1 października, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ukraińca niosący psa na ramieniu idąc do polskiej granicy w środku wojny

Ukraińca niosący psa na ramieniu idąc do polskiej granicy w środku wojny

Pośrodku Chaotyczna sytuacja na UkrainieWielu obywateli stara się jak najlepiej uciec z rozdartego wojną kraju. W ciemności zdjęcie mężczyzny niosącego psa na ramieniu stało się wirusowe na kilku portalach społecznościowych, zbierając pochwały z całego świata. Według raportu Szkło, Zdjęcie wykonane przez Alyssę Teptyuk, 35-letnią kobietę i matkę dwójki dzieci, z mężem Dymitrowem, niosąc psa na ramionach, by dotrzeć do polskiej granicy.
Alyssa, która obecnie przebywa w Polsce z dziećmi, siostrą i matką, powiedziała mediom, że jej ojciec zmarł z przyczyn naturalnych 23 lutego, dzień przed wojskami rosyjskimi. Zaatakowana Ukraina.

Powiedział, że rodzina jest zajęta pochowaniem ukochanego ojca, który od śmierci przebywał w kostnicy. Powiedział jednak, że personel odmówił wydania ciała, ponieważ kraj był atakowany i musieli opuścić kraj sedanem z dziewięcioma członkami rodziny. Alisha dodała, że ​​ludzie wokół niej prosili członków rodziny o pozostawienie psa na Ukrainie. Jednak 12-letni owczarek niemiecki Pulya jest teraz częścią ich rodziny i dlatego nie mogą zostawić jej samej – powiedział. Powiedział rodzinie, że przejechał 90 mil (około 144 km) w 16 godzin z powodu długiej kolejki samochodów na polskiej granicy.

„Nigdy nie myśleliśmy o opuszczeniu Puli na Ukrainie” – powiedziała Alisha

Kiedy rodzina dotarła do granicy, urzędnik powiedział im, że oczyszczenie kolejki samochodów zajmie ponad pięć dni. Potem zdecydowała się iść pieszo przez resztę podróży. „Kiedy podróżujemy po drodze, co druga osoba prosi nas, abyśmy zostawili psa” – powiedziała Alisha. Szkło. „Przeszła z nami szczęśliwe i smutne chwile życia. Rozumie nas i kocha nas. Kochamy ją tak bardzo, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby o nią zadbać i zapewnić jej bezpieczeństwo. Nikt nie mógł uwierzyć, że Pulya mogła zostać w tyle – dodał. W końcu rodzina dotarła do swojego prowizorycznego domu w Polsce, gdzie mieszkali z Pulyą, który wywołał poruszenie w Internecie zdjęciem, które przypadkowo kliknął na swoim telefonie komórkowym.

READ  Koreańskie Koleje Państwowe do udziału w usługach projektowych dla polskiej kolei dużych prędkości

Zdjęcie: Twitter / @ Rebelli05627463 / Alisa Teptiuk