłysnęła w tym meczu dla Team USA, ponieważ w pierwszej połowie zespół USA miał siedem przechwytów i pięć zablokowanych strzałów. Zespół również skorzystał na tej obronie, zdobywając 14 punktów po błędach Australii i 18 punktów po szybkich atakach.

Brianna Stewart prowadziła zespół z 11 punktami, a Jackie Young miał 10 punktów. Aja Wilson również miał cztery punkty i sześć zbiórek i dominował w obronie.

• Reprezentacja USA zaczyna już dobrze sobie radzić, obejmując w meczu ogromne prowadzenie 40-21. Reprezentacja USA pokazała także świetne występy w obronie i ataku.

• Australia ogłasza przerwę na żądanie, podczas gdy Stany Zjednoczone na początku drugiej kwarty nadal prowadzą z 10 punktami bez odpowiedzi, a obecnie prowadzą 30-16 po trzech punktach Sabriny Ionescu i Joela Lloyda.

• Kahlia Cooper strzeliła dla USA pierwszego hat-tricka w meczu, co dało impuls na rozpoczęcie drugiej kwarty. Brittney Griner strzeliła z rzutu wolnego i wynik 24-16 na korzyść Stanów Zjednoczonych.

• W pierwszej kwarcie amerykańska drużyna prowadziła ze swoim australijskim odpowiednikiem 20-16

Brittney Griner strzeliła gola i dała USA prowadzenie 20-16. Próba wbicia się w bramkę Izzy’ego Magbegora nie powiodła się i na tym zakończy się pierwsza kwarta. Australia nie może się doczekać powrotu na mecz; Zespół USA będzie musiał wytrzymać jej próby.

• Australia objęła niewielkie prowadzenie po kilku błędach podań i dobrych strzałach. Po wyrównaniu różnicy bramek z USA wynik wynosił teraz 18-16, co było znacznie bliższym wynikiem niż wcześniej w tej kwarcie.

• Brianna Stewart trafia po raz pierwszy za trzy punkty dla Stanów Zjednoczonych, ale niecelnie. Nie wróży to dobrze problemom Stanów Zjednoczonych ze zdobyciem trzech punktów…

• Jak dotąd USA zdołały także przeprowadzić kilka solidnych ataków w defensywie, blokując trzy strzały i dokonując trzech przechwytów w ciągu zaledwie pierwszych pięciu minut meczu. Ale Amerykanie nie próbowali jeszcze zdobyć trzech punktów; Trójka to coś, z czym zespół zmagał się na wszystkich igrzyskach olimpijskich.

• Piękny strzał Navisy Colliera prowadzi na 12-4 i zmusza Australię do ogłoszenia przerwy na żądanie na nieco ponad sześć minut do końca kwarty.

• Rozpoczął się mecz półfinałowy, w którym Team USA zmierzy się z Team Australia

Stany Zjednoczone grają mocno w tym meczu, podczas gdy Australia trochę cierpi na poziomie ofensywnym, ponieważ Stany Zjednoczone objęły początkowe prowadzenie 10-4.