16 kwietnia, 2024

Ukraina wybija Polskę w przygotowaniach w Stambule / Aktualności

Ukraina Polacy zostali zmiażdżeni końcowym wynikiem w drugiej połowie sparingu w Stambule 88-60 (26-17, 12-15, 22-16, 28-12) z tyłu Isuf Sanon, Światosław MychajliukI Artem Pustowy Występ tria.

Ukraina oszołomiła rywali, kiedy w połowie trzeciej kwarty przeszła 16:0 za napastnikiem Toronto Raptors Mychajliukiem. gra.

Przewaga Ukrainy tylko wzrosła w dalszej części meczu i zapewnili sobie komfortową wygraną.

Polska zmniejszyła przewagę Ukrainy na 6 punktów (38-32) przed przerwą i rozpoczęła trzecią kwartę z wynikiem 0-7, aby uzyskać 3-punktową przewagę (38-41).

Ukraina objęła dwucyfrową przewagę (22-11) na początku drugiej połowy pierwszej kwarty i utrzymywała prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Yusuf Sanon zakończył mecz z 15 punktami (6/7 2PT, 1/3 3PT, ), 5 zbiórkami i 2 asystami, aby poprowadzić Ukrainę do zwycięstwa.

W Polsce prowadził Jakub Carbox z 10 punktami (2/4 2PT, 2/4 3PT), 2 zbiórkami i 2 asystami.

Ukraina: Isuf Sanon 15, Światosław Mychajliuk 12 (5 AST), Artem Pustovy 12, Iwan Takachenko 10, Pavlo Crutus (5 REB);

Polska: Jakub Karbox 10, Mateusz Ponitka 9, Michał Michalak 8, Jarosław Zyszkowski 8.

READ  Finały BJK 2023: Polska w centrum uwagi