1 grudnia, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

United Benefits Holding nabywa „Silver Forum” w ramach transakcji sprzedaży udziałów we Wrocławiu: pierwszej nieruchomości wiedeńskiej firmy w Polsce.

United Benefits Holding nabywa „Silver Forum” w ramach transakcji sprzedaży udziałów we Wrocławiu: pierwszej nieruchomości wiedeńskiej firmy w Polsce.

Holding United Benefits Wchodzi na polski rynek nieruchomości: dostawca kompleksowych usług w zakresie nieruchomości pozycjonuje się w całym łańcuchu wartości, kupując biurowiec „Silver Forum” we Wrocławiu o powierzchni 16 000 mkw. Firma planuje rozwijać nieruchomość, koncentrując się na standardach ESG i mobilności, zwiększając tym samym potencjał wartości dodanej nieruchomości. Kluczowa wizja: Nowoczesny kompleks biurowy u bram historycznego centrum miasta. United Benefits Holding planuje przeprojektować fasadę i zmienić aranżację wnętrza, aby umożliwić większą elastyczność i wielokrotne wykorzystanie. W celu przekształcenia składnika aktywów na rynku w nowy składnik aktywów zostanie zastosowana strategia „od kierownictwa do rdzenia”.

Michael Clement, dyrektor generalny United Benefits Holdings Wrocław ze srebrnym forum. Wrocław jest trzecim co do wielkości miastem w Polsce. Kraj o najniższej recesji w Unii Europejskiej – kolejny czynnik, który zmotywował nas do wejścia na ten rynek w dłuższej perspektywie. Wraz ze swoją spółką zależną INVESTER United Benefits jako deweloperem projektu, grupa ma na celu rozwój nieruchomości w celu spełnienia wymagań architektonicznych i zrównoważonego rozwoju, aby grupa mogła dostosować ją do rynku. Projekty rozbudowy i konwersji zapewniają zachęty i hale dla różnych miejsc publicznych. Powstaną tu również zdrowe, zrównoważone restauracje, aby Silver Forum było atrakcyjne dla najemców, użytkowników i całej okolicy. „Chcemy przenieść jakość ogólnego doświadczenia na nowy poziom i w dłuższej perspektywie obniżyć bieżące koszty operacyjne dla najemców. Nasza doświadczona spółka zależna EKAZENT zajmie się zarządzaniem nieruchomością” – mówi Clement.

Piątkowe forum

Biurowiec powstał w 2007 roku. Nieruchomość ma powierzchnię ponad 9 000 metrów kwadratowych i około 16 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej rozłożonej na siedmiu kondygnacjach. Podziemny garaż w podziemiach oferuje 165 miejsc postojowych, a teren otaczający 133 miejsca. Dostęp do budynku zapewniają trzy wejścia, z rzutem w kształcie litery U i dwiema charakterystycznymi szklanymi wieżami. Inwestycje, w tym pakiet nakładów inwestycyjnych, koncentrują się głównie na projektowaniu elewacji, rozwoju zielonych elewacji i innych koncepcjach zrównoważonego rozwoju. Uelastycznia się konfigurowanie powierzchni użytkowej, modernizuje się i ulepsza zaplecze przestrzenne i techniczne, doskonali się technikę grzewczą. Futurystyczny koncept powierzchni otwiera połączone przestrzenie dla dużych firm, w pełni wyposażone elastyczne biura i wysokiej jakości powierzchnie wspólne dla małych startupów lub firm tymczasowo zlokalizowanych we Wrocławiu. United Benefits Holding dąży do pełnego wynajęcia nieruchomości w ramach repozycjonowania na rynku. Istnieją również programy certyfikacji, takie jak LEED i BREEAM IN-USE.

READ  Speedway of Nations 2022: Polska, Finlandia i Australia dochodzą do finału po ekscytującej nocy w Vojens

Wybór lokalizacji w szóstej co do wielkości gospodarce UE

Polska jest jednym z najbardziej stabilnych gospodarczo krajów Unii Europejskiej. Przy spadku PKB o 3,5% w 2020 r. odnotowała najniższą stopę recesji w UE podczas pandemii koronawirusa. Odnosząc się do konkretnego wyboru lokalizacji, Michael Klement zauważa: „Wrocław jest obecnie drugim co do wielkości rynkiem biurowym w polskich miastach regionalnych po Krakowie. Jednak do tej pory aktywność deweloperska była tu relatywnie niska, podczas gdy aktywność najemców rosła. Miasto jest jednym z najbardziej poszukiwanych miejsc IT w Europie. Potrzeba jest oczywista, ale brakuje wysokiej jakości opcji zapewniających przyszłościowe środowiska pracy. Jednak dzisiaj, w dobie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, są one bardzo poszukiwane. Silver Forum znajduje się 10 minut jazdy od zabytkowego centrum Wrocławia, które słynie z wielu budynków i instytucji światowego dziedzictwa. Nie tylko łatwo do niego dojechać samochodem, ale jest też dobrze skomunikowane z przyjaznym dla środowiska systemem komunikacji miejskiej: dojazd tramwajami linii 3, 10 i 33 ze Srebrnego Forum do zabytkowego Ratusza zajmuje około 20 minut. Ważne kryteria wyboru nieruchomości: Forum zlokalizowane jest w niedalekiej odległości od jednego z najpiękniejszych historycznych centrów miast w Polsce. W odległości spaceru znajdują się obiekty rozrywkowe, takie jak hotele i centra sportowe.

Ekspertyza zespołu w zakresie strategii wartości dodanej

United Benefits Holding i jej spółki zależne mają doświadczenie w strategiach wartości dodanej, które według Clementa wynikają z udanej współpracy między przejęciami, rozwojem projektów, zarządzaniem aktywami, zarządzaniem inwestycjami i sprzedażą. Silver Forum to klasyczny zasób o wartości dodanej, który dodaje wartość poprzez podejmowanie ukierunkowanych działań. Dzieje się tak, ponieważ lokalizacja i połączenia komunikacyjne są dobre, a podstawowa struktura nieruchomości jest wysokiej jakości. W świetle obecnych zmian rynkowych rośnie potencjał nieruchomości o wartości dodanej. „Wierzymy, że przyszłość leży w przebudowie, renowacji i relokacji. Poprzez przebudowę i relokację takich nieruchomości oraz zastosowanie naszej specjalistycznej wiedzy „Zarządzaj pod kątem ESG” do istniejących budynków, zapobiegamy temu, by stały się one samodzielnymi nieruchomościami. Wieloletnie doświadczenie Grupy w kompleksowych projekty nieruchomościowe Pozwala nam podejmować skuteczne działania naprawcze i generować nowe pomysły – wyjaśnia Clement.

READ  Obóz szkoleniowy ICPC Europe 2022 jest zasilany przez Huawei w Polsce