25 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukryte szczegóły, których NASA nie pokazała w nowych skafandrach: ScienceAlert

Ukryte szczegóły, których NASA nie pokazała w nowych skafandrach: ScienceAlert

NASA zaprezentowała nowy prototyp skafander kosmiczny przeznaczone do ozdabiania kolejnych astronautów na Księżycu. Ale wygląd trochę mylący.

Podczas imprezy 15 marca br. NASA i nowy wykonawca skafandrów kosmicznych, Axiom Space, przedstawiają pierwszą iterację munduru dla księżycowych astronautów generacji Artemis.

Nazwany „Next Generation AxEMY”, to skafander kosmiczny, który będzie chronił Pierwsi astronauci, którzy chodzili po Księżycu Od 1972 r. — w tym pierwsza kobieta i pierwsza kolorowa osoba, która postawiła stopę na Księżycu, już w 2025 r., zgodnie z planami NASA.

Główny inżynier Axiom Space, Jim Stein, pokazuje elastyczność prototypu, Houston, 15 marca 2023 r. (David J. Phillip/AP Photo)

Kilwater obejmuje nowe stawy, które pozwolą astronautom poruszać się z większą łatwością niż w skafandrach kosmicznych Apollo, oraz buty stworzone do chodzenia zamiast skakania, na potrzeby pierwszego w historii lądowania człowieka. Na zamarzniętym południowym biegunie księżyca.

Ale jedna cecha wyróżniająca przyćmiła pozostałe: kolor. Eleganckie paski pomarańczy i błękitu są ułożone na ciemnym garniturze, czarnym jak pustka kosmosu.

Design odzwierciedla elegancję Ciemny blask ze statku kosmicznego SpaceXKombinezony kosmiczne w jakimś science fiction filmyeksploracja kosmosu Fortnite Ubrania i inne przyszłe wizje kosmicznej eksploracji. Ale gdyby astronauta nosił go na Księżycu, znalazłby się w poważnym niebezpieczeństwie.

Kiedy pierwsi astronauci księżycowi Artemis ze statku kosmicznego wyjdą na powierzchnię Księżyca, będą mieli na sobie kombinezon kosmiczny Axiom, ale będzie on biały.

Astronauta pozdrawia flagę podczas skoku na Księżycu w białym skafandrze.
Astronauta John Young pozdrawia flagę podczas skoku podczas misji Apollo 16. (NASA/Charlie Duke)

Astronauci nie mogą nosić czerni na Księżycu

Garnitury Apollo Moon nie bez powodu były białe.

W trudnych warunkach bez atmosfery chroniącej przed słońcem zarządzanie temperaturą jest kluczem do przetrwania. Skafandry kosmiczne muszą być odblaskowe i dobrze izolować, aby astronauci mogli przebywać w chłodnym świetle słonecznym.

W nowym prototypie „warstwa skorupy jest obecnie używana tylko do celów pokazowych, aby ukryć zastrzeżony projekt skafandra” – napisał Axiom Space w artykule. początek.

READ  „Ptaki nas biją”: sroki współpracują, aby zapewnić naukowcom poślizg
Inżynier trzyma jedną nogę nad ziemią w prototypie czarnego skafandra
Prototyp ma czarny kaptur, aby ukryć zastrzeżony projekt skafandra. (zdjęcie Davida G. Phillipa/AP)

Firma zaprojektowała okładkę wraz z Esther Marquis, projektantką kostiumów do serialu Apple TV+ dla całej ludzkościktóry wyobraża sobie, co mogłoby się stać, gdyby wyścig kosmiczny potoczył się inaczej.

Prawdziwy wygląd skafandra z pierwszej misji Artemis pozostaje do tej pory tajemnicą.

Pełny widok typowego czarnego skafandra
Nie możesz się tak ubrać na księżycu. (Mani Jawa / Aksjomat Przestrzeń)

„Biała wersja zostanie dostarczona bezpośrednio do NASA. Oferujemy flotę szkoleniowych skafandrów kosmicznych, które zostaną dostarczone do NASA późnym latem” – powiedziała w e-mailu do Insidera rzeczniczka Axiom Meredith Moore.

Jeśli chodzi o publiczne ujawnienie prawdziwego białego garnituru, Moore powiedział: „Nie mamy aktualnej daty, ale jest to coś, nad czym będziemy nadal współpracować z NASA”.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany przez Biznes zainteresowany.

Więcej od Business Insidera: