30 listopada, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Extreme temperatures and ongoing drought could cause the power grid to buckle across vast areas of the country this summer, potentially leading to electricity shortages and blackouts, a U.S. power grid regulator said on Thursday.

Urzędnicy ostrzegają przed przerwami w dostawie prądu tego lata z powodu upałów i trudnych warunków pogodowych

Regulator amerykańskiej sieci energetycznej powiedział w czwartek, że ekstremalne temperatury i uporczywe susze mogą tego lata spowodować awarię sieci energetycznej na dużych obszarach kraju, co może prowadzić do niedoborów energii elektrycznej i przerw w dostawach prądu. (Frederick J. Brown, AFP, Getty Images przez CNN)

Szacowany czas czytania: 2-3 minuty

Amerykański regulator sieci energetycznej powiedział w środę, że ekstremalne temperatury i uporczywe susze mogą tego lata spowodować zakłócenia w sieci energetycznej na dużych obszarach kraju, co może prowadzić do niedoborów energii i przerw w dostawie prądu.

NERC, organ regulacyjny, który nadzoruje stan krajowej infrastruktury elektrycznej, stwierdza w swojej ocenie niezawodności z lata 2022 r., że ekstremalne temperatury i uporczywe susze mogą spowodować awarię sieci energetycznej. Agencja ostrzega, że ​​rosnące temperatury spowodują wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Tymczasem susza zmniejszy ilość dostępnej energii, aby zaspokoić to zapotrzebowanie.

powiedział Mark Olson, dyrektor ds. niezawodności w NERC Ratings.

W czwartek, National Oceanic and Atmospheric Administration (NOAA) Climate Prediction Center zaprosiło prawie całe przyległe Stany Zjednoczone, aby tego lata doświadczyły ponadprzeciętnych temperatur.

Eksperci ostrzegają, że sieć energetyczna jest bardzo wrażliwa i dostawa energii elektrycznej musi zawsze zaspokajać zapotrzebowanie na energię elektryczną. Jeśli nie, może wystąpić niedobór mocy. Niedobór ma miejsce wtedy, gdy nie ma wystarczającej ilości energii, aby zaspokoić zapotrzebowanie.

Wymuszone przerwy w dostawie prądu, znane również jako przerwy w dostawie prądu, są inicjowane w takich sytuacjach – które miliony Amerykanów ryzykują zobaczeniem tego lata – aby zapobiec długotrwałym uszkodzeniom sieci.

Ale sieci energetyczne są również wrażliwe w zimie. W lutym 2021 r. Teksas doświadczył najwyższego zapotrzebowania na energię elektryczną w historii, gdy mieszkańcy próbowali ogrzać swoje miejsce.

Aby zapobiec skręcaniu się sieci energetycznej pod wpływem stresu, operatorzy sieci musieli wdrażać przerwy w dostawach, gdy Teksańczycy rozpaczliwie potrzebowali energii.

Ponad 200 osób zmarło podczas kryzysu elektrycznego, a najczęstszą przyczyną śmierci była hipotermia. Analiza po burzy opublikowana w listopadzie wykazała, że ​​elektrownie nie były w stanie produkować energii elektrycznej głównie z powodu problemów z zamarzaniem gazu ziemnego i generatorów.

NERC twierdzi, że tego lata znaczna część Ameryki Północnej będzie miała wystarczające zasoby i energię elektryczną, ale wiele rynków jest zagrożonych kryzysem energetycznym.

Górny Środkowy Zachód i południowo-środkowa część wzdłuż rzeki Mississippi będą tego lata narażone na największe ryzyko, ostrzega NERC, ponieważ wycofanie starych elektrowni i zwiększony popyt są alarmujące. Co więcej, w grudniu 2021 r. huragan nie uszkodził żadnej głównej linii przesyłowej na tym obszarze. Teksas, zachodnie wybrzeże i południowy zachód są zagrożone.

Raport ostrzega, że ​​oprócz trudnych warunków pogodowych, problemy z łańcuchem dostaw i aktywny sezon pożarów będą również wiązać się z niezawodnością tego lata.

Powiązane historie

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

READ  Tesla wprowadza Model Y Standard Range AWD dla pracowników od 60 000 USD z pewnymi ulepszeniami