19 kwietnia, 2024

United Cup 2023: Drużyna USA pokonała Polskę i awansowała do finału, gdzie w niedzielę zmierzy się z Grecją lub Włochami.

Taylor Fritz wygrał 5:0 w sobotnim turnieju mieszanym z wpisowym 15 milionów dolarów, prowadząc Stany Zjednoczone do finału Pucharu Stanów Zjednoczonych po zwycięstwie 7:6(5), 7:6(5) nad Polakiem Hubertem Hurcoxem. Jessica Pegula i Frances Tiafoe dobrze wystartowały w półfinale, prowadząc w piątek 2:0 po tym, jak numer 9 na świecie Fritz zachował spokój i dokończył pracę przeciwko Hurcoxowi.

Fritz, mistrz Indian Wells, obronił dwa sety, podczas gdy Hurcox potknął się przy stanie 5:4 w pierwszym secie, a Amerykanin objął prowadzenie po tym, jak jego przeciwnik popełnił kolejny błąd pod koniec ciasnej dogrywki. Fritz, która zdobyła 88% swoich punktów za pierwszy serwis, potrzebowała dużego serwisu w drugim secie przy stanie 6:5, zanim wygrała kolejną napiętą dogrywkę i wysłała swoją drużynę do starcia o tytuł z Włochami lub Grecją.

„Dzisiejsza wygrana była fantastyczna i zapewniła nam zwycięstwo. Gdybym przegrał, nie mam wątpliwości, że wygrałby inny zespół” – powiedział Fritz. „Ale dużo grałem w Team U.S. Myślę, że tym razem posiadanie dziewcząt w naszej drużynie jest ogromną zaletą, ponieważ sprawia, że ​​​​cała drużyna jest o wiele silniejsza.

„Jestem naprawdę podekscytowany wejściem do finału, myślę, że byliśmy faworytami przez cały tydzień”.

Madison Keys pokonała Magdę Linet 6:4, 6:2 i 4:0, a Fritz i Pegula wygrali w deblu mieszanym z Lukasem Kubotem i Aliją Rosolską 6:7(5) 6-4 10-. 6 za czyste zamiatanie.

Martina Trevisan i Lorenzo Musetti strzelili bramki w piątkowych meczach, dając Włochom prowadzenie 2:0 w półfinale z Grecją. Matteo Berettini może zapewnić sobie miejsce w finale, pokonując Stefanosa Tsitsipasa w sesji wieczornej.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę w Sydney.