5 lutego, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Urzędnik powiedział, że Hongkong stoi przed „trudnym zachowaniem równowagi” w zakresie złagodzenia przepisów granicznych

Urzędnik powiedział, że Hongkong stoi przed „trudnym zachowaniem równowagi” w zakresie złagodzenia przepisów granicznych

Hongkong musi zmierzyć się z trudnym zadaniem, ponieważ miasto zamierza znieść pewne ograniczenia graniczne dla międzynarodowych podróżnych od przyszłego miesiąca, według urzędnika państwowego.

Terytorium Chin Zamierza złagodzić zakaz podróżowania z dziewięciu krajóww tym USA, Wielka Brytania i Australia, pozwalają tym podróżnym na poddanie się kwarantannie w hotelu przez siedem dni zamiast 14 dni. Zmiany wejdą w życie 1 kwietnia.

„To bardzo ważne, że obsługujemy międzynarodowych biznesmenów, ale mamy też bardzo dużą populację w Hongkongu, która musi złagodzić ograniczenia na granicy z Chinami kontynentalnymi, ponieważ jest to również bardzo ważna część Hongkongu dla rodziny i także zjazdy biznesowe” – powiedział Bernard Chan, członek zarządu, w poniedziałek w programie CNBC „Squawk Box Asia”.

„Więc jest to bardzo trudne zachowanie równowagi” – powiedział, zwłaszcza że Chiny nadal odnotowują ogniska epidemii COVID-19.

Rada Wykonawcza Hongkongu Jest to organ przypominający gabinet, który doradza dyrektorowi naczelnemu miasta.

Chiny Walczył z najgorszą epidemią Covid Od początku 2020 r. samorządy obwiniają nowy wariant omicron BA.2 za obecną falę ogarniającą kraj. Największe miasto Szanghaj W poniedziałek rozpoczęło się dwufazowe zamknięcie.

Zdrowie i nauka CNBC

Przeczytaj najnowsze globalne relacje CNBC dotyczące pandemii COVID-19:

Hongkong mocno trzymał się polityki „dynamicznego zera” koronawirusa, tak jak w Chinach kontynentalnych, w dążeniu do stłumienia wszystkich epidemii za pomocą szerokich ograniczeń i kwarantanny.

Miasto odnotowało w poniedziałek 7685 nowych przypadków COVID-19 i 168 zgonów. Według oficjalnych danychponieważ ostatnia fala infekcji oomicronem wciąż się cofa.

Między 22 a 28 marca a średnia 4217,4 Przypadki zgłaszano codziennie, w porównaniu ze średnią 8704,4 przypadków dziennie zgłaszanych w poprzednim okresie siedmiodniowym, zgodnie z danymi rządowymi.

Jednak Hongkong nadal pozostaje w tyle za swoimi regionalnymi rówieśnikami – w szczególności Singapurem, konkurencyjnym centrum finansowym, o którym powiedział ostatni czwartek Zniesie prawie wszystkie ograniczenia graniczne dotyczące zaszczepionych podróżnych od przyszłego miesiąca.

READ  Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

„Podczas gdy reszta świata się otwiera, musimy spróbować znaleźć wyjście” – powiedział Chan. Dodał: „Od 1 kwietnia zaczęliśmy skracać czas kwarantanny w hotelu z 14 do 7 dni. To zdecydowanie nie jest wystarczająco dobre, ale nadal jest to ogromna poprawa”.

Covid wpływa na stan centrum biznesowego

Według niedawnego raportu autorstwa Europejska Izba Handlowa w Hongkongu, Strategia miasta „zero-Covid” przyniosła „bardzo wysokie koszty społeczności biznesowej w Hongkongu”.

Badanie wykazało, że 49% ankietowanych firm stwierdziło, że rozważa całkowite lub częściowe przeniesienie swoich biur w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Co więcej, obecne ograniczenia utrudniają strategię firmy lub plany kadrowe w 2 na 3 firmy w Hongkongu, dodaje raport.

Uznając „te trudne czasy” dla Hongkongu, Chan powiedział, że jest przekonany, że po zakończeniu pandemii miasto odzyska swoją pozycję globalnego centrum biznesowego.

„Naprawdę myślę, że Covid się skończy”, powiedział. „To kwestia tego, kiedy się skończy”. „Hongkong pozostaje bardzo atrakcyjny jako centrum Wielkiej Zatoki Chińskiej, a chińska gospodarka nadal się rozwija. Myślę, że ludzie wrócą”.