26 września, 2022

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Uruchamianie chipów ARM na mocy alg

Uruchamianie chipów ARM na mocy alg

Jak duża jest bateria AA i może zasilać ARM Cortex M0+ przez sześć miesięcy? Cóż… może to być bateria AA, ale oczywiście nie warto o tym wspominać. Ale naukowcy z Cambridge mają Zbudowałem komórkę z niebiesko-zielonych alg On może wykonać pracę.

Jak można się spodziewać, glony potrzebują światła, ponieważ wytwarzają energię poprzez fotosyntezę. Jednak w przeciwieństwie do konwencjonalnych ogniw słonecznych glony nadal wytwarzają energię w ciemności przez przynajmniej jakiś czas. Zakłada się, że glony magazynują energię w ciągu dnia i uwalniają ją w nocy, aby przetrwać naturalnie występujące okresy ciemności.

Generowanie energii z fotosyntezy nie jest nowym pomysłem, ponieważ fotosynteza uwalnia elektrony. Typowe ogniwo zawiera złote elektrody i pewnego rodzaju membranę do wymiany protonów. Poniżej możesz obejrzeć film z Cambridge o wytwarzaniu energii elektrycznej z fotosyntezy. Należy oczywiście pamiętać, że Cortex M0+ jest zdolny do pracy przy bardzo niskim poborze mocy. Nie szukaj w najbliższym czasie zgrzewarki punktowej zasilanej algami.

Ludzie skupiają się na elektryczności jako energii, ale istnieją inne sposoby na wykorzystanie fotosyntezy. Na przykład widzieliśmy rozpałkę glonów pestka z kurczaka W przeszłości. Nie wspominając o tym, że widzieliśmy do tego glony moc robota W nowy, nieelektryczny sposób.


READ  Astrobotics przedstawia robotyczny lądownik księżycowy, który w tym roku ma wystrzelić go na Księżyc